Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért akarnak itt annyian...

Miért akarnak itt annyian öngyilkosságot elkövetni?

Figyelt kérdés

Én elhiszem sok a nehézség, nekem is van épp elég dehát mindenre van megoldás és az öngyilkosság egyáltalán nem az.

Hisz az élet ajándék, ki kellene használni és nem pedig ilyen könnyen a semmibe dobni. Vagy nem így van? Én látom rosszúl? Javíts ki ha tévedek de én tényleg így gondolom...


2009. ápr. 3. 23:06
 1/10 anonim ***** válasza:
31%

Mert túl jó dolguk van és ráérnek depressziózni.

a szülők eltartják őket, a seggük alá van rakva minden. egy percet nem dolgoztak soha semmiért.

úgy kb ezért.

2009. ápr. 3. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
39%
Dehogy akarnak öngyilkosok lenni, csak túl sok az idejük és szörnyen jó mártírt játszani.
2009. ápr. 3. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
58%
Ha valóban az akarna bárki lenni,az nem irkálna ide be.Unatkoznak vagy csak a figyelem központjában akarnak lenni.Nem látod rosszul.Én is úgy vagyok vele,hogy mindenből van kiút,ha az ember akarja.Az nem megoldás,hogy "akkor most öngyilkos"leszek.De ezek az emberek nem is akarnak azok lenni akik így "bejelentik".
2009. ápr. 3. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
73%
aki öngyilkos akar lenni pontosan tisztában van vele, hogy másoknak sem egyszerű az élet...azt is tudja, hogy nem megoldás az ha megöli magát..mégis +teszi. ha valaki már eljutott arra a szintre, hogy "köszönöm szépen, nekem ennyi elég volt" csak az számít, minnél előbb feldobja a pacskert..és előbb vagy utóbb fel is fogja. akik csak beszélnek róla, azok nem akarnak valójában +halni..csak segítségért kiálltanak. . .
2009. ápr. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
70%
Ha valaki annyira depressziós, hogy meg akar halni, az nem a körülmények, hanem a lelkiállapota miatt van. Ezt persze soha nem fogja megérteni az, akinek sosem voltak pszichiátriai problémái, mert nem tudja elképzelni mit érez az, aki súlyosan depressziós. Higgyétek el, az esetek nagy részében nem túlzott jódolgában gondol ilyesmire.
2009. ápr. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
51%

1. Sajnáltatni akarják magukat, figyelmet felhívni magukra figyelmet, mivel máshogy nem megy, és vannak hülyék akik reagálnak is a fenyegetőzésre. Egy jó öngyilkos amúgy se ígérget hanem cselekszik, mivel így csak szánalmasnak tűnik és az utókornak csak az jön le hogy félelemmel teli volt, és csak nagy elszántság után sikerült neki. Bár lehet hogy egy csak egy kis vigasztalásra vágyik mert szar helyzetbe van, de ez rossz dolog, senki ne próbálkozzon ezzel hangsúlyoztatni a nehézségeit. Ha mégis megtörténik, akkor nem kell rá reagálni, vagy rá kell szólni hogy szedje össze magát, nem lehet mindig az öngyilkosságba menekülni

2. Léteznek olyanok, akik tényleg meg is teszik, ezeket nehéz felismerni hála a sok figyeleméhes embernek. Ezek általában mindegy mekkora problémával néznek elébe, beestek egy olyan gödörbe ahol már nem látnak kiutat. A fontos az ahogy ő lássa a dolgokat. Mondjuk nem bír mondjuk egy kisállat halálát feldolgozni. Itt gyakran nem a mértékéről van szó, hanem az egyén gyengeségéről. Ilyeneknek egy jó barát kell, akik őszintén megértik és segítenek is. A barátnak nagyon fontos szerepe van. Neki kell megerősíteni hogy ő milyen fontos, jó dolgokról beszélni csak, elvinni például berugatni vagy bármi.


Minden 100 fenyegetőzőból csak 1 teszi meg...

2009. ápr. 6. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
41%
CSAK?
2009. ápr. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
És az én leszek, ha megbukok...
2009. aug. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Azért mert rossz a családi életük, senki nem figyel rájuk, néhányan remélik, hogy így már figyelnek rájuk (teljesen feleslegesen mert akkor már úgy is mindegy), azért mert az iskolában nem mennek jól a dolgok, a szerelmi életük is romba dőlt, (vagy soha nem is volt, és tudják, vagy hiszik, hogy soha nem is lesz) haverjaik vannak, de igaz barátjuk nincs, és mert úgy érzik, hogy nekik már senki nem tud segíteni, és nem is akar, és teljesen fölöslegesen élnek, stb... (tapasztalatból tudom, én is az akarok lenni, le is hurroghattok, nem érdekel)

Ja, és még valami. Az élet ajándék, de az ajándékot mióta kötelező elfogadni?

2010. febr. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Még egy sztereotip fiatal. Cool. Inkább lehet, hogy neked kéne rajta gondolkodnod...
2012. márc. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!