Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Aki lelkileg érzékeny az...

Aki lelkileg érzékeny az tulajdonképpen gyenge, de akkor miért könyvelhető el ez a "képesség" pozitívumként?

Figyelt kérdés

érzékeny típus vagyok, ha valamit le kell szarni akkor pont az általában nem tudom és 1 héten még agyalok rajta:S


csak azért kérdezem mer sokan mondják hogy jó az ha nem vagyok bunkó meg mindent lesz.rós típus ,de az sem jó ha érzékeny vagy, a kettő között meg nincs is lét :D


szval annyi a kérdésem hogy mindezt miért állítják be az emberek egy jó tulajdonságnak? vagy nem így van?


2011. júl. 29. 18:04
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez nem jó tulajdonság.
2011. júl. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%
Egyáltalán nem jó tulajdonság, valami egészséges középutat kellene elvileg találni, lesz.rod ami nem fontos, megoldod ami igen, de azon is csak annyit kell agyalni amennyit szükséges, a felesleges aggódásnak meg idegeskedésnek nem tudom mi értelme van. Mondjuk én meg pont olyan vagyok, hogy semmi nem tud érdekelni, általában persze úgy intézem a dolgokat hogy jó legyen a vége, de ha valami rossz történik akkor se idegeskedem egy percig se, mert majd lesz valahogy. Én nem láttam még hátrányát ennek se amúgy, mivel eddig még mindig lett valahogy. :D
2011. júl. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

a másik oldalnak pont az ellenkező a véleménye :D

de persze mivel másak vagyunk máshogy gondolkodunk, köszönöm a válaszokotat

2011. júl. 29. 20:12
 4/10 anonim ***** válasza:

van arany középút, ha mondanak valamit vagy olyan történik ne vedd figyelembe, mert ezzel csak magadnak ártasz, ne a múlton agyalj állandóan, mert a végén még ott ragadsz

én sem vettem észre, hogy a sz@r ált. sulis évek már elmúltak, középsuliban nem ismertek és nem lettem önmagam, pedig ők semmit sem tudtak rólam, most a helyzet csak annyival jobb, hogy nem érdekelnek mások

néha jó tulajdonság, néha pedig nem, a helyzettől függ

2011. júl. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
"Aki lelkileg érzékeny az tulajdonképpen gyenge", de talán jobban tud szeretni, mint mások.
2011. júl. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
utolsó ,igazad van pont ezért gondoltam hogy ez mindenképpen jó tulajdonság. de sajna a mai világba több az érzéketlen alak és ha csajozni akarok az elején úgy kell odamennem mint akit senki sem érdekel és mikor már érzem hogy érez valamit a csaj akkor válthatok át érzékeny önmagamra. háátdemilyenvilágez?!:\
2011. júl. 29. 23:25
 7/10 anonim ***** válasza:

bármit be lehet állítani bárminek


azok akik nem látják a dolgok mindkét(vagy több) oldalát, erőltetett optimisták, ők mindenben csak a jót akarják meglátni


nem lehet, vagy nagyon nehéz válogatottan irányítani ezt. aki érzéketlen az mindenre érzéketlen, aki érzékeny, az mindenre az. nincs tökéletes megoldás/immunitás de boldogság is.

ez nem egy jó vagy rossz tulajdonság, ez csak egy szélesebb érzelmi skála


a mai párkeresési szokások meg egy külön téma lehetne, sok másnak van köze hozzá, miért "kell" az embernek állandóan hazudni azoknak is akiket állítólag szeret.

2011. júl. 30. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ez a barátaid számára előny, számodra egyértelműen hátrány. Tudom, mert én is ilyen vagyok. Én amennyire lehet, próbálom nem kimutatni az érzéseimet, mert különben a legtöbben visszaélnének vele, h ilyen vagyok.
2011. júl. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"elején úgy kell odamennem mint akit senki sem érdekel"


Nem. Határozottan úgy gondolom, hogy akkor is, sőt, inkább csak akkor találhatod meg az igazit, ha már az elején önmagadat adod. Ha először álarcot veszel fel, akkor az álarcba szeret bele a lány, és aztán csalódni fog - te meg csak csodálkozol, hogy miért ábrándult ki belőled.


Légy mindig önmagad. Hidd el, hogy lesznek, akik így szeretnek. Csak még nem találtak meg, illetve nem találtad meg őket.


Mondjam azt, hogy tapasztalat? Mert én is ilyen vagyok. És, köszönöm, jól vagyok, vannak barátaim, és már a szerelem is rámtalált, nemegyszer...

2011. júl. 31. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Na ez is mekkora hülyeség.


NEM könyveli el senki, nincs egy kib@szott nagy isten sehol, aki most ezt "elkönyveli", ha igen is az te vagy, ez a te feladatod. minden ember más, és vannak szubjektív megítélések, van aki jónak könyveli el, van aki rossznak, de úgy gondolom ha magabiztos vagy ez ügyben és feltudsz mutatni valami pozitívat érzékeny létedre is,akkor azzal jobb, és egyre többen könyvelnek el jóként. És szerintem ez ésszerűbb és jobb ez mellett maradni, mint magunkra erőltetni valamit.

Szóval ezt te döntöd el végeredményben, amúgy szerintem jó tulajdonság. bár számít, hogy fogod fel és hogy milyen a hozzáállásod. A megfontoltság jó dolog, mert ha sec-perc hozok egy döntést, amit nem gondolok át, hosszú távon talán nem válik be. És szeretek megfontolni dolgokat és lesz*rom, hogy mit gondol erről akárki, mert sokan tudják, hogy meg van a pozitívuma, és aki nem tudja, az az ő dolga/ élete. Én sok jó/pozitív dolgot kihozok az érzékenységből. Ha tényleg van EREDMÉNYE annak a hét alatt lezajló gondolkodásnak, akkor igen: megéri, de másképp nincs. Senki se szabja meg, hogy mit tegyél, mert attól leszel pozitív. Szerintem a pozitivitás a hozzáállásodban kell legyen.

2012. aug. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!