Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan vegyem rá magam, hogy...

Hogyan vegyem rá magam, hogy nekiálljak tanulni?

Figyelt kérdés
Holnap vasárnap,tanulni kell.Sosem tudok hozzákezdeni,mert eszembe jut az iskola,hogy milyen sok dolgozat jön stb.És nincs erőm nekiállni tanulni.Vagy ha mégis,pár perc és otthagyom.
2009. márc. 21. 14:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

én idén érettségizek, szóval hidd el nagyon megtudlak érteni. Ha van egy üres fél órám már valami a kezemben van...már teljesen kezdek kifulladni:(

Sajnos ösztönöznöm kell magam, hogy már csak pár hónap, már csak ezt, már csak azt. Ha be akarok jutni ahova készülök bizony tanulni kell. Pedig akar a fene. plusz Erdélyben élek, és még románt is anyanyelvi szinten kell tudni az érettségire, hát gondold el, nem semmi azt tanulni, amellett, hogy utálom. De néha erőt veszek magamon, leülök tanulom egy kicsit, aztán megint leteszem, aztán megint tanulok egy kicsit...aztán megint elő veszem...vannak kedvenc tárgyaid_ tanuld azt előszőr amit nem szeretsz annyira, és vedd elő utoljára azt amit szeretsz. sajnos mindenhol meg kell küzdeni...mindjárt itt a vakáció, addig meg tarts ki:) sok sikert

2009. márc. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sehogy majd magadtól megfogsz világosulni.Ráfogsz jönni, hogy muszáj tanulni ez a kötelezettséged és még jó dolog is.Sajnos másként nem érhetsz el semmit a jövőben és gondlom nem akarsz majd 40 évesen is a szüleid nyakán lógni,főleg, hogy tartsanak el és rosszabbik esetben a családodat is.Ez lebegjen a szemed előtt.Megijedsz a látványtól és rögtön neki ugrasz a tankkönyvnek.Na mindegy gondolkodj egy kicsit.Rossz dolog persze de fordíts rá időt, talán megtetszik valami.
2009. márc. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Szerintem oszt el a következő napi tanulnivalókat. Kezd azzal a tantárggyal amit kevésbé kedvelsz(pl matek) aztán pihenj egy nagyot. Aztán üdítésképpen jöhet egy olyan amit szeretsz...


Ezt a tippet tudom csak mondani, saját magadat kell rávenned a tanulásra, ezen mi nem tudunk segíteni.


-Tündérlány(17)-

2009. márc. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Hűű,én ezekhez képest tök egyszerűen tanulok.Én ha haza jövök suliból akk szórakozom egy kicsit,estefelé ha unatkozom akk nekiállok tanulni.Ha olyan anyagokról van szó mint pl:földrajz,fizika,magyar... azt akk a suli szüneteiben tanulom meg.
2009. márc. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!