Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ki hogy mondja? Pizsama, vagy...

Ki hogy mondja? Pizsama, vagy pizsoma?

Figyelt kérdés

Én nemrég tudtam meg, hogy rosszul tudom, mikor is jót derültek rajtam a barátaim, merthogy azt mondtam, hogy pizsoma... :)

De én teljesen azt hittem, hogy úgy van, aztán kiderült, hogy nem vagyok teljesen egyedül vele. Unokatestvérem is ezt mondta, meg kiskori barátnőm is. De mint kiderült a szüleim egyáltalán nem. Szóval én hallhattam félre tőlük.

A pizsoma egyébként nem is helyes?

Na jó igazából érdekel, hogy mennyien mondják így, mennyien úgy.

15/l


2011. aug. 1. 18:46
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Portugálul pijama, és úgy ejtik, hogy az első 'a' az a és o között van félúton.


Spanyolul piyama, és pijamának ejtik, nyílt a-kkal (tehát félig á, félig a).


Indonézben ugyanígy, pijama, félig á, félig a…


– A magyar helyesírása a Startlap Wiki szerint pizsama: [link]

– A Szinonimaszótár szerint (de ez nem a véleménye, csak a valóság utóközlése) pizsama: [link]

– A Magyar Tudományos Akadémia hivatalos helyesírás-ellenőrzőjében a pizsOma helytelen, tehát ez a dolog magyarul pizsama:

[link]

[link]

2021. okt. 30. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim válasza:

Pizsama pizsoma

Magas magos

Szoros sz×ros

:)

2022. márc. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim válasza:
Én is pizsomát mondok. Én is furán éreztem magam mikor mondta 2.ban a tanár hogy pizsamának kell írni.
2022. dec. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!