Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Már nagyon elegem van abból,...

Már nagyon elegem van abból, hogy iskola mellett semmire nincs időm?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, most fogok ebben az évben érettségizni (az egy másik történet, hogy fogalmam sincs hova menjek, mert semmi nem érdekel...), és most hogy nyár van, eszembe jutott hogy amikor visszamegyek az iskolába, akkor megint ugyanúgy semmire nem lesz időm. Szeretnék eljárni edzeni, de lehetetlenné teszi az iskola, mert nincs vége délután, ugyanúgy hazajövök és folytatom azt a kiba... tanulást. Hétköznap az a felállás, hogy hazaérek 4-re, eszek meg megérkezek, akkor már 5 óra van, és utána tanulok és már rögtön 7 óra, vagy 8... Már nagyon elegem van belőle, mert mindenben megakadályoz, szóval gyakorlatilag választhatok, hogy 5-ös vagyok vagy megyek edzeni, de szarabb jegyeim lesznek, ami ebben az évben különösen nem jönne jól. Amúgy heti 3x szeretnék menni edzeni, de már most nem tudom hogy egyáltalán belefogjak-e, mert úgyis tudom semmi időm nem lesz rá... Én nem értem, hogy másoknak hogy van idejük még menni bárhova is hétköznap... Mit tanácsoltok? Valami tipp? Mert már rohadtul idegesítő. Köszi, 17/F
2011. aug. 4. 22:28
 1/7 anonim ***** válasza:
15%
Ha a középiskola ennyire leterhel, akkor mi lesz majd az egyetemen?
2011. aug. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy mi lesz, de egyelőre azt se tudom megyek-e egyáltalán egyetemre, mint mondtam...
2011. aug. 4. 22:44
 3/7 xyzkds ***** válasza:
62%

16/F-ként, az Eötvös József gimnáziumból, azt hiszem, taníthatok egy kis életfilozófiát ;)

nyáron menj el edzeni, jól esik, kirándulni, ha van barátnőd, akk legyél vele

iskolaidőben sztem baszottul mindegy, h mien jegyet kapsz, lényegtelen

élni kell, nem tanulni, szarj bele mindenbe... az élet értelmetlen, hiszen meghalunk, lófaszt se fog érdekelni 150 év múlva, h mit csináltál

"Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs"

egy jó film: *****

am, én hétfő-szerda-péntek edzek a flóriánon,az heti 3X, és este tanulás után baszott jó lejárni verekedni :)

és szeretnék még erről beszélni veled, ha van kedved, mert érdekel, h mit gondolsz

a.35@freemail.hu



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. aug. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
89%

xyzkds mekkora arc vagy :D

de a szívem mélyén valahogy én is így állok a tanulással, meg hát nagyrészt szarra se megyek vele hogy megtanulok vmi hülyeséget 2 hét múlva a felére sem emlékszem



kedves kérdező pffff. járj el bulizni hogy ne csak a szarból kapj.edzés meg talán úgy h csinálsz 2 edzést pénteken meg vasárnap. és vhova benyomorítod a 3.-at


az a kiba... tanulás én is így vagyok vele qrvára a hátamon egy púp de szerencsére még nyár van

17f

2011. aug. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
88%

Megértelek kedves kérdező.

Én is így voltam vele. Nem jelentkeztem se egyetemre, se fősulira, csak egy okj-s képzésre és nekem az is bőven elég.

A tanulással meg... Sose akartam jó jegyeket szerezni, mert sz@rtam az egészre egy jó nagyot. Másrészt pedig igazságtalannak tartottam azt, hogy minden sz@rt megakartak velünk tanultatni. Még azt is amit amúgy a diák fel sem fog, mert nincs mindenkinek hozzá tehetsége.

De amikor tudtam akkor jó jegyet szereztem, négyest ötöst. De csak akkor, ha elhatároztam magam. És amit szerettem azt normálisan, könnyedén meg is tudtam tanulni pl versek, költők.

Az utolsó évben mikor pont kellett volna tanulnom sokat, semmit nem tanultam szinte. Csak az utolsó hetekben.

De még így is meg volt.

Amúgy a magyar oktatás elég gyér. Olyan nincsen, hogy azt szeretnél tanulni amit szeretnél, nem neked mindenből!! szín ötösnek meg négyesnek kell lenned. Mindenből. Csak sokszor elfelejtik a kedves" tanárok, hogy nem csak az ő egyetlen egy tantárgyuk létezik, hanem még azon kívül van még 5-6 tantárgy. Ezért döntöttem úgy, ha velünk diákokkal is így kib@sznak akkor én sem csinálok semmit annak érdekében, hogy minden kis fos barom.ságot amit a szánkba akarnak rágni megtanuljak. Ami nem érdekel, azt úgy is elfelejtem. Ami meg érdekel, az még mindig itt van a fejemben, és ha kell akkor átnézem. mert érdekel!

De ezt úgy sem fogják fel, nekik csak az a lényeg, hogy úgy tanuljon a diák ahogy nem szeret. És akkor csodálkoznak, hogy nem szeretnek tanulni a diákok.

Na mindegy.

A lényeg az, hogy valahogy sűrítsd be azt a 3 heti edzést. Pl ott a péntek, szombat.

És azt az egy napot még valahogy old meg. Pl, ha meg tudod majd az órarendet akkor nézd meg melyik nap van a legkevesebb órád. Bár ne számíts túl jóra. A mi órarendünk katasztrófa volt utolsó évben. Sokszor én is későn értem haza. Más meg még bejárós is volt, neki még rosszabb volt.

Szóval tanulhatsz is, ha akarsz, de mellette edzeni is fogsz tudni. Ne szortírozz én azt mondom. Fontos az egészség, és a rendszeres testmozgás;).:D

2011. aug. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem teremtsd meg az egyensúlyt a suli és a "minden más" között. Járj el mondjuk heti kétszer edzeni, akkor azokon a napokon ne tanulj annyit. De utána, mikor nem edzel hozd be azt, amit előtte nap kihagytál.

Nem tudom, hogy tanulsz, de szerintem két óra simán elég kell, hogy legyen egy nap, tehát utána még este is van egy kis időd, amikor lazíthatsz, azt csinálhatsz, amit akarsz. Én pl minden este, mikor időben ágyba kerülök, olvasok egy fél órát.

Hétvégén csak akkor tanulj, ha hétfőn valami fontos dolog van, pl dolgozat vagy ha tudod, hogy nem lesz időd hét közben. A házit csináld meg még péntek du vagy szombat reggel, és akkor lesz két teljes napod lazítani :)

2011. aug. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
59%

xyzkds:


A kedvenc filmem... meg azon kevés filmek egyike, amit megnéztem....ó

2011. aug. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!