Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Azt hallottam, hogy álmaink...

Azt hallottam, hogy álmaink árulkodnak arról, h mi foglalkoztatja a tudatalattit, , igaz ez?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 21. 19:33
 1/7 Klüti válasza:
Az álmaink a vágyainkkal, félelmeinkkel kapcsolatosak, és természetesen a legfrissebb emlékeink részletei is megtalálhatók bennük, szóval, igen, igaz. :)
2011. ápr. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Remélem hogy nem, mert ma azt álmodtam hogy Justin Bieber meg akart erőszakolni miközben épp wc-ztem....... A tudatalattim igazán foglalkozhatna értelmesebb dolgokkal. Viszont sokat álmodok arról, hogy betörnek éjszaka, ez viszont nem a tudatalattimat foglalkoztatja, minden este erre gondolok...
2011. ápr. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az álmok KISEBB része igen, de a legtöbb csak a rád ható ingerek rendszerezése - ez lehet valami, amiröl hallottál, olvastál, TV-ben láttad, és elöfordul, hogy esetleg évekkel ezelötti dolog jön elötérbe. Az álmok legnagyobb részének nincs semmi jelentösége, csak az agy belsö átrendezése meg selejtezése.
2011. ápr. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

igen igaz..ezért vannak álomfejtő könyvek, amikben bizonyos szimbólumok mást-mást jelentenek, de ha egy könyvvel, vagy egy filmmel álmodsz, vagy ilyenek, azok nem számítanak annak..

és tudni kell értelmezni az álmokat..tehát hogyha egy viharos tengeren hajózol, az nem azt jelenti, hogy nemsokára hajóútra mész, ahol egy viharban elsüllyed a hajó, hanem meg kell nézni mit jelent a vihar, a tener, és a hajó, és valószínűleg az fog lejönni hogy az érzelmeid is viharosak, nem vagy letisztult, nyugodt.

2011. ápr. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Álmodtam már furcsákat, pl.: egy elhagyatott, régi épületben térdig érő patkányokat etettem és simogattam :D


Vagy volt hogy csak a házunk két oldalán egy kötélszerűségen egy állatkoponya lógott..


Vagy hogy strandon vagyunk és a medencét kellett vécének használni :D:D


Ezeket hogyan lehetne értelmezni? Van-e értelme ezeknek az álmoknak?

2011. ápr. 21. 22:57
 6/7 Mentifantezsvér ***** válasza:
ez teljesen így van..mindíg az aktuális hangulatommal tudatalattidolgaimmal vagy érzéseimmel álmodok..pl. elköltöztünk szóval hihetetlen honvágyam van de nagyon szeretek itt lakni. ezért ez a álmomba úhy formálódik meg hogy azt álmodom hogy otthon vagyunk az ismerőseimmel de közbe ott vannak az itteniek is. pl amikor szétesz az unalom akkor mindíg azt álmodom hogy valami nagyon izgi történik mert arra vágyom :D és most jelenleg beleszerettem valakibe aki számomra elérhetetlen és 3 hónapja majdnem minden nap benne van az álmaimba...
2011. ápr. 23. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Valóban a vágyainkat v félelmeinket álmodjuk meg... általában, ha vmi trauma ért és azt sikerül elfojtanunk, akkor az álmainkban gyakran előjön, sőt van, hogy akkor sem emlékszünk rá... Freud megmondta, ilyen erősen működik az elfojtás :))
2011. máj. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!