Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan válik valaki önzővé?

Hogyan válik valaki önzővé?

Figyelt kérdés
2011. máj. 3. 20:05
 1/7 anonim ***** válasza:
nemtudom, de szerintem az önzőség nem feltétlenül negatív dolog.
2011. máj. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az ember eleve önző. Nézd meg a kisgyerekeket, önző mind. Aztán van akiből kinevelik, van aki meg úgy marad.
2011. máj. 4. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

úgy hogy öntudathoz jut, és úgy értékeli a tapasztalatát, hogy az nem önmaga. emiatt automatikusan saját érdeket vesz előre, hiszen mi mást. azt gondolja a tapasztalatban megjelenő kontraszthatás miatt, hogy a dolgok különállóak, így rangsorol, válogat...ami pedig önzés. egyébként ez egy aprócska tévedésből ered...mivel a dolgok valójában egy egészet alkotnak , és az ember tudatában teljesen egy mindennel(szó szerint)...ha ezt belátta teljes eszéből, akkor szűnik meg az önzés. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. máj. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
utolsó, ezt nem értem, fejtsd ki lécci bővebben, mi az, hogy minden egy? Én is egy vagyok veled, akár?!
2011. máj. 5. 12:44
 5/7 anonim ***** válasza:

igen, te is egy vagy velem, de minden más is egy, mivel szellemiekben, tudatban egyek vagyunk, de az ember tévedésében azt gondolja, hogy nem, mert amikor az elméje tapasztalathoz jut, akkor azt hiszi magáról, hogy a fizikai test, közben az csak eszköz a tapasztaláshoz. ezzel téveszti meg önmagát az egyén, és ezért esik bele az önzésbe, hiszen ekkor nem egy nagy egészként látja a dolgokat, hanem különállóknak és hierarchiát hoz létre magában, rangsorol, válogat a dolgok közt, különböző szintekre emeli az érdekeket, és mindeközben csak a sajátjával van elfoglalva, és fél, mivel az egész mögött az egyetlen Értelmet/Tudatosságot sem látja, és azt képzeli önmagáról, hogy egyedül van a nagyvilágban.


ha abból indulunk el, hogy van nekünk egy olyan, hogy én(elme amivel gondolkodunk), és az annak közvetlenül megjelenő tapasztalat, amit a test által vagyunk képesek érzékelni, ami persze egyértelműen mentális, amit a természettudomány is bizonyít, olyan mint álomban, csak koncentráltabb, szabályokra épülőbb, akkor ez a két dologból kétfelé mehet a következtetés, amikor meg akarjuk határozni azt, hogy mi a valóság. vagy a tapasztalatból indulunk el, és azon túl odaképzelünk egy világot, és azt tartjuk a valóságnak, vagy pedig ezt nem tesszük meg, és egy Elmét feltételezünk minden mögött, ami közvetíti nekünk a világtudatot. ha az elsőt választjuk, akkor érezzük külön a dolgokat, akkor esünk bele abba a tévedésbe, amiről írtam neked. viszont a közel sem biztos, hogy van "kívül" egy világ, ez egyértelműen hiten alapszik, bizonyítva nincsen, nem is lehet bizonyítani...s mivel csak gondoljuk, hogy ott van kint, ezért ez maga bizonyíték arra, hogy az elméből, az "én" ből kell elindítsuk a feltételezésünket...mivel az elme hisz. ha pedig ezt megtesszük, akkor láthatjuk, hogy valójában minden szellemi termék, gondolatsor csupán, vagyis egyetlen Elme Gondolatára van felfűzve minden, azaz tudatban egyek vagyunk mindennel. :)


ui.: az, hogy mi ezen a dolgon képesek vagyunk gondolkodni, lehetőséget biztosít arra, hogy felvegyük ezzel az egyetlen Elmével a kapcsolatot, ami mellesleg a mi mélyebb énünk, hogy általa teljesen önzetlenné váljunk, megszabadulva ragaszkodásunk, vágyaink és félelmeink fogságból, amik az önzés miatt léteznek még. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. máj. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
de hogy lehetnék veled egy, mikor neked is külön tested van és külön lelked, egyéniséged, vagy a lelkünk is közös? Ezt hogy értsem?
2011. máj. 5. 18:52
 7/7 anonim ***** válasza:

kérdező.


A testünk nem külön van a többitől, hanem más. A te értelmed, elméd a testeden keresztül jut tapasztalathoz...a tapasztalat azért az, mert a dolgok kontrasztban jelennek meg, ha nem lenne a tested, akkor a dolgok ömlesztve jelennének meg neked, és abból nem tudnád mi micsoda, de még magadról sem tudnád, hogy létezel, és ez a hatás miatt kerül tévedésbe az ember, ezért gondolja, hogy önmaga elkülönült, ezért alakul ki személyiség, és ezért válik az ember önzővé, hiszen automatikusan saját érdeket vesz előre.


A fizikai megjelenés, mint már mondtam, az egyetlen Elme szimulációja, tehát mind a világ, mind az emberek lelke(amit én elmének hívok) erre az egyetlen valamire van "felfűzve". Azért hiszed azt, hogy a lelked külön van és más, mint másé, mert ezt hitetted el magad az idők során(és itt most nem csak a születéstől számítva, hanem az elméd legeslegelső tapasztalathoz jutásától).


Egyébként mindent, ami a fizikai megnyilvánuláshoz tartozik, ugyanazon építőelem alkotja...tehát minden ugyanabból van..csak a test miatt ez elválasztva jelenik meg nekünk.


Bízom benne érthető volt ez így, tudom furán hangzik, vagyis új, és nehezebb emiatt megérteni...de ha valaki nyitott, az megértheti, ugyanis ez a tévedés, vagyis az, hogy különállónak vélik az emberek a dolgokat indítja, váltja ki az önzést és félelmet, mely két dologból burjánzanak el a negatív tulajdonságok, érzelmek.


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. máj. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!