Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tennétek ha találnátok...

Mit tennétek ha találnátok egy pénztárcát tele pénzzel és a tulajdonosának az elérhetőségeivel?

Figyelt kérdés

Találsz egy pénztárcát, benne van 70.000ft egy személyi és egy lakcímkártya. Nem lakik messze a tulajdonos.

Nézz mélyen magadban, mit tennél?

Kor + nem...


2011. aug. 5. 06:01
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:

Elvinném neki. Érintetlenül.

Egyszer én elveszítettem a táskám. Mobil, pénz, igazolványok, lakáskulcs... A barátomat hívták fel a mobilomról, hogy menjünk már el érte, ha hiányzik. Minden meg volt, hiánytalanul. Ja, aki megtalálta kisebbségi volt.


36/N

2011. aug. 5. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:

elvinném neki. neem azért hogy megjutalmazzon. nagyon nyálas lesz..: de tök jó érzés látni az emberek arcán a boldogságot és hálát. legalább is, remélem így lenne. :) szeretném ha az emberek tudnák és tapasztalnák, hogy vannak még jó emberek. mert vannak, és ez felemelő érzés. ha ezt én bizonyíthatom, akkor külön öröm :)

viszont ha épp létminimumon élnék, akkor biztos nem adnám vissza. :(

19L

2011. aug. 5. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:

Mivel pénzből élünk, az emberek 99,9%-a megtartaná a pénzt, szerintem én is. Az okmányokat meg vissza lehet juttatni gyorsan, névtelenül, hogy ne kezdje el újracsináltatni őket.

Meg lehet oldani személyes találkozás nélkül, soha nem derül ki, hogy hova lett a pénz.

2011. aug. 5. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom...Szerintem nem lennék képes kivenni a pénzt, de fogalmam sincs. Valószínűleg baromi rosszul érezném magam, ha pénz nélkül adnám vissza...inkább úgy, ahogy van mindenestül visszaadnám. Csábító a pénz (sajnos), de azért másé nem kéne. 21L
2011. aug. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
Nagyon nem érné meg, hogy ne tudjak többé tiszta lelkiismerettel élni. Hogy várnám el másoktól, hogy ne vegyék el, ami az enyém, ha én loptam? Mert ez lopás. Hogy nevelhetném a gyerekemet tisztességre, ha én becstelen vagyok?
2011. aug. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:

Visszaadnám. Nekünk pár éve 200 ezer Ft-ot és 500 eurot, az összes személyes okmányunkat, és két autónk okmányait + slusszkulcsát adták vissza hiánytalanul!!! Nyaralás előtt voltunk két nappal, azért volt nálunk ennyi pénz, és egy óvatlan pillanatban elhagytam a táskámat. Beleőszültem az idegeskedésbe, de főleg a kocsikulcsok és a papírok miatt, hiszen bárki elvihette volna őket a ház elől... ott volt a papírokban a címünk is.


Miután visszahozták, (és pénzt sem fogadtak el az istennek se), azóta 100%-ban biztos vagyok benne, hogy én is így tennék. Mellesleg csudajó látni az emberek arcán az örömet ilyenkor :))

2011. aug. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén, nem tudom. Ha nagyon pénz szűkében lennék, és tényleg nagyon kellene... talán elvenném a pénzt, de csak, ha vészhelyzet lenne. Az iratokat akkor is visszaadnám, mondván, hogy sajnos már így találtam a földön valahol, de tudom, hogy az is egy kis vagyon, hogy újra beszerezze a papírokat...

Amúgy valószínűleg nem nyúlnék hozzá, hanem visszavinném. Nem lenne szívem más pénzét elkölteni, főleg nem úgy, hogy tudom, kitől vettem el. Egyébként tényleg jó látni az ember arcán az örömöt. Egyszer, mikor visszaadtam egy telefont, a fazon majdnem a nyakamba ugrott örömében :)

2011. aug. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
Én a pénzt megtartanám,az okmányokat meg visszajuttatnám,mert annak is örülnének már mert nem kell újat csináltatni.
2011. aug. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
Én hiánytalanul visszaadnám a pénztárcát, személyesen...Látni szeretném az arcát, hogy örül neki....ez már jutalom lenne :)
2011. aug. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

hát én sose értettem, hogy a pénztárcában miért nem csak pénzt tartanak

körülnéznék, hogy van e valaki a környéken, kamera stb. felvenném, eltenném és később megnézném, persze megtartanám

olyan nagy örömmel költeném el

de nem valószínű, hogy valaha is találok egy pénztárcát

17L

2011. aug. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!