Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » 58 eves, fiatalos nagymama...

58 eves, fiatalos nagymama vagyok. Miert fajdul meg a fejem ha 10 percnel tovabb tanulok? Pl: letfontossagu, hogy megtanuljam az Angol nyelv alapjait, es beszelgetni tudjak. Amit tegnap megtanultam, azt mara elfelejtem.

Figyelt kérdés
2011. júl. 16. 17:23
 1/4 anonim ***** válasza:
hát nagyikám, ez a korral jár.. =/
2011. júl. 16. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

58 évesen még nem kéne ilyen

én bizony a helyedben elmennék orvoshoz, mert ez így nem normális

2011. júl. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
69%

Az emberi agy általában kb 17-18 éves korig fogékony a nyelvtanulásra. Utána már nem. Főleg ha voltak olyan évek amikor a tanulás kimaradt, mivel az agy hajlamos ellustulni, vagy hogy úgy mondjam elbutulni. Ehhez nem kell sok idő sem, elég mondjuk pl egy 1 hetes nyaralás, és ha nincs tornásztatva az agy (pl vki nem olvas), akkor mérhetően romlik utána a szellemi teljesítőképesség.


Az agy képes regenerálódni is, de ez annál több időt vesz igénybe, és annál nehezebben megy végbe minél idősebb az ember.


A fájdalom azért jelentkezik, mert az ön agya valószínűleg elszokott a huzamosabb ideig való koncentrálástól, most pedig a hirtelen megerőltetés nem tett jót neki.

Másik lehetőség, hogy elszokott az olvasástól, és valami baj van a látásával (esetleg új szemüveg szükségeltetik), vagy ha ez nem is, egyszerűen a könyv hosszú ideig való mereven bámulása erőlteti meg nagyon a szemét, annak izmait. Ilyenkor gyakran a homlok mögötti tájékon és a halántéknál jelentkezik a fájdalom.


Amennyiben ez áll fenn, a neten a következő tanácsokat találtam az fejfájás elkerülésére:


- válasszunk ki egy távoli pontot és nézzük azt lazán

- tekintsünk a szemünkkel minden irányba, anélkül, hogy bármit is mereven néznénk

- masszírozzuk át a homlokunkat, halántékunkat, lehet gyógynövényes krémet is használni

- lehet izomlazító hatású illóolajokat párologtatni

- masszírozzuk át lazán a nyakizmainkat

- hajlítsuk a fejünket többször minden irányba

- körözzünk a fejünkkel.


Nem lehetetlen közel 60 évesen megtanulni egy nyelvet társalgási szinten, de attól függően hogy korábban milyen tevékenységet végzett, elég sok időt fog igénybe venni.

2011. júl. 16. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom a kommenteket! Sajnos az mellett, hogy rossz a szemem,(+8Dioptria) bizony van gondom is nem is keves! De nekem akkor is megkell tanulnom az eletem mullik rajta. Na es rovid az idom, iskolara nem tudok fizetni. Szet szort vagyok, es feledekeny. A szemtornat csinalni fogom! Koszi a tanacsot! Ismerem a gyakorlatot, csak valahogy nem jutott eszembe, hogy csinaljam is. Na meg futni fogok holnaptol kint a parkban. Koszi!!!
2011. júl. 17. 03:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!