Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan "kezelhetném" ezt?

Hogyan "kezelhetném" ezt?

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok, és természetesen tisztában vagyok vele hogy az ilyen korú lányok többsége nincs megelégedve magával, de azt is tudom, hogy a legtöbb csak azért mondja ezt, hogy mások bókoljanak nekik "dehogyis, gyönyörű vagy" stb. Aztán meg ott van a másik véglet - a csúnya-de-egoista lányok. Mindegy, a lényeg az, hogy én nagyon utálom a testem. Egyedül a szemem az, amit talán szépnek találok magamon. 2kilóval a "normális" súly alatt vagyok, de dagadtam érzem és látom is magam és hiába mondják hogy nem vagyok, én LÁTOM. Lenézek és látom hogy kidudorodik a hasam a ruhán keresztül, látom hogy vastagok a combjaim, a vádlim. Nem tetszik a hajam sem, az orrom, az arcformám, a mosolyom, a mellem, a lábam, semmi. Régen is volt ilyen, de most már tényleg úgy igazán kezdem utálni magam és zavar. Ha esetleg mással volt már ilyen, az hogy lépett túl ezen a dolgon? Örülnék ha segítenétek, mert ez kihat a kedvemre is, meg hát a szerelmi életemre is, nem tudom elengedni magam szex közben, meg szerintem mindenki unja már az önsajnálatom. Köszönöm előre is a segítséget.
2011. márc. 31. 17:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Ezzel én is így voltam tizen éves koromban, aztán kinőttem.Majd elmúlik nálad is, csak nem kell vele foglalkozni.
2011. márc. 31. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Mi köze ennek a családhoz?
2011. márc. 31. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
ha két kilóval a normális súly alatt vagy, akkor neked testképzavarod van!
2011. márc. 31. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Második válaszoló, semmi, nekem is csak annyi okom volt ide írni, mint a többi "nem ide illő" kérdés feltevőjének: itt kapni a legnormálisabb válaszokat. Harmadik, utánaolvasok, köszönöm:)
2011. márc. 31. 17:46
 5/8 A kérdező kommentje:
Ja, azt hozzátenném, nem vagyok anorexiás és eszek rendesen.
2011. márc. 31. 17:47
 6/8 anonim ***** válasza:

az a baj veled is mint Demi Lovatoval.

Azt hiszem testképzavarnak hívják ahogy az előző válaszadó is írta.

Olyan,hogy nem olyannak látod a testedet amilyen valójában,hanem "beképzeled",hogy ilyen.

én ennyit tudok róla.

remélem hasznos volt :)

2011. márc. 31. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Biztos vagyok benne, hogy nem vagy dagadt vagy ronda. Azt pedig tényként tudom, hogy vannak dagadt és ronda lányok akik hihetetlenül népszerűek, és jófejek. Ha valaki azzal bánt másokat, hogy dagadt, az a saját szegénységi bizonyítványa. Ez olyan, mintha azért csúfolnánk ki a másikat, mert van egy pattanás az arcán.

Amit írtál, az általánosítás, és nem igaz. Veled egy idős vagyok, nem vagyok ronda, és ezt pontosan tudom magamról. Ez nem egoizmus. Csak tisztában vagyok magammal. Először agyban kell eldöntened, hogy mit akarsz. Önbizalmat, vagy annak a hiányát. Ez nem a testeden, vagy az arcodon múlik. Az legfeljebb csak rásegít. Találj magadnak valami elfoglaltságot, amiben jó vagy. Vagy mindennap állj a tükör elé meztelenül, és mondogasd, hogy szép vagyok. Ezt neked kell tudnod, hogy mitől lehet önbizalmad. De egyet biztosan tudok mondani. Az önbizalom hiányos embereket nem szeretik, és kevésbé sikeresek az életben.


Sok szerencsét!

2011. márc. 31. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

hát ki kell nőni... nekem se sikerült még teljesen. csak sötétben érzem magam jól a párommal, és nem bírom ha sokáig néz. csak sötétben megy a szex, de csak akkor ha rá összpontosítok, vagyis arra amit kivált belőlem.


13 évesen anorexiás voltam. úgy jöttem ki belőle, hogy nem néztem tükörbe x ideig. pont addig amíg úgy éreztem, hogy már nem zavar annyira a külsőm.


22/L

2011. ápr. 9. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!