Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szeretnék kiszállni az életből...

Szeretnék kiszállni az életből, ennyi elég is volt?

Figyelt kérdés

Nem akarok öngyilkos lenni. Csupán értelmetlennek tartom az életet. Ha mindentől eltekintünk aminek értelmet adunk, az is ugyanolyan értelmetlen lesz. Tehát ezért érzem azt, hogy az élet mindig ugyanarra a sémára kerül, az embernek kell értelmet adnia, de úgy érzem, hogy mintha már megszűntek volna az érzéseim.

16 éves koromtól kezdődött el minden. Mostanra már ott tartok, hogy nem akarok és próbálok nem érezni mert az érzéseim csak a vesztemet okoznák. Néha sikerül félretenni és lezárni egy kulccsal az érzéseimet, de ez a láda sokszor kinyitódik minden ok nélkül, és akkor rám zúdul az összes érzelmem amit addig félretettem vagy nem akartam róla tudomást szerezni.

Mondhatnám azt is, hogy erős vagyok, de nem vagyok az vagy még is, akkor az érzelmeim nem játszanak szerepet benne. De ha érzelmes vagyok, újra egy érző lény, akkor úgy vagyok ezzel, hogy nem vagyok felkészülve mindarra ami következni fog a további életemben.

Félek is meg nem is, várom is néha, sőt kihívásnak fogadom és lelkesedéssel de ez a lelkesedés nem tart hosszútávon. Félek az megöregedéstől, még most jó fiatalon, de önbizalmam sosem volt. Mi lesz akkor, ha megfogok öregedni/?/. Szarkalábak már megjelentek a szemeim alatt(pedig csak 20 éves vagyok), és csak egy újabb ördögi körbe rángatom magam amiből tudom, hogy nincs kiút, csak akkor ha nem foglalkozom a már fenn lévő problémákkal. De sokszor ez nem ilyen könnyű. Nem akarok harcolni az ellen, hogy majd egyszer megöregedek, de ha nem harcolok akkor feladom magam és akkor megint az lesz a vége, hogy teljes gyűlölettel fogok a tükörbe nézni.

Utálom ezt az érzést is. Nem volt még barátom sem. Pedig hiányzik. De ha új emberekkel ismerkedek először lelkes vagyok, de aztán ez a lelkesedés nagyon hamar le is apad. S megint ott vagyok ahol a part szakad..egyedül. Minden ok nélkül eltávolodok azoktól az emberektől, és nem is érzek hiányt irántuk. De persze mindig felvetődnek bennem pár hónap vagy hét után a lehetséges változatok, hogy mi lett volna, Ha... De aztán nem foglalkozok vele.


Mi a jobb, érzelmes vagy érzelemmentes lénnyé válni?

És amit írtam, én így nem látom értelmét az életnek, nem leszek öngyilkos de bízva remélem azt, hogy nem fogok 60 éves koromig élni.

De persze legbelül üvöltök, és fáj minden. És még csak emo(s) sem vagyok. Az is egy másik téma, de ebbe nem megyek bele.

Beteg lennék?

Más is van ezzel így?


Ui: nem akarok ezzel semmilyen fiatalt még jobban a mélyre húzni, ez egy személy érzései. még ha más fiatal is így érez, tudjátok azt, hogy mindig van remény. talán ez még nem halt meg bennem.


Bocsi, hogy hosszú lett. Annak aki végig olvasta és válaszol is rá, annak Köszönöm!


2011. jún. 26. 22:04
1 2
 1/16 poltergeist84 ***** válasza:
54%
Az élet értelme alapvetően az, hogy megtaláld önmagad. Legyen egy hobbyd, vagy bármely más elfoglaltságod, amit szívesen csinálsz. Kell hogy legyen valami, amiért felkelsz minden reggel. Család még mondjuk nem, de például egy barát/barátnő. Zene. Barátok. Nekem ezek szoktak segíteni. Én speciel műszaki beállítottságú vagyok, nekem ez a hobbym. Mindenki jó valamiben, csak meg kell találni. De az, hogy eleged van az életből, az nonszensz. Az élni akarás a fennmaradás alapvető feltétele, és az életét minden, és mindenki félti, és kell hogy féltse.
2011. jún. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
54%
Eggyetértek lényegtelen mit érsz el az életben a halálod után nem mész vele semmire csak a sok hülye ember jelentőséget ad neki
2011. jún. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
54%
az isten szerelmére, meg ne próbáld elnyomni az érzéseid és érzéketlenné válni, mert akkor csak egy üres, fehérje halmazban materializálódott algoritmus leszel és s majd, hosszú évek utána, amikor öntudatra ébredsz nem fogsz érezni a végeláthatatlan ürességen kívül semmit s már a szép dolgokról való emlékeid martaléka is szertefoszlik addigra és azt fogod kívánni bár csak, akár egyetlen pillanatra is érezhetnél- bánatot, örömöt, szerelmet vagy bármit csak érezzél... tudom mert átmentem rajta, s elég sok időmbe tellett mire újra érző lénnyé váltam.
2011. jún. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Én már éreztem mindent, de ezek csak pusztítóvá váltak számomra. Van pár barátom, velük szeretek lenni.

