Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Csak én nem bírom? Valami ötlet?

Csak én nem bírom? Valami ötlet?

Figyelt kérdés

Hiába alszom el időben,sosem bírok reggel kimászni az ágyból...hajlamos vagyok elkésni is...

Hogyan kelhetnék könnyebben....ezt az időben esze időben fekszem tejet iszok módszert már próbáltam,nem jött be...

Szóval valami ötlet hogy ne legyen ilyen nehéz a felkelés??

Köszönöm előre is az életemet könnyítenétek meg!!


2011. máj. 17. 21:51
1 2
 1/11 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:

[link]


Csak hallottam róla, de nem tudom bevált-e...

2011. máj. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

sportolj sokat hogy kimerülj előtte. legyen nyugodt környezeted. próbálkozhatsz meditálással is. valószínűleg zavaros az agyad. ki is ütheted magad piával, drogokkal, az is ugyanazt csinálja, csak nem olyan egészséges mint a meditáció


meg legyenek barátaid, akikkel megbeszéled a dolgaidat. és akkor este nem azon agyalsz hogy mi legyen holnap. legalábbis szerintem a legtöbb alvászavarnak ez a baja, hogy nem tud kikapcsolni az illető.


ja és még 1 tipp: kimerítő hancúrozás a pároddal. az sport és drog egyben

2011. máj. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Sportolok,és vannak barátaim,mindent megosztok velük,nagy titkaim nincsenek...nem az elalvás a nehéz,hanem a felkelés...:(

Párom jelenleg nincs....:)Szóval ez az ötlet ellőve....

Köszönöm a válaszokat!!

2011. máj. 18. 14:20
 4/11 anonim ***** válasza:

akkor valószínűleg a sportolással és a munkával sok energiát fogyasztasz. fontos a torna az edzés és a lazítás mellett, ugyanis növeli a bélműködés hatásosságát. emellett több vitaminra lenne szükséged, hogy feltöltődj. az is lehet hogy nem elég a 8 óra alvás neked. szerintem mindenképp menj el szakértőhöz is és egy teljes vizsgálatot végezz el, nincs e belső szervi problémád, például gyulladás, daganat, ami sok energiát leköt a szervezetből. nem tartom valószínűnek, de ki tudja. szerintem a táplálkozásban kellene valamit változtatni. ha sportolsz, ajánlok neked női edzéstervek mellé való táplálkozási tervet is. természetes eredetű/biovitaminokat kapszula formájában, nagyon sok gyümölcs, és lehet hogy több fehérjére is lenne szükséged. ahhoz, hogy neked mennyi fehérje, stb kell, a testalkatodtól, és a mozgásodtól is függ. tapasztalattal lehet csak megállapítani, mi jobb.


azzal is számolj, hogy intenzív élet mellett több evésre és alvásra van szükség. ne akarj 8 óra alatt annyit aludni, mintha egész nap az irodában ülnél.

2011. máj. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Volt hogy 11 órát aludtam,de felkelni még 25 perc volt...:(

Vonzz az ágy:D

Köszönöm a választ,megpróbálok,még több vitamint enni...

Köszi!

2011. máj. 18. 17:09
 6/11 anonim ***** válasza:
még ma az jutott eszembe, hogy talántöbbbet kellene vacsoráznod, hogy a reggeli evés előtt legyen benned energia.
2011. máj. 19. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Uh,köszi ilyen dolog eszembe sem jutott...:)

És kb hány órakor kellene vacsizni?

Köszi a választ!

2011. máj. 19. 16:16
 8/11 anonim ***** válasza:

szerintem személyfüggő

például ha x óra a lefekvési időd, akkor az előtt 1 órával, az előtt meg edzés. így felgyorsítod az anyagcseréd, rögtön beépül, de az emésztés energiát von el a szervezetedből, ezért fáradtabb is leszel. állítólag azért sem jó túl későn, mert akkor már nem bont jól, és csak rohad a gyomorban az étel. azért ajánlom hogy legyen 1 vagy fél óra pihenés az evés után. továbbá állítólag a hal nehezen emészthető hús(attól is függ melyik), de én ellenkezőleg látom: bizonyos halfajták (jól megfőzve!) sokkal emészthetőbbek, mint a csirke. például rizzsel, kukoricával, borsóval. a babot nem ajánlom :) ehhez jön még a rák, kagyló, viszont tintahal, polip és efélék rágósabbak

tésztát, süteményt nem igazán ajánlanék, tehát inkább zöldségek (saláta hússal vagy toással, vagy tojást a rizsbe is tehetsz...)


próbáld ki, aztán jelezz vissza

nem vagyok táplálkozási szakértő, tehát csak saját felelősségre.

2011. máj. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Oké:) és a müzli joghurt vagy tejjel???

Nem értek ezekhez a könnyű/nehéz ételekhez annyira sem mint te szóval...:)

Köszi a segítséget!!

2011. máj. 19. 17:54
 10/11 anonim ***** válasza:

én úgy gondolom hogy a gabonafélék lassan szívódnak fel nyersen, tehát én nem ajánlanám

például pont ezért reklámozzák a gabonaszeleteket hogy egész nap energiát ad, mert lassan bomlanak le.


ellenben például a jól átfőtt rizs puha, tehát könnyen emészthető.

inkább olyanokat, ha nem főtt étel, mint sajt, egy kis paradicsom, paprika, saláta...

tehát olyanokat amikben nincs sok keményítő, ezért nem ajánlanék süteményt, tésztát, kenyeret.

2011. máj. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!