Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Egy vidám természetű ember...

Egy vidám természetű ember nem lehet soha szomorú?

Figyelt kérdés

Én vidám természetű lány vagyok, szinte mindig a pozitív oldalát nézem a dolgoknak, úgy érzem, a legtöbb helyzetből van kiút.

A családom, és a barátaim ezt nagyon szeretik bennem, mert nekik is mindig megpróbálok segíteni, és szerintem megnyugtató és jó tanácsokat adok.


Mostanában azonban eléggé összejöttek a dolgok nekem is, az elmúlt egy év nem volt könnyű, sőt inkább nagyon nehéz volt.


És gyakran voltam szomorú, elkeseredett.


Próbáltam én is elmondani, ami bánt, de mindig azt a választ kaptam, hogy "Te nem ilyen vagy." "Te egy vidám természetű lány vagy, ne nyafogj!"

Nem nyafogtam tényleg, csak megpróbáltam beszélni arról, ami nekem nehéz.


Őszintén szólva azt éreztem, hogy egy kicsit elfordultak emiatt tőle, ingerültek velem, a barátaim nem is annyira keresik már a társaságomat.


Miért lehet ez?


Egy alapvetően vidám ember az legyen mindig vidám, és titkolja el, ha valami bántja, mert nem illik az egyéniségéhez?


Szerintetek kellene beszélnem arról, ami bánt, vagy fojtsam inkább magamba, mert a panaszkodás nem illik hozzám?


Én úgy vettem észre, hogy aki vidám és optimista, attól mindig ezt várják el. Mert engem is elkezdtek hanyagolni, amikor nehezebb lett az életem.


Mit gondoltok erről?


2011. jún. 10. 07:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hasonlo ember vagyok mint te es bizony azt tapasztalom hogy a saladom ferjem elvarja tollem azt hogy mindig jo kedvem legyen.Ha hazaer a parom a melobol es kicsit rossz kedvem van akkor megy a szekalas hogy mi a baj?mi tortent?miert vagy szomoru?ne legyel az stb.egyszeruen nem tudok mindig a toppon lenni,vannak napok amikor elni nincs kedvem de semmi bajom nincs csak egyszeruen nincs jo kedvem.
2011. jún. 10. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mindenki lehet szomorú... aki emiatt elpártol tőled az vagy nem tudja kezelni a helyzetet, vagy nem vagy neki elég fontos... soha nem lennék képes otthagyni a barátomat, ha baj van...
2011. jún. 10. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én is hasonló vagyok, egész nap mosolygok, kedves vagyok, vidám, pozitív. Nagy ritkán nekem is van rossz kedvem, de nem létszik, csak az, hogy nem mosolygok. Tegnap is ilyen volt, többen is megkérdezték, mi a baj, miért vagyok morci, stb., pedig csak mosolyogtam. Valószínűleg megszokták, és ezért érzékelték, hogy van valami.
2011. jún. 10. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az emberek nem figyelnek egymásra igazán,ezért nem értik a másikat,de még saját magukat sem.Nincs olyan,hogy mindig vidám ember! ne titkold el,ha szomorú vagy,vagy másmilyen,mint amit megszoktak,nem te tehetsz róla,hogy félreért a környezeted.az elfolytás könnyen pszihés problémákat okozhat.vállald a kockázatot,hogy esetleg nem fognak szeretni,elfordulnak tőled.azt hiszem olyan emberekért nem kár,akik csak a vidám oldaladat akarják elfogadni a saját szórakoztatásuk végett.ők nem lesznek az őszinte barátaid,nem fognak megérteni.mondjuk olyan is van,hogy valaki sokat panaszkodik másoknak,az tényleg elég fárasztó tud lenni,de azt írod alapvetően nem ilyen vagy szóval itt akkor nem erről van szó,csak arról,hogy neked is lehetnek borús időszakaid,amit szeretnél kipanaszkodni magadból.
2011. jún. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Igen, ez bizony így van, de nem csak veled, hidd el. Én pl. alapjáraton sokat baromkodok, de ha egyszer fáradt vagyok vagy csak szimplán nem vagyok olyan jó kedvemben, egyből jön a b*szogatás, hogy miért nem röhögtetem meg őket, stb. Nem kell velük foglalkozni. Az ilyen emberek nem képesek felfogni, hogy mindannyian emberből vagyunk, ebből kifolyólag senki sincs mindig a toppon. Nem vall magas intelligenciára ez a viselkedés, épp ezért kell sz*rni rájuk.
2011. jún. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs olyan, hogy valaki soha nem szomorú, vagy soha nem boldog. Aki általában boldog, az jobban megtalálta az egyensúlyt:)
2011. jún. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ez kicsit igazságtalanság veled szemben! Te is emberből vagy attól mert vidám vagy, neked is lehetnek rossz napjaid. Állj a sarkadra, és mondd meg a barátaidnak, hogy nem te nyafogsz hanem ők. Vagy keress valakit akivel ezt megbeszélheted úgy mint minden problémádat. Nem arra biztatlak, hogy legyél szomorú, de EMBER vagy te is!:D
2011. jún. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Torpetipi ***** válasza:
Nem lehet, mert megverik korbáccsal! AAAJSNDJADKJDKJ
2011. jún. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

énis ilyen vagyok. bár én mindig elfolytom magamba.. de van aki ezt nem bírja sokáig csinálni...ez egyéntől függő---

de szerintem ez egy kicsit bunkósá gvolt hogy így elfordultak tőled.. mindenkinek lehet rossz napja..és a barátnőknek ez a dolgok hogy meghallgassanak és megértseneke minket...

2011. jún. 16. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én is vidám természetü vagyok.. amit elmondtál az alapján nem vagy nyafogos...gondolom te is mindig meghallgattad az ők problémáit...Erre fel egyszer vagy rossz paszba nem hallgatnak,elfordulnak szép kis barátok..
2012. dec. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!