Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » 20F Megalázónak érzem, érdeklő...

Pityupocse kérdése:

20F Megalázónak érzem, érdeklődésemet kifejezni bárki iránt (nők férfiak, ) van valami ötlet, hogy győzhetném le?

Figyelt kérdés

Sosem, voltam barátkozós típus, mindig csak a közvetlen környezetemből választottam barátokat, szomszéd-iskolatárs. Most viszont szétszóródott mindenki a nagyvilágban, és én meg unatkozom. A nőknek esélyt sem adok, hogy visszautasítsanak, simán úgy teszek mintha nem izgatnának. Általában mindenkivel, de főleg a nőkkel csak negatívan bókolok, irtózom a gondolattól is, hogy megdicsérjem pl a haját, s ezzel alárendeljem magam, s én is sok legyek a sok nyálas "rajongója" közül. A baj, csak az, hogy a sok nyálas rajongó előbb utóbb eléri a célját, s talál magának valakit. A negatív bókjaim nem sértőek, inkább viccesek, de ezt is csak azzal, akit ismerek valahonnan.


Nem tudom, mit szeretnék kérdezni, talán h megérett-e már a tarkólövés? :))


2011. jún. 27. 22:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%
Hát ezt gondold át. Egy bók nem rendel alá senkinek. Én nő vagyok, de ha tetszik valami, akkor simán megmondom másnak. Volt olyan is, hogy egy lány állt mellettem a zebránál, biciklivel. Nagyon szép biciklije volt, és hát néztem. Rám nézett és mondtam, h "Bocsi, hogy nézem, de nagyon szép a bringád." Megköszönte, egymásra mosolyogtunk, aztán mindenki ment a dolgára. Szerintem ez nem alárendeltség, sőt az ilyenektől szép a világ :)
2011. jún. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Meg merem kockáztatni, hogy jóval fiatalabb vagyok nálad, mégis hasonló gondjaim vannak. Véleményem (és mások véleménye) szerint is meglehetősen jól nézek ki, kifejezetten jó társaság tudok lenni, és még a humorérzékem is rendkívüli. (Sajnos szerény nem vagyok.) Rengetegszer kerültem már olyan szituációba, hogy egy lánnyal kettesben maradtam. És tudtam volna rengeteg mindent mondani neki, dicsérni bizonyos testrészeit, metaforákba önteni a domborulatait. De még csak egy kósza bók sem hagyta el a számat, egyszerűen, abban a szituációban hidegen hagyott, és valahogy én is ezt az alárendeltséges dolgot éreztem. Illetve talán még azt is, hogyha netán mondanék valami szépet, megtörném azt a rideg, kemény imázst, amit próbálok a külvilágnak tálalni. Az elején még jó volt, hogy hidegvérrel tudom kezelni ezeket a helyzeteket. De legbelül néha eltűnődöm azon, hogy esetleg már párkapcsolatban élhetnék, ha egy kicsit megpróbálok kedvesebb lenni, vagy megerőltetem magam. Mert gondolom veled sem az a baj, hogy nem vonzódsz a nőkhöz, vagy nem vágysz a gyengédségre, hanem abban a bizonyos pillanatban nem vagy képes olyat mondani, ami számodra megerőltető. Nálam már olyan mértékben elkorcsosult ez a dolog, hogy a legjobb barátomat (lány) vesztettem el, mert nem tudtam gyengéd lenni, amikor kellett volna, inkább nyomattam azt a szarkasztikus, ironikus humort, ami a kedves szavak helyett jött.

Furcsa egy helyzetben vagyunk, az biztos. Szerintem egy férfi megérzi, ha egy olyan nő van a közelében, akinek képes lehet bókolni, persze nem a nyáltól csöpögve, hanem csak apró kis kedvességeket, megfigyeléseket tenni. Persze ehhez egy olyan lány is kell, aki értékeli az olyan személyiséggel megáldott embereket, mint mi. Talán azt tudnám neked tanácsolni, amit magamnak: Keresgélj, próbálj ráakadni arra a lányra, aki hasonlóan értelmes, intelligens (valószínű az vagy, már csak a megfogalmazásod alapján is), és el tudja fogadni ezt a fajta hozzáállásodat. Mert abban biztos vagyok, hogy egy ilyen lány mellett aztán maximálisan ki tudnál bontakozni, és előjönne belőled az a gyengédség, az a szeretet iránti vágy, ami legbelül van.


(Kort nem írok, mert lerombolnám a hitelességemet).

2011. jún. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

néha én is igy érzek.Sokszor első számu ellenségnek tartom a fiukat,de ennek meg is van az oka.

Te szerintem próbálj megváltozni.Valamennyi kedvesség mindenkiben van és azt tudod növelni ha gyakrabban használod.Rengeteg olyan lány van akinek nagyon jol esne egy-két kedves szó.Az olyanok meg akiket ugy gondolod,hogy kapnak mástol eleget,inkább hagyd.Ne szurkáld,csak hagyd.Mindenkinek van lelke és mindenki érez.És ami a legjobb,hogy mindenki saját magát irányitja és neked csak változnod kell.

2011. jún. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:

Meglehet, hogy ha bókolsz valakinek, azzal alárendeled magad neki. De ez csak akkor fordulhat elő, ha elhatároztad magadban, hogy bókolás=alárendelés.

Hidd el, hogy ez nem így van!

