Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy válik ilyenné egy ember?

Hogy válik ilyenné egy ember?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy ismerősöm, akit egyszerűen nem tudok megérteni. 26 éves pasi, a nővérem barátja volt. Szerintem nagyon durva, amit művel, leginkább Tartuffe-höz tudnám hasonlítani. Álszent, manipulatív és hazug csaló. Megcsalta a nővéremet egy 15 éves lánnyal, miközben folyton arról zengett ódákat, hogy a fiatal lányok (véleménye szerint köztük én is) egyre k*rvásabbak, és szerinte ez milyen szánalmas, bárcsak tehetne ellene valamit. Az egész viselkedése irritáló, ahogy az embereket átvágja. Hogyan lesz ilyen ember valaki? Szeretném megérteni, hogy züllhetett el ennyire. Arra gondolok, hogy talán érte valami megrázkódtatás régen, ami miatt ilyen lett. Gondolom hogy nem tudtam pontos képet festeni róla, de ha ismernétek, szerintem ti is Tartuffe-höz hasonlítanátok. Borzalmas alak. :S Vannak kisebb dolgok is, amiket csinál. Pl. vetet magának valamit, amit aztán mindenféle hülye indokkal nem fizet vissza, stb.

Szóval a kérdés: miért lesz ilyen ember valaki?


2010. nov. 2. 16:35
 1/5 anonim ***** válasza:
hát kedves kérdező az egy dolog, hogy egyre k*rvásabbak (amúgy szeritnem is), de attól még kettyinteni ugyan olyan jó lehet. De tény, 26 éves 15 évessel az már pedofília az én nézeteim szerint. Egyébként sajnos túl könnyen tudnak ilyenné válni az emberek. Csak gátlástalanság és egoizmus kell hozzá. Gátlástalanság, hogy úgy érezze mindent megtehet, egoizmus pedig, hogy kellőképpen ne érdekelje mással mi van, mert csak az a fontos hogy neki jó legyen. Inteligencia kérdése. Az ilyen ember nem túl inteligens, mert akinek van egy kis esze az nem tesz mással ilyet, mert tudja ő se örülne ha valaki ilyet tenne vele. És azt kellene végre elérni egyszer, hogy eljussunk odáig, hogy felfogjuk nem attól lesz valaki "f@szagyerek" meg "menő", mert márkás cuccok vannak rajta meg mindenféle kiegészítők és mert totál trendi. Ez mitsem ér ha a külső mögött lévő ember üres, jellemtelen alak (mint a kérdésben szereplő ember). Sajnos a mai világ nem ezt sugallja, mindenhonnan a vegyed ezt meg vegyed azt mert milyen jó leszel és milyen népszerű és pörögj éld ki magad árad...Hát nem tudom, nem hinném hogy ez vezet bárhová is. Legfeljebb egy erőteljes polarizációhoz. Lesznek akik a "nagyon menők" lesznek és lesznek akik lelki válságban lesznek, mert a "menők" kinézik őket, mert nekik vannak értelmes céljaik és nem feltétlen a trendiség és a mának élés a "hobbija". Aztán persze előbb-utóbb mindenki felnő, és lesznek gyerekei, de ha fiatal korában nem volt meg az inteligenciája az emberi viselkedéshez, valószínűleg később se lesz és a gyerekét is így neveli majd. Egyébként amiről manapság még nagyon elfeletkeznek az emberek az a tolerancia. Mert kit érdekelen, hogy az egyikünk ilyen a másikunk olyan, ha ebből nem lennének súrlódások...No kicsit elkalandoztam, remélem tudtam választ adni.
2010. nov. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én sosem tudnék ilyet tenni. Belémnevelték a tisztességet, becsületességet. És ezek nem csak üres szavak, mert pl. puskázni sem tudok, mert úgy érzem, hogy azzal átvágom a tanárokat. Érted. De ez a pasi nem ilyen. Gátlástalan. Eszébe se jut, hogy mások mit éreznek, csak ő, ő és ő. De hogy válhat ilyenné? Nem hiszem, hogy bárki is ilyennek születik. És nem is arról van szó, hogy így él, mert nincs más választása. Élhetne tisztességesen, mások átverése nélkül, álszentség nélkül. De belőle mégis úgy dől a hazugság, mintha belehalna néhány igaz szóba. :S Fel nem tudom fogni, hogy válhat ilyenné.
2010. nov. 2. 19:41
 3/5 anonim ***** válasza:
lehet kimontad a választ, sok más mellett a neveltetés is sokat számít. Miylen példát lát, miylen értékeket kap, ahogy írod te is vagy éppen milyeneket nem. Aztán ha egyszer valaki elkezd hazudni, utána egyik hazugság szüli a másikat és egy idő után teljesen természetessé válik számára, hogy ne maz iagzat mondja. Elmosódik a határ igazság és hazugság között, egyenértékűvé válik és onnantól már csak az dönti el hogy mit mond, hogy rá nézve mi a kedvezőbb szerintem.
2010. nov. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem te rólam írtál,de kösz, most már ez az infó is a markomban van.
2010. nov. 4. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Szerintem meg sok a szabadidőd, de kösz, most már ez az infó is a markomban van. Sokat érek vele.
2010. nov. 4. 19:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!