Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Benőtt körmömet próbáltam...

Benőtt körmömet próbáltam kiszedni, de mára nagyon begyulladt az a terület. Mivel kezelhetném?

Figyelt kérdés
Kicsit benőtt a körmöm, nem volt semmi durva, csak picit fájt nyomásra. Gondoltam, a végét valahogy kiszedem, le nem vághatom, hisz csak újra és újra be fog nőni. Alányúltam és kiválytam a bőrtől a végét (1-2mm-t), nem vérzett, csak fájt. Utána nem volt semmi gondom, be is kentem körömvirág krémmel, hogy nyugtassa a bőrt, azonban pár óra múlva úgy begyulladt az egész terület, hogy sem aludni nem tudtam, sem járni nem tudok, annyira fáj, az egész lábujjamra kiterjed a fájdalom, cipőt sem tudok húzni. Mit tehetnék a gyulladással, hogy enyhítsem?
2011. okt. 6. 12:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

sebészet.

de minek kented be mikor megpiszkáltad??

nekem is volt ilyen kaptam 2szurit felvágta a lábujjamat végig a köröm végénél, kiszedte még a körömcsírákat is a doki azt mondta soha nem nő vissza oda semmi.

jártam 3napig kötözésre se cipő semmi de azóta 10éve nincs vele gondom.

2011. okt. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
És ninc skörmöd sem? Sebészet már nincs a héten. Fájdalomcsillapítón élek...
2011. okt. 6. 12:58
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is a sebészeti megoldás a legjobb, főleg, ha régebben is volt már gondod vele. Nekem is azóta nincs problémám.
2011. okt. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Borogasd valamivel, vagy ha nem kell sehova mászkálnod, húzz rá egy szem nagyobb paradicsomot, az darázscsípésre is jó állítólag.
2011. okt. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Én amúgy - ha jól emlékszem - enyhén ecetes, sós vizet tettem rá, hogy kivonja egy kicsit a belső folyadékot. (Egy léggömbben, ha igaz - de már nagyon régen volt.)
2011. okt. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Nem gennyes, csupán gyulladt, kicsit piros és nagyon fáj. Sajnos tényleg nincs a héten sebészet, akkor hova mehetnék? Egyébként nem akarom kivágatni a körmöm, édesanyám is volt és 1 éven belül ugyanúgy vissza benőtt neki. Ez nem hosszútávú megoldás. Esetleg a lézeres műtétre gondoltam, de erről nem sokat tudok.

Az igazi oka a benövésnek az, hogy körömgombám volt mindkét nagy lábujjamon, amit kezeltem, de a kezelés alatt sajnos mindkét oldalon lejött fele körmöm. Mivel kb fél évig nem volt köröm az ujjam végén, benőtt a hús a körmöm felé, és most, ahogy nő a körmöm, a benőtt hús akadály a köröm növekedésében.

2011. okt. 6. 13:06
 7/13 anonim ***** válasza:
abban a kórházban, ahová tartozol ellátnak - de ha lemész a háziorvoshoz, ő is ír antibiotikumot a gyulladásra, ha lemegy a gyulladás a sebészeten kivágják
2011. okt. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
73%

na hát ott mindent szabadott volna csak piszkálni nem meg kenegetni!!

borogasd vagy jegeld. aztán menj el vele sebészetre.

olyan vadhús féle nem??


csak egy 2mm-es részen nincs köröm így egy kicsit keskenyebb a másiknál de csak én látom a különbséget.

2011. okt. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Hydrogen peroxid. Ha nem javul, orvos - sebészet. Ha csak egy részét távolítják el a körmödnek körömágyastul, még akkor is visszanőhet. Tesómnak már ötödször...
2011. okt. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt benőtt köröm a lábamon.Sehogy nem tudtam kivágni,vagy ha ki is vágtam visszajött.Végül bőrgyógyászaton vágták le tulajdonképpen a fél körmöm,ami nem fájt mert érzéstelenítették.

(Azóta viszont soha nem vágom vissza húsig a széleinél,és így nem nől be azóta sem.)

2011. okt. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!