Kapásból a legjobb példák az életből vannak: a csajok azokért a srácokért vannak oda, akik olyan lazán bókolnak, hogy bár komolyan gondolják a dícséretet, de az nem több és nem kevesebb ennél, csak egy dícséret. Pl azoknak a lányoknak a külsejét, humorát stb időről időre megdícsérni, akikkel együtt szoktál tölteni némi időt, akár nagyobb társaságban is, csak felkelti a környék összes nőjének érdeklődését. És közben nem rendeled alá magad senkinek, nem csorgatod a nyálad, kizárólag annyit teszel, hogy nyilvánosan elismered, hogy pl szép.

Próbáld ki, érdemes.

2011. jún. 27. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

A válasz megírásának időpontja: ma 22:47


Te jó ég, szinte mintha engem mutattál volna be. Én sem a mérhetetlen ocsmányságom, vagy elviselhetetlen favicceim miatt tartok ott ahol, női ismerőseim szerint sem ez a probléma. És szinte félelmetes, hogy amit leírtál "De még csak egy kósza bók sem hagyta el a számat, egyszerűen, abban a szituációban hidegen hagyott" egy az egyben ez a helyzet, nem tudom elviselni, hogy valakinek a mézesmázos oldalamat mutassam(mert, mikor párkapcsolatban éltem volt ilyen is). Én egyszerűen nem attól félek, hogy visszautasít, hanem hogy nevetségessé teszem magam az együgyű dicséretekkel, függetlenül, attól, hogy tudom csavarni a szót, ha indokolt.(utolsó kapcsolatomban, mikor szépeket mondtam a páromnak, láttam magunkat kívülről, s olyan érzés volt mintha én minden egyes kiejtett szóval egy lépcsővel lejjebb kényszerülnék)

2011. jún. 27. 23:05
 6/15 A kérdező kommentje:

A válasz megírásának időpontja: ma 22:49

Félreérteni nem kell, azért én nem vagyok 1 rideg tuskó. Mikor negatívan bókolok, akkor nem a zsíros hajába, vagy az esetleges túlsójára stb összpontosítok, hanem mit tudom én, egy adott szituációban való reakcióját, állítom, úgy be, hogy az nevetséges legyen, de mindezt mosolyogva, de semmiképp sem megalázás céljából, csupán éreztetve, azt, hogy nem vagyok hajlandó behódolni bármilyen szép is a hölgy.

2011. jún. 27. 23:08
 7/15 anonim ***** válasza:
22:47-es vagyok, egy témától eltérő kérdést tennék fel: budapesti vagy?
2011. jún. 27. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Szerintem is megalázó, bókolni, dícsérgetni meg a többi. Egyébként utálom is, ha bókolni próbálnak nekem, mindig melléfognak.

Amúgy egy csomó csaj arra bukik, hogy semmibe veszik, vagy csak simán a tartózkodó, rejtélyes, titokzatos, elérhetetlen pasi után csorgatják a nyáluk.


Tulajdonképpen az a bajod, hogy nincs nőd, de nem tudsz szerezni, azért mert nem hízelegsz?

2011. jún. 27. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

A válasz megírásának időpontja: tegnap 23:22

Hát ez a lényeg, hidd el nekem, kb 9 éve használom a figyelmen kívül hagyás technikáját, de még 1x nem jött be. Amíg nem látom rajta, hogy esetleg érdeklem, addig nem kezdek vele semmit, onnantól, hogy tudom, h esetleg bejövök neki, már megoldom, de eddig csak akkor volt ilyen mikor a lány ismerőseim beajánlottak :))

2011. jún. 28. 09:22
 10/15 anonim ***** válasza:

érdekes kérdés


szerintem ez egy alapvető hímtulajdonság, gőg, uralkodási vágy túlzásba vitt formája (mert az sem igaz hogy a nőknek nem tetszik ez).

csupán ezen a ponton már hátrány, mert a versenyhez képtelenek vagytok alkalmazkodni. (ezt a többi hasonlónak is írom)


ha valami tetszik, az első hozzászólóhoz hasonlóan ki lehet mondani. természetes dolog. csupán akkor ti is beálltok a bókolós sorba, meg az állati ösztönökre összpontosító emberek közé. szerintem ezek az azonosulási problémák, amik gátat szabnak. el kell fogadnotok, hogy emberek vagytok, gyengék, és vannak szükségleteitek.


nem kell minden második lányba szerelmesnek lenni meg regényt írni a combjáról, csak kicsit közvetlenebbnek kell lenni. ezt csak azzal lehet megtenni, akiben bíztok, akinek leveszitek az álarcot. ha már barátnál sem megy, akkor az nem barát.


22:47

én kíváncsi vagyok rád, értelmes embernek tűnsz (például így kell kifejezni egy érdeklődést :D). nálam a kor nem számít, pont azért mert egyesek szerint az ad hitelességet valaminek. ha ugyanezt leírod és 45/F akkor a lábad elé borulnak. ha 15/F akkor kiröhögnek. ez egy ilyen világ.


22:49

szinte mindegyik lány igényli a fényezést, csak kérdés hogy ki érdemli meg a bókokat...


23:22

igen ez igaz, a nevetségesebb változat amikor összejönnek és azt hiszik hogy a pasi 180ban fordul egyet majd csak miattuk :)


22:47

2011. jún. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!