Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Elsajátítható készség a...

Elsajátítható készség a fotografikus memória?

Figyelt kérdés
úgy sejtem, igen. vannak erről tapasztalatok? erről valaki könyvet, filmet esetleg?
2011. júl. 24. 16:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Criminal Minds->dr. Spencer Reid
2011. júl. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ne már h filmes tapasztalattal jössz :D ez fikció :)) dokmentumfilmre gondoltam igazából. Ötlet?
2011. júl. 24. 17:51
 3/11 anonim ***** válasza:

javítható az alapkészség sok foglalkozással.

szerintem ne azon gondolkozz elérheted e a maximumot, hanem próbáld meg :)

keress valakit akit ennyire érdekel a dolog, vagy tapasztalt ebben és dolgozzatok rajta együtt

2011. júl. 26. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ismersz ilyet?
2011. júl. 26. 09:41
 5/11 anonim ***** válasza:
nem, csak olyan embereket akik javítani akarnak a tanulási képességeiken. de keresned kell, hogy megismerd, vagy nézz utána könyvben, vagy fejleszd ki magad...
2011. júl. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ismerkedj Agykontrollal, ott iszonyat sok ilyen elmefejlesztő, tanulási képességet elősegítő technika van
2011. júl. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem mindenkinek van fotografikus memóriája. Tutira van olyan emlékképed, amire színtisztán emlékszel. Na, én azt gondolom, hogy akkor is a fotografikus memóriád tevékenykedett.

Mindig kell valami "beégető" inger.

Pl. nekem vannak olyan emlékeim, amik videószerűen maradtak meg a memóriámban. Általában ezek akkor történtek, ha valami erős érzelmi hatás ért engem. Ha visszagondolok egy múltbeli eseményre, akkor előjön, hogy milyen érzés volt abban a szituációban, és ez az érzés pedig előhívja nekem a "videót".

De van olyan is, hogy valami dolgozat előtt nagyon gyorsan akartam tanulni, stresszeltem iszonyatosan, és megpróbáltam minél gyorsabban tanulni. Na ilyenkor sikerült is, az agyam fogta magát és lefényképezte. Úgy csinálta szerintem, hogy a bevivő inger a stresszelésem volt plusz a szöveg logikai egységei.

De állítólag nem csak erős érzelmi hatás alatt lehet jól infókat bekódolni, hanem teljes nyugalmi, meditációs állapotban. Ennyit tudok, remélem, segítettem. :)


Én most a villámolvasást próbálom megtanulni. Ez tulajdonképpen a fotografikus memóriára épít, csak profi szinten. :) Remélem sikerül. XD


Üdv.: 20/L

2011. júl. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

05:51vagyok


20/l

az nem fotografikus memória amiről beszélsz, én inkább fejlett vizuális memóriának nevezném csak. a fotografikus memória hivatalos fogalma szerint: "Egy - a Talmudot tanulmányozó - Shass Pollak-nak nevezett csoport tagjai képesek voltak felidézni a babiloni Talmud mind az 5422 oldalát. Őket egy George Stratton nevű pszichológus tesztelte úgy, hogy keresztülszúrt egy tűt a Talmud oldalain, a Shass Pollak tagjai pedig gond nélkül megmondták, hogy melyik oldalon melyik szót szúrta át. "

2011. júl. 30. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
zsíííír, bár nekem elég lenne, ha egy hét alatt megtanulhatnám az anatómiai atlaszt vagy a kémiai képletgyűjteményt :) ;) viszont vizuális típusként, erős vizuális típusként nagyon jól megy, hogy elképzelek vmit, és már meg is jegyeztem. Ezért gondoltam, hogy a fotografikus része is menne. Mit gondoltok? Ismertek szakértőt aki ezzel foglalkozik?
2011. júl. 30. 09:56
 10/11 Gallits Gábor Csaba ***** válasza:

Szia!


Nekem fotografikus memóriám van és ezért is tudom azt,hogy teljesen más,mint a fejlett/fejlesztett vizuális memória,én még az óvodai dolgaimra is emlékszem,ott volt az első lány,akinek puszit adtam a szájára és arra is pontosan emlékszem,na meg az általános és a szakközépiskolai dolgaimra is,nálam olyan másfél-két évvel ezelőtt derült ki orvosi vizsgálatok során,hogy nem vizuális,hanem fotografikus memóriával rendelkezem,csak gondoltam leírom itt ezeket nektek és mindenkinek aki elolvassa.


Jay egyébként a fotografikus memória a vizuális memóriával ellentétben nem tanulható és nem fejlesz,hanem

2018. ápr. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!