Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan válhatnék beszédesebbé,...

Hogyan válhatnék beszédesebbé, bátrabbá?

Figyelt kérdés
Régebben sértődékeny voltam. Mondtak rám valamit, akkor rögtön megsértődtem, de nem olyan hisztisen, hanem akkor nem szóltam a személyhez, vagy furán néztem rá... Ezen sikerült javítanom... De az önbizalomhiányon és a félénkség még mindég a személyiségem része... :P A fő probléma az új emberek... Borzasztó, de 1 év multán sem lettem igazán jóba az osztálytársaimmal. Külsőre meg vagyok elégedve magammal, erről nincs is szó, de a belső tulajdonságaimmal nem vagyok kibékülve. Ha zavarba jövök, hadarni kezdek meg ilyenek. Az emberek sokszor nem is értenek. Jó emberismerő vagyok és könnyen a dolgok mögé látok. Nem tudom hogyan kezeljem az olyan helyzeteket, amikor zavarba hoznak. Ahogy a közelemben van egy önbizalommal teli ember erős karakterrel, elnyom. Olyankor mintha elszálna a humoromtól kezdve az önbizalmamig minden. Azt észrevettem magamon, ha valakihez én megyek oda, hogy helló ki vagy, meg ilyenek, akkor úgy érzem kezembe vettem az irányítást és minden rendben van. Ha már úgy megyek oda valakihez, hogy látásból már ismerem, vagy ilyesmi akkor minden nehezebb... Nem tudom magamat adni olyan emberek előtt, akit még nem nagyon ismerek, de minden nap látom. Félek a véleményektől, hogy rosszat fognak rólam gondolni. Az utcán nyugodtan elbeszélgetek egy ismeretlennel is, ha kell. Imádok bulizni, meg minden, de ezt senki sem hiszi el rólam, báris azok, akik még nem buliztak velem ;D Már annyiszor zavarba hoztak, és már annyiszo néztek "dilisnek" xD Már nem tudok előttük beszélni sem... valaki volt már a helyzetenben? Hogyan lábaltatok ki belőle? :P
2011. júl. 28. 19:36
 1/7 anonim ***** válasza:

értem a problémádat. de erre nem lehet értelmes választ adni.agykontroll-t próbáltad már? nekem segített.


el kell hitetned magaddal hogy meg tudsz változni, én is változó korszakomat élem mikor új emberekkel találkozom, vagy olyan helyzetbe fogok kerülni amikor könnyen zavarba johetek ilyeneket mondogatok magamban "én élek, ha már élek próbáljam meg kihozni belőle a legjobbat, ha másnak megy nekem is menni fog. lehet más körülmények között nőttem fel. más társaságba kerültem sokszor, de nem több nálam senki itt a földön" kicsit hülyeségnek hangzik és van hogy leszrja az ember az ilyet. és inkább marad önbizalomhiányos, de hidd el ezen lehet változtatni csak komolyan kell venni hogy te meg akarsz változni!


17f

2011. júl. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Próbálkoztam ilyennel, azt mondogattam hogy ha már egy osztályba járok velük, nem lehete tőlük hülyébb :D ... Nem sikerült és fel is adtam az önbizalomszerzésének (vagy látszatának a fentartásának)ezt a módját. De ha neked ment, akkor még 1szer belevágok én is. :D Köszönöm! Ja és gratulálok, hogy neked sikerült ;) :) Megy a pont! :)
2011. júl. 28. 22:47
 3/7 anonim ***** válasza:

köszi:D igazából annyi van hogy most vagyok a közepén a dolognak és úgy érzem jó irányba haladok. zenélek is de azóta még nem volt merszem elvállalni semmi élő kipróbáltatást. most már egyre közelebb vagyok hozzá

minden a fejedben dől el:P

2011. júl. 28. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Sok sikert és bátorságot a fellépéseidhez! :)))
2011. júl. 28. 23:36
 5/7 anonim ***** válasza:

Mintha magamat olvasnám!

Sajnos én sem tudok erre jó tanácsot adni ,de teljes erőbedobással drukkolok neked :)

2011. júl. 29. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én is hasonló típus vagyok. Ismeretlen emberek társaságában nehezen oldódom ill, ha kommunikációra kerül sor, akkor zavarban vagyok. Olvasgattam ezzel kapcsolatban dolgokat és ilyenkor el kell fogadni magadat olyannak, amilyen vagy csak ezzel az a bibi, hogy én nem akarok ilyen lenni és nem igazán tudom, hogy hogyan lehetne megváltozni. Külsőm nekem is rendbe van, de a belső tulajdonságaimmal gondok vannak. Kívülről ezeket igaz, hogy nem látni és általában ezeket mondom magamban, de engem attól nyomaszt a tudat. Szeretnék tenni ellene, de nem igazán tudom, hogy hogy lehetne.

21/F

2011. júl. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát nekem pont az a vicc, hogy a friss ismerősökkel nehezen jövök ki... :P Olyankor próbálok jó benyomást kelteni, de ez valahogy mindég a fordítotján sülel... Ismeretlenek, akiket lehet hogy nem is látok többe tök jól eldumálgatok... Sokat olvasgattam én is, de hijába a sok duma, ez nem olyan könnyű amilyennek leírják... :P Na de próbálkozook :DD Nektek is sok sikert :))) Köszi a válaszokat, mennek a pontok :)
2011. aug. 10. 21:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!