Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért vagyok ilyen és mit...

Miért vagyok ilyen és mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés

Olyan problémával szenvedek mint amilyen a szociális fóbia, azaz nem tudok beszélgetni emberekkel, eltársalogni mert egyszerűen félek attól mit gondolnak rólam, nem e hülyeséget beszélek..stb! Ez nagyon kihat a munkahelyemre, mert ott emberek vesznek körül, nap 8 órájában velük dolgozok és van hogy sajnos pár szót ejtek el és ennyi. Legfeljebb ők kérdeznek de akkor se tudok 2 mondatnál többet felelni! És van hogy ők is feladják és inkább hozzám se szólnak, persze megértem mert ők tudják hogy ilyen vagyok, de ez engem meg valahogy bánt mert szeretnék velük beszélgetni, meg gyorsabban is menne el az idő!

Amúgy mindig is ilyen csöndes típus vagyok, de most hogy már van munkahelyem (23 évesen) már annyira bánt ez a probléma hogy otthon se tudok beszélgetni, elzárkózok a szobámba és csak vagyok! Lassan már magamat se tudom elszórakoztatni mert annyira rossz ez az érzés!

Barátaim se nagyon vannak, régebben azért több volt, és aki van azzal se nagyon tartom a kapcsolatot! Nagyon elhagytam magam, és már nem tudom hogyan tudnám ez helyre billenteni!

Próbáltam könyveket olvasni hogy legalább a szókincsem gyarapodjon, sportolni ritkán, de lehet újra elkezdem hátha vissza hozza a régi önbizalmamat! Amúgy lelki trauma nem ért igazából, otthon is elég nyugodt a körülmények. Szóval én sem értem miért vagyok ilyen, mert semmi okom nincs rá! Külsőre is rendben vagyok, és egészséges, csak lelkileg nem!


Van aki hasonló cipőben jár mint én? Hogyan boldogul, vagy hogyan gyógyulhatnék ki belőle pszichológus nélkül!


23/F


2011. júl. 30. 19:13
 1/5 anonim válasza:
100%

Velem csak az a baj, hogy nehezen ismerkedek. Ha van olyan ember, aki közvetlenebb, akkor azzal pár nap alatt összebarátkozok, de aki olyan, mint én, vagy Te, azt csak évek alatt ismerem meg. De most nem rólam van szó...


Szóval! Csak lassan! Menj oda az egyik kollégádhoz, kérdezd meg, milyen napja volt (akkor is, ha nem érdekel). Majd másnap kérdezd másról. Egyenlőre csak egy emberrel "kísérletezz", és ha úgy látod, hogy kezdessz közelebb kerülni hozzá, kezdtek összebarátkozni, akkor folytasd másokkal.

A problémádat csak úgy tudod orvosolni, ha megkeresed az okát, hogy miért vagy ilyen távolságtartó, és legyőzöd a félelmeidet! Próbálj meg ne arra gondolni, hogy ki mit gondol rólad! A lényeg, hogy Te mit gondolsz saját magadról! Szeresd meg magad!

Állj a tükör elé, és kezdj el beszélni, mintha alakivel össze akarnál ismerkedni.

Ha meg vannak az első lépések, és nem félsz semmitől, akkor már sima ügy! ;)


16/L

2011. júl. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

első teljesen jól leírta

sajnos nincs olyan módszer amitől egy csapásra meg tudsz változni

oda kell menni és erőltetni hogy beszélj valamit pár szót váltasz a munkatársaddal legközelebb már kicsit többet és ez majd szépen kialakul ahogy elmúlik a szorongásod úgy tudsz majd egyre könnyebben megnyílni

2011. júl. 30. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Menj el küzdősportra és minden jobb lesz!
2011. júl. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

pont azért lettél ilyen, mert semmivel sem volt problémád az életben, csak úgy léteztél. nincsenek érzelmeid, sem érdeklődésed, mert ha lenne akkor pl állandóan filmeket néznél és másokkal beszélgetnél róla, a művészetek gondolatokat, érzéseket keltenének benned, stb... ha elfojtasz mindent mert félsz a véleményektől, ilyen maradsz. ha kinyitod a szád, akkor meg velejárója hogy leszólhatnak, de az olyan kritikára nem érdemes adni ami nem építő jellegű. kezdj el esetleg egy extrémebb sportot is, valami csak érdekel a világon, ami meghatározza a személyiséged.


ha meg nem megy, nem kell erőltetni, ilyen vagy és kész, nem lehet mindenki fecsegős.

2011. júl. 31. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
ez talán még nekem is segített
2011. júl. 31. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!