Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért fogadnák el az emberek...

Miért fogadnák el az emberek sokkal könnyebben azt, ha az egész emberiség elpusztulna egy önmagának okozott világkatasztrófában, mint a napi apró-cseprő személyes veszteségeiket?

Figyelt kérdés
2011. jún. 13. 21:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Tudod, az emberek lehet azt gondolják, nem érdemlik meg hogy megmentsék magukat egy világkatasztrófától...
2011. jún. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Azért mert így mindenki szopik így meg csak ő
2011. jún. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert a napi gondokkal közvetlenül találkoznak.
2011. jún. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én nem fogadnám el könnyebben. Viszont a személyes kis dolgok kézzel foghatóak, a világkatasztrófa viszont nem az csak az utolsó pillanatokban. Az emberek nem tapasztalják hogy milyen csak elméletben. Ezért nem hibáztathatod őket.
2011. jún. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Szerintem nem fogadják el könnyebben a világkatasztrófát mint a személyes veszteséget. A köztük lévő különbség inkább a rájuk adott reakcióban van. Ha beleöntöm a mérget a folyóba meg fogunk halni, mert nem lesz ivóvíz. Ha nem fizetem a rezsit elveszik a lakásom. Ha átmegyek a bozóton elszakad a ruhám. Na és, még nem történt meg? Ha meghaltam nem tudok mit csinálni. Ha elvették a lakásom sírok. Ha elszakadt a ruhám káromkodok. Szerintem mindegyik esetben hasonlóan bizakodva néznek a jövőbe, hátha mégsem történik meg a baj.
2011. jún. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nagyon rossz a világ ezen a bolygón, nagyon sok a feszültség, fájdalom, veszteség, és nagy megkönnyebbülés volna, ha valami nagy dolog mindent megsemmisitene, ami rossz, és minden gyökeresen megváltozna! Pont a sok veszteségtől szenvedünk annyira, hogy jó lenne már valami egetrengető istencsapása, ami megszünteti ezt!
2012. jan. 22. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!