Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ti, akik mindenkivel jóban...

Ti, akik mindenkivel jóban vagytok! Mi a filozófiátok?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy hogyan csináljátok. Hogyan lehet mindenkit szeretni? Vagy azért nem szerettek mindenkit? Mi a válaszotok arra, hogy hogyan lehet egy idegesítő/rosszindulatú/buta/bunkó/etc. emberrel jóban lenni? Hogyan lehet azt mondani, hogy az emberek már csak ilyenek, ezt el kell fogadni és jól kell érezni magadat?
2011. aug. 5. 18:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Höhö, én mindenkivel jóban vagyok, de nem szeretek mindenkit. Sőt, nagyon is keveset. Nem is tudja rólam senki, hogy mekkora egy cinikus ember vagyok, és nem is baj. :D

A filozófiám? Nem arról van szó, hogy mindenkivel jóban akarok lenni, csak egyszerűen senkivel sem akarok rosszban lenni.

2011. aug. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Akkor semmi többletet nem helyezel egy ilyen kapcsolatba, csak felületesen el vagy velük, hogy legalább rosszba ne legyél? Vagy hogyan viselkedsz velük?
2011. aug. 5. 19:00
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

úgy, hogy engem belül nagyon frusztrál, ha valakinek nem jó a véleménye rólam, bárkit, akit megismerek, szeretném ha szeretne és ha ez nem így van, az nekem kudarc és bánt.

és ez folyamatosan motivál, ez mozgat.

2011. aug. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
másik kérdésedre: minden buta/bunkó emberben van valami pozitív, én azt nézem benne.
2011. aug. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
*van valami pozitív is
2011. aug. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én is úgy vagyok mint az első. Bár én nem cinikus vagyok titokban, hanem inkább lenéző és arrogáns (mondták rám, mielőtt "észhez tértem"). Egyszerűen annyi, hogy pont ugyanúgy viselkedek mindenkivel, ha valami jópofát mond, akkor nevetek, elvagyok velük, stb, ha meg valami hülyeséget, akkor nem szólok be mert minek? Értelmetlen és gyerekes dolog bárkivel is haragban lenni. Értelemszerűen ha nincs szükségem rá hogy jóban legyünk, akkor egyszerűen nem veszek tudomást a másikról és kész. De egyébként nem különböztetem meg az embereket így hogy őt szeretem, őt meg nem... Aki körülöttem van, sokat találkozom, beszélek vele azokat "szeretem" akikkel meg nem érintkezem szinte soha azok nem érdekelnek.
2011. aug. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy én egyszerűen nem tudom elrejteni, ha valakit lenézek, vagy idegesít. Egyszerűen kiíródik az arcomra. Most hogy ezt figyelem, pl tapasztalom, hogy volt oylan, aki nagyon idegesített a tahóságával és a nagy pofájával, de közbe kiderült, hogy a legjobb barátaival is így beszél. A legtöbb emberről utólag mindig más derül ki, mint ami az első tapasztalatom volt, ezt tudom, de egyszerűen nem tudok eddig várni, utólag meg szégyenkezhetek, hogy milyen türelmetlen vagy szánalmas voltam valakivel szemben. De egyszerűen nem tudok senki újat az életemben jóindulattal vagy kedvesen várni...
2011. aug. 5. 22:58
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát akkor ez van. Én sem várok senkit jóindulattal vagy kedvességgel, mert tudom hogy mindenki ugyanolyan szánalmas (aztán ha szerencsém van, kiderül hogy nem, de ilyenre még nem volt példa), egyszerűen tudom leplezni ezeket a dolgokat úgy hogy senki ne sejtsen semmit. Ha te viszont nem tudsz máshogy viselkedni mint ahogy érzel akkor a). gyakorold b). így jártál...
2011. aug. 5. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

első vagyok

Vannak, akiket nagyon szeretek, őket meg tudnám számolni a fél kezemen. És vannak, akiket kevésbé, őket többnyire elviselem, mert muszáj. Mivel NAGYON introvertált vagyok, előfordul, hogy az összes kapcsolatomat sekélyesnek érzem, de valójában ezt a néhány embert sokkal közelebb engedem magamhoz, mint a többit, mert másoknak egyáltalán nem nyílok meg.

Volt (van?) egy ilyen "legjobb barátnőm" is, aki mindig bunkózott mindenkivel. Kellett hozzá pár év, de megtanulta, hogy velem nem lehet, bár ettől függetlenül mindenki mással továbbra is bunkó. És nem viccelek, szeretik érte. Hogy miért engedtem közel magamhoz? Hát nem, nagyon nem engedtem közel magamhoz.

2011. aug. 5. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!