De nem tudok lelkesedni már új dolgok iránt, vagy új emberek iránt, vagy ha igen az akkor olyan hamar el is tűnik(a lelkesedésem).

2011. jún. 26. 22:30
 5/16 A kérdező kommentje:

"Az élni akarás a fennmaradás alapvető feltétele, és az életét minden, és mindenki félti, és kell hogy féltse."


Én nem féltem, hiszen egyszer úgy is meghalok s ha kell akkor nem küzdök ellene. Pl, ha balesetet szenvedek akkor elfogadom, hogy a Sors akarata lett az enyém ilyen módon, hogy balesetet kellett szenvedjek.

De ha így is lenne inkább kíváncsivá tenne, hogy mi lehet a halál után. Bár vissza nem jönnék, hogy megmondjam az igazságot, az is lehet, hogy semmi nincsen. Remélek egy következő életet. Kíváncsi lennék milyen lenne egy másik Élet. De ez csak kíváncsiság, egyenlőre. vagy soha nem lesz beteljesült.

Nem is ez a lényeg.

Lehet, hogy sokszor elveszettnek érzem magam, de ez csak az érzéseimmel van így és azzal, hogy mi a dolgom az Életemben. De azért tudok egy s mást, bár még tanulnom kell úgy érzem sok mindent, de tisztában vagyok sok dologgal.

2011. jún. 26. 22:33
 6/16 anonim ***** válasza:
54%
amúgy fiú -e vagy vagy lány -e vagy?
2011. jún. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
lány
2011. jún. 26. 22:39
 8/16 anonim válasza:
Szia! Találj olyan elfoglaltságot, tűzz ki magad elé olyan célt, amiért élhetsz. Másképp nincs értelme. Hidd el, sokkal jobb lesz! Próbáld meg, sikerülni fog! :)
2011. jún. 26. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
54%

Hát akkor nem valók neked az emberek. Az hogy a homo sapiens sapiens egy alapvetően közösségben élő lény még nem kell ennek lennie a kizárólagos céljának tehát mások nélkül is elélhetsz. Nem is az új dolgok miatt élsz hanem hogy amit akarsz azt tedd meg. Járd be a világot hisz annyi hely van ami újat mutat és fedezd fel azt a csodát ami az univerzumban a felfogható közelségben csak itt alakult ki ilyen változatosan. Szerintem az evolúciónál nincs csodásabb dolog hisz megmutatja hogy mindent ellehet érni. Ezeknek a dolgoknak a megértése is csodálattal tölt el engem mert szintén nem érdekel semmi amit a civilizált társadalom elfogadhatónak tart. Az életnek nincs végső célja nincs eleje és vége csak egy múló pillanat a végtelenségben ezt érdemes (nem pedig kell) kihasználni a magad javára mert minél több mindent ismersz meg annál teljesebbnek érzed magad.

De hát ha ez sem megy még mindig ott vannak a drogok. Persze ez így furcsán hangzik de az enteogének amit évezredek óta használnak épp erre valók hogy a saját univerzumodban tudj bolyongani vannak törvények által szabályozott és nem szabályozottak is.


Mint írtad nem volt barátod az pedig azért is lenne jó mert önbizalmat ad az embernek ami pedig életörömet főleg a sikerélmények. Talán így jobban belegondolva (írás közben) a sikerek miatt érdemes megpróbálni mindent megvalósítani még akkor is ha az hülyeségnek tűnik. De hát ami boldoggá tesz az meg nem is hülyeség. Hisz sikerélmény a sport, szex, harc, drog, család, munka, pénz és tulajdonképpen minden amit az emberek szeretnek csinálni és azt mondják nekik ezért érdemes élni. Minden amit valaha is láttál, hallottál hogy valaki megtett azt Te magad is megteheted és biztos vannak ilyen vágyaid csak "áh pont én?" elven nem akarod/mered vagy épp tudod megcsinálni de ehhez is tapasztalni kell és így visz az élet folyama egyik pontról a másikra tovább nem egy pontról ugrunk a legvégsőre hanem sok kis ugrással érjük el néha előre néha hármat hátra de aztán mégis előre haladunk. Ebből áll az élet ezért érdemes élni mert meghalni megfogsz Te is ahogy én is és minden ember akit valaha láttál de az a rövidke pillanat amíg elérünk odáig azt kell kihasználni.


Remélem a helyesírási problémák nem zavartak az értelmezésben de a gondolataim így tudtam a legjobban összeszedni. Ha valamit is tudsz belőle használni már megérte leírnom. ;) Sok sikert az életedhez és kívánom sok új dolgot tapasztalj még.

2011. jún. 26. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
54%
Kezdj el szívni (füvet) de komolyan jó kedved lessz :D (most ezért nem kell elküldenetek sehova csak mi magyarok vagyunk ilyenek hogy aaaaaa füves milyen tróger meg mittudomén hollandiába teljesen elfogadott) és tényleg jókedved lenne tőle ha meg nem, egy próbát megér :D
2011. jún. 26. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!