Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miert erzem azt, hogy szuksege...

Miert erzem azt, hogy szuksegem van neha egy kis drogra, hogy megtalaljam magam, a kifejezo keszsegem, a kiallasom, a kisugarzasom, a kedvem onmagamhoz, es masokhoz? A drogot nem klasszikus ertelemben vett drognak ertem.

Figyelt kérdés
Drog szamomra minden olyan inger ami beindit, cselekvesre kesztet. A gondolkodas is cselekves. De nem irok nagy kinyilatkoztatast, ha allitom, hogy elobb hasonlit ma az ember egy ketrecben sajat ertelmet fel nem fogo, tukorrel bibelodo arapapagalyra , mintsem gondolkodo lenyre.
2011. máj. 12. 05:54
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Tehat mi is ez a drog? Egy konyv, egy iro, egy film, zene, intellektualis barati tarsasag, egy kihivas, egy lo tekintete egy tokeletes pillanat.. Vagy egy lebilincselo no akit nem tudok bekategorizalni.


Miert eppen drog? Be kell szerezni. Evek alatt rajottem ez nem spontan, ezt bizony keresnem kell, a hatast, ami magaval rant es a kulso szemlelot,vagy bamulot az esemenyek kozeppontjaba huzza, nem engedve a bekebelezesenek.


Kivulrol hogy tunok lyenkor:

mosolygok a metron, csak magamban diszkreten

nem huzok esernyot(ha esik) (akkor sem ha szaraz ido van)

nagy lelku vagyok, spontan elismerem es szembesitem valamilyen ismerosom azzal, hogy o egy ertekes ember.

energikus vagyok es faradhatatlan

Latszolag, mint pipacsok kozt a kaparosorsjegy, de megis eszreveheto.


De mivel droghatas ezert csak rovid ideig tart. Bar allitom, hogy ez az autentikus enem, megis a normalitas adja a statisztikat, tehat ugyanugy esernyot, huzok, bambulok, automatizalodok, gepsor resze vagyok, bosszankodok, es unalmassa valok, a metron komor alarcot huzok, s csak a lelkemben pislakolo lang alakja kulonboztet meg a tobbi emberetol, ami lathatatlan.



Mi ez a hatas?

Flow? A flow a belefeledkezes orome. Ez eppen a tiszta ontudat orome. Az ego akkora bokot kap az inertol hogy kiehezett lesz mas ingerek megismeresere. A legaprobb reszletekben megallitja az idot, es elvezi a felfedezest ami a parhuzamot talalt a megvetetlen `agy es a sportloveszet kozott.


Ez az egesz erzes, osszhang egyre jobban hianyzik, erdketelennek tartom magam, ha ez bennem nem aktiv.

De talan jobb is, hogy viszonylag ritka es unnepelyes, mert beszivottan nehez barmilyen teljesitmenyt is elerni a gepsorban. Miert olyan nagy gond is ez?


Kerlek irjatok meg a szemelyes tapasztalatotokat, amikor ragyog az ontudat!

2011. máj. 12. 06:30
 2/13 szamóca. ***** válasza:

hát ebbe semmi különöset nem látok. mindenkinél így működik, csak nem mindenki veszi észre az összefüggést. Mindenki fogyasztja az aáltalad drognak nevezett dolgokat, és mindenkire ilyen hatással van. ezt hívják átlag emberek jó és rossz napnak:) - más kérdés persze hogy mennyire intenzív. mondok jobbat: én mindig olyan vagyok mint aki "drogozott"- amilyet te leírtál. nagyon ritka kivételektől eltekintve én is midnig vigyorgok a metron, villamoson. ilyen az attitűdöm, rácsodálkozom a dolgokra. ettől méga gépezet része vagyok, ugyanolyan sz*r mint bárki más, csak talán jobban keresem a szépet, a drogot.

de egyébként most már eléggé elfásultak az emberek. olyan...tömegiszony az egész. senki nem lát, senki nem figyel, csak próbál észrevétlen maradni. De ha megnézel egy szerelmes tinit, vagy egy éppen új munkát kapott középkorút, ők is rajta vannak a tripen. csak a minőségi- és mennyiségi jelzők változnak, van akinek ehhez egy esküvő kell vagy egy lottó ötös, nekem elég ha szép az idő vagy ha látok egy szép fát.

2011. máj. 12. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

uhh, azt a fennkölt mindenedet.. és ez a normális éned, vagy a bedrogozott éned? :)


Kicsit túlkombinálod a dolgokat, totál természetes működés, amit körbeírsz. Egyébként ha már ilyen flowkereső hangulatod van, TEDx Danubia klub. Gondolkodó lény megtalálja, miről van szó.

2011. máj. 12. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Igen most felig be vagyok tepve : D


Nem veszelyes folyamatosan ilyennek lenni? A lebeges elvonatkoztat azoktol a dolgoktol amik alapjan eredmenyesen lehet elni.

2011. máj. 12. 08:23
 5/13 szamóca. ***** válasza:
minen ember csak önmagától félhet igazán, azt meg te tudod hogy veszélyes-e :)
2011. máj. 12. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Ez nagyon altalanos volt. Velemenyre vagyok kivancsi nem bolcseletre. Mennyire kuzdelmes, nem megertett az eleted.


Ha be vagy szivva valoszinuleg nehezen talalod meg az osszhangot, legalabbis nalam ez van. A paradoxon, abszurditas, humor, logika, szeretet talalkozik es ez adja az oromerzetet. De ebben a kapitalista reszrehajlo vilagban ezzel csak bloggerkedni lehet, mintsem megelni vele.

2011. máj. 12. 08:34
 7/13 anonim ***** válasza:
papi orvos látott már? mert hogy vannak problémáid az biztos.
2011. máj. 12. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

hát ezt 1 mondattal is letudhattad volna ...

ilyen minden emberrel előfordul és köze sincs a drog vagy alkohol érzéséhez, nem tudom mit akarod ezzel magasabbra emelni, miközben ez egy szimpla hétköznapi érzés


nagyon zavarhat téged hogy te is ember vagy, mert ugye mi az állatokra hasonlítunk

de el kell hogy keserítselek, te is ugyanolyan vagy mint a többi ember, sőt ez a stílus ahogy írsz egy óriási klisé

2011. máj. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

lehet, hogy tul bolere vettem az irast, de benne van az is, hogy igen en is olyan vagyok mint a tobbi ember, kiveve amikor elfog ez a z erzes, ami hangsulyozom nem alkohol vagy mas szintetikus angyag hatasara stimulalodik bennem. A lang midnenkiben ott van csak mas az alakja, de ha jon a hatas mindenkiben loboghat! Termeszetes, de megis valami elnyomja, hogy fojamatos es megszokott lehessen. Klisekben beszelek, lehet. Nehez a konyhaajtorol nem egyszeruen beszelni. Nem bonyolitom tul csak ugy probalom szavakba olteni a hatast amit megelek, hogy az a leghitelesebb legyen. Ha amerikai lennek azt modnanam Awesome.. Es ezt mennyi mindenre lehet modnani , akar egy focimeccsre, egy jo nore, autora, vagy egy vizesesre.

De ez tobb annal, ugy latszik meg csiszolnom kell a szavakkal valo megkozelithetosegeben.

2011. máj. 12. 09:42
 10/13 anonim ***** válasza:
engem érdekelne a korod, nemed, és hogy mit tanulsz/dolgozol. utána alkotok véleményt.
2011. máj. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!