Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Baj (Ha igen, akkor miért) ha...

Baj (Ha igen, akkor miért) ha egy embernek a hatalom vágya hatalmas?

Figyelt kérdés
A világ ura akarok lenni, ha valaki lázadna, kivégeztetném. :D
2011. márc. 26. 17:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Biztos van valami oka, hogy ennyire uralkodni akarsz mások felett. Valami gyerekkori sérelem, vagy tudja fene mi. Ismertem egy ilyen embert, ő éjszakánként arról álmodott hogy ilyen-olyan hadvezér és leigázza Európát, meg ilyenek.
2011. márc. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Amíg nem ártasz vele senkinek, addig nem baj.
2011. márc. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem baj Jencike, most szépen bekísérünk a gumiváradba, Pistike ma már többet nem akar kivégezve lenni!
2011. márc. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"A világ ura akarok lenni, ha valaki lázadna, kivégeztetném."

Látod, pont ezért baj. Nyilván senki nem akarna a csicskád lenni, úgyhogy elég sokan lázadnának. Sőt, megkockáztatom, hogy az egész világot ki kéne végeztetned (ebben az esetben ugyebár nem lenne értelme a dolognak, mert nem lenne ki felett uralkodni). Bár nem ismerem valami jól az embereket, az is lehet, hogy a többség összefosná a bokáját egy-két személy hazavágása láttán.

Tehát azért baj a hatalomvágy, mert a hatalom elérésének érdekében gyakorlatilag mindenkin át kell taposnod, vagyis ártasz vele másoknak.

2011. márc. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is a világ ura akarok lenni... Nem tudom milyen sérelmek érhettek, de örömmel taposnék el mindenkit.
2011. márc. 27. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!