Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » 19 évesen már nem vagyok tini...

19 évesen már nem vagyok tini ugye?

Figyelt kérdés
ezzel összevesztem egyik sráccal, mert szerinte az vagyok de nem érti meg hogy nem lehetek az mivel 18 elmúltam és igy felnőtt vagyok.... és a felnőttek nem tinik ^^
2011. márc. 29. 13:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
az angol kifejezésből jön a tini. nineteen (19 angolul). szóval ha azt nézzük akkor még az vagy.
2011. márc. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
teenager= 13,14,15,16,17,18,19
2011. márc. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

jó de ez nem amerika, itt a tini az 18 ig tart nem? Vicces lenne, hogy én egy felnőtt ember vagyok aki tini....

-.-

2011. márc. 29. 13:58
 4/8 anonim ***** válasza:

De az vagy, miért ne lehetnél? Teenager = tizenéves. Attól lehetsz tizenéves, hogy felnőtt vagy, nem? Akkor tini is.


Egyébként max. testileg vagy csak felnőtt ha ilyeneken képes vagy összeveszni valakivel...

2011. márc. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
amúgy tök mindegy nem?
2011. márc. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hogy meddig tart a kamaszkor, azzal kapcsolatban szerintem DJ Palotainak van igaza, aki a West Balkánban történt tragédia kapcsán adott interjúban erről is beszélt. Itt a link: [link]


Akinek nincs kedve az egészet végigolvasni, annak röviden annyi a mondanivalója erről a kérdésről, hogy az ő generációjában a tinédzserkor kb. 3-4 évig tartott, és egyetemista korára (vagyis 18 éves kora körül) már túl is jutott rajta az ember. Manapság már 12 éves gyerekek kint járnak az éjszakában, de ugyanezek az emberek gyakran még 30 éves korukban sem önellátóak, ami pedig egy felnőttnél már igazán illene...


Szóval relatív, hogy hány éves kortól felnőtt valaki. Jogilag persze 18 éves emberek már felnőttnek számítanak, de ha megnézzük, ennél jóval idősebbek is hogyan élnek, sajnos egyet kell értsek DJ Palotaival, hogy sokan még hosszú ideig nem tekinthetők felnőttnek 18 fölött sem.


Hogy a te esetedben mi a helyzet, kedves Kérdező, azt neked kell tudnod. Akinek nem inge, ne vegye magára.


N32

2011. márc. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
hát elég nagy luxus harminc felet önellátóvá válni, érdekes szüleik lehettek...
2011. márc. 29. 14:19
 8/8 anonim ***** válasza:

miért lenne luxus 30 felett önellátóvá válni, kedves kérdező? :'D

a legtöbb embernek ilyen korban már gyereke van és saját lakása, munkája. nem értem, te 30 évesen még otthon fogsz élni a szüleiddel, munka és család nélkül?

2011. márc. 29. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!