Normális vagyok? : /

Figyelt kérdés

Szívesen elbeszélgetnék egy csövessel(nemtudom szebben leirni..) hogy miért jutott oda ahol most van. Érdekel, hogy az emberek milyen hibákba estek bele, hogy utcalakók, vagy depressziósak lettek. Beszélgetnék depressziós emberekel is. Érdekel a történetük. Ugyanigy a beteg gyerekek. Velük is lennék, hátha tudnék segiteni. Mondjuk ez így hülyén hangzik.

14/L


2011. máj. 14. 11:04
1 2
 1/13 búvárharang válasza:
100%
Normális vagy, de neked ilyen munkakörben kéne dolgoznod (pl.pszihológus) ha az ilyen dolgokat szereted.
2011. máj. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
57%
Nem vagy normális, de ez egyáltalán nem baj.
2011. máj. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Az első jól írta,legyél pszichológus.Pszichiáter is lehetsz,csak ott már durvább esetekkel is fogsz találkozni.
2011. máj. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Szociológus, szociálpedagógus is jó pálya lenne neked.

Pl. családsegítőként jóformán csak depressziós emberekkel, beteg/problémás gyerekekkel, meg majdnem-hajléktalanokkal kéne beszélgetni, és segíteni nekik.


Esetleg kicsit később, ha még mindig érdekel a dolog, tudsz önkéntes munkát vállalni, mindenhol örülnének neked. :)

2011. máj. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
100%
Szerintem is normális vagy. Sajnos/nem sajnos én is ilyen vagyok, mindenkit megakarok menteni, mindenki érdekel, hogy miért van ott ahol. Pszichológusnak/pszichopedagógusnak készülök. Az ismerősöktől meg hallgatom, hogy kell ez nekem?!? Ugye nem veszed nagyon a lelkedre, az emberi, gyermeki sorsokat???
2011. máj. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne lennél normális? Érdekelnek az emberek, emberi sorsok. Ez humánus gondolkodás mód. Ez csak előnyös. Később, olyan hivatást válasszál, ha megmarad az érdeklődésed, ahol emberekkel foglalkozhatsz. Szociális munkástól, az óvónőn át az orvosig.
2011. máj. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Vree ***** válasza:
100%

Szerintem ez nem feltétlen jelenti, hogy ilyen pályára kell menned, de mindenképpen erény. Én nem mindig bírom depressziós emberek körül, nem azért mert nem érdekelnek vagy nem akarok rajtuk segíteni, hanem azért mert hallgatni őket bennem is levertségeet és akár fizikai fáradtságot okoz. Ha te képes vagy úgy beszélni valakivel, hogy a rosszkedve nem ragad át rád, akkor ez egy nagyon jó tehetség, és hasznos lehet abban hogy tisztán láss és sok ismerőst szerezz.


Azért ne felejts el néha sikeres emberekkel is beszélgetni. :) Ha a szerencsétlenek segítése a célod, akkor rajtuk láthatod hogy mi lehet az ami viszont esetleg működik.

2011. máj. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

hát köszönöm az eddig érkezett válaszokat. : )

4évesen eldöntöttem hogy ovónő leszek. azóta is szeretnék az lenni, de már kicsit halványodik az ötlet. ha depressziós emberek mesélnek a bajaikról, nem leszek énis rosszkedvű. az már előre elvan döntve hogy önkéntes munkákban részt fogok venni. de az is megfordult a fejmeben, hogy orvosnak fogok majd készülni, és kimegyek gyengébb országokba, ahol nem elég fejlett az orvostudomány. : )

2011. máj. 14. 12:13
 9/13 anonim ***** válasza:

Akkor hajrá a terveiddel!

Ilyen érdeklődéssel, indíttatással szociális pályára!

Orvostól, pszichológustól kezdve ápolónőn, stb-n át... Ami majd összejön, de még őrült sokat tehetsz, hogy a legvadabb terved jöjjön össze.

2011. máj. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nyári önkéntes munka segíthetne


és 20 éves vagyok, és nagyon érdekelnek idegen emberek sorsai, miért vannak ott ahol, és ők mit gondolnak mi miatt, mivel tudnék segíteni...


Nálam ez úgy kezdődött, hogy egyszeriben már nem a boldog emberekről írtam novellákat hanem a drámaiságról az elveszett emberekről a hajléktalanokról, a elmegyógyintézeti életről és képzelt riportokat szőttem stb. Mára már a tettekig is eljutottam

2011. máj. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!