Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Összefüggéstelen mondatok...

Összefüggéstelen mondatok tömkelegét hogyan jegyezzem meg?

Figyelt kérdés

feleltem közgázból a 3masért és persze nem kaptam meg, mert nem tudtam el mondani sok mindent ,pedig sokat készültem rá ,de nagyon sok dolgot kell megjegyeznem amik között nincs semmi kapcsolat. hanem csak jellemzők egymás után. akinek van agya erre az 5ös és jó kedve van. akinek nincs az meg 2es esetleg 3mas és xar kedve van emiatt.


gyengébb képességűnek érzem magam ,sok osztálytársamhoz képest. ezen lehet vhogy változtatni a napi 5 óra tanuláson kívül


saját story érdekelne

16F


2011. jún. 9. 20:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Lehet. Meg kell tanulnod tanulni.

Azokat a dolgokat amik összefüggéstelenek, mindenkinek nehezére esik megtanulni, nem úgy mint az olyanokat amiket meg lehet érteni.


De vannak módszerek amikkel könnyebbé lehet tenni.


- Ha nincs összefüggés, csinálj te magad.

pl:


A zsírban oldódó vitaminok: D, K, A, E.


Hogyan jegyezzem meg?


Csinálok belőle egy értelmes szót: DEKA. A deka mint súlymértékegység a testtömegre is utalhat, az pedig az elhízásra, az elhízás a zsírra.


Máris megragadt.


- Színek


Sokat segít ha az adott dologhoz tudsz rajzolni, vagy a kulcsszavakat kihúzod különböző színekkel.


- Próbáld meg különböző dolgokhoz hozzákötni ugyanazt az anyagrészt.


Ha egy adott dolgot minél több dologhoz tudsz kötni, annál nagyobb az esélye hogy eszedbe jut, illetve megmarad.


pl:

Ugyanazt a részt egyszer tanuld meg a te szobádba. Majd ismételd át egy másikban.


- Írás


Ha csinálsz egy összefoglalót magadnak, egy füzetbe, ahova beírod a dolgok lényegét, könnyebben megmaradnak dolgok.


Az összefoglalás alatt többször is elolvasol egy adott részt, és annak lényegére koncentrálsz. A lényeget, miközben leírod, az agy más helyre is eltárolja.

2011. jún. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem a közgázhoz nem volt segédletem, az érdekel.

No de a matek(főiskola), na erre nekem is kell tipp...:D


Közgázt én úgy "tanítottam" anno, hogy volt egy vázlatom, törzsrészek, az adott téma lényege.

És ahoz utána olvasva, a könyvet átolvasva írtam kiegészítést, plusz az kérdeztem, keresztkérdéseket. A közgáz pont a mi van ha ct ezt meg azt csinálunk, és a mi lenne ha...


Viszont sok dolgot tényleg be kell seggelni(jelölések, elemzések, fgv levezetések)

Sok sikert. Amúgy ha nem érdekel vagy magolsz, vagy lelkesedsz érte, közti nehezen van.

2011. jún. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!