Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Külföldön dolgozom, úgy, hogy...

Külföldön dolgozom, úgy, hogy az ország nyelvét nem értem (munkanyelv angol). Munkán kívüli összejöveteleken ti hogy próbálnátok a társaságba kapcsolódni?

Figyelt kérdés

Fiatalok között dolgozom egyetlen külföldiként, aki nem érti a nyelvüket. Ebédidőben, munkán kívüli összejöveteleken viszont nem angolul,hanem saját nyelvükön beszélnek,így teljesen kimaradok a társalgásból, néha tudom eltalálni csak a témát,így angolul hozzászólok, ha tudok, de rövid időn belül visszaváltanak saját nyelvükre. Nagyon kellemetlen,teljesen levegőnek érzem magam a társaságukban, ezért inkább kerülöm az ilyen helyzeteket:egyedül ebédelek,vagy ha nem akarok hamis kibúvókat, megmondom,hogy nem vagyok még olyan szinten,hogy értsem őket.

Azt sem várhatom el, hogy angolra váltsanak csak miattam,ha egyszer ők vannak többen, munkán kívül hadd beszéljék a saját nyelvüket,nem? Persze tanulom már egy éve, de munka mellett csak olyan szintre jutottam, hogy megértessem magam olyannal, aki nem beszél angolul (egyébként kollégáim mind tudnak angolul,de nyilván anyanyelvükön jobban fejezik ki magukat, könnyebben viccelődnek,stb).

Ti mit tennétek? (Azon kívül, hogy elsajátítsam a nyelvet, kb. 2-3 év is szükséges a normális társalgási szinthez)


2011. aug. 6. 11:16
 1/9 anonim ***** válasza:

Milyen nyelv az, aminek a társalgási szintű elsajátításához 2-3 év kell a CÉLORSZÁGBAN? Ne viccelj!


A társalgást meg igenis erőltesd. Ha mindig kihúzod magad az együttlét alól, ne csodálkozz, ha ők sem nyitnak feléd. 2-3 év múlva már rég egy magának való hülye külföldinek leszel elkönyvelve.


Hidd el, nem esne nehezükre, ha angolul kellene társalogniuk. De amit még jobban értékelnének, ha erőltetnéd az anyanyelvüket. Ha hibázol, akkor hibázol, és? Még segítenek is. Sokkal gyorsabban fejlődsz. Ez lenne a lényege.

2011. aug. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
huhh ez érdekes én suliban tanulom az angolt mert ugye kötelező már 10 éve hehe azon a szinten vagyok hogy éhen nem halok meg csöves se lennék. de igy viccelődni meg nemtom mit nem tudnék azt kint lehet megtanulni vagy neten angolokkal. hát tanuld a nyelvet szerintem ahogy csak tudod és akkor tudnál velük beszélgetni :D
2011. aug. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Igaza van az elsőnek! A társalgási szintű nyelvtudáshoz, a célországban kb. 12 hónap elegendő kell hogy legyen.


Persze attól is függ milyen szinten vagy az adott nyelvből, de 6-12 hónap alatt el lehet érni a társalgási szintet a célországban.

2011. aug. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én is ebben a cipőben vagyok.Én is csak megértem az angolt,de nem igazán tudok még hozzászólni.

Bár én sajnos nem dolgozom(engem nem vesznek fel a nyelvtudás hiánya miatt)

Én elmentem intenzív angol tanfolyamra,hogy angolt tanuljak.Ott csak én voltam magyar a többi "diák" brazil,lengyel,kínai volt. Sajnos pénzkidobás,és nagy elkeseredés volt az egész,mert bár a tanárnő aki angol volt ugye angolul tanított minket,de a többiek(főleg a brazilok,mert ők voltak többségben) nem voltak tekintettel másokra.Ha nem értette valaki,hogy mit akar a tanár egyszerűen óra alatt elmagyarázták maguknak a saját nyelvükön..Egyszerűen képtelen voltam tanulni angolt úgy,hogy előttem lengyelül,mögöttem kínai nyelven,mellettem portugálul dumáltak.

Ha szünet volt mindenki a saját anyanyelvén kommunikált.Néha próbáltam velük beszélgetni,ilyenkor angolul beszélgettünk,de végül azt sem erőltettem,mert többször észrevettem,hogy keverik az angolt és a portugál szavakat.Ha nem jutott eszükbe angolul ,elmondták portugálul..(pár portugál szót sikerült megtanulnom...)

Szóval a tanfolyam kész katasztrófa volt.Hiába szóltam,hogy órán csakis angol szó legyen hiszen én ezért havi 140 fontot fizetek,de semmi..Képtelenek voltak nem beszélgetni