Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szociális fóbia? Mi a teendő?

Szociális fóbia? Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Kellemetlenül érzem magam, ha ki kell mennem a lakásból, ha emberekkel kell találkoznom. Elfog a félelem, a rettegés, leginkább a visszautasítástól, az ellenem irányuló hátsó gondolatoktól, hogy mit mondanak a hátam mögött. Annyira bestresszelek ilyen helyzetekben, hogy már inkább kerülöm az emberekkel való találkozást. Félek elmenni még az orvoshoz is, egyszerűen hatalmába kerít egyfajta szégyenérzet. Így viszont egyre inkább rátelepedik az életemre a magány...

Néhány hete elmentem egy társaságba, ahol szinte senkit nem ismertem, azzal a szándékkal, hogy leküzdöm a félelmeimet és megmutatom magamnak, hogy képes vagyok emberek között lenni. De sajnos olaj volt a tűzre. Nem tudtam bulizni, nem tudtam elengedni magam, feltűnően elszeparálódtam mindenkitől, egyedül voltam... Kezdek egyre inkább magamba zuhanni...


2011. márc. 17. 22:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez valószinüleg depresszió.Menj el orvoshoz,nincs abban semmi gáz.Fogsz kapni gyógyszert,ami igenis segit az ilyen bajokban.
2011. márc. 18. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
mi lenne ha nem egyből bulival kezdenéd,hanem általános szituációkkal...lehet ez egy ilyen időszak,amikor egyszerűen nem vágysz emberek közé?
2011. márc. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
10%
öjj meg mindenkit és nem lesz ki előtt szégyenkezz=)
2011. márc. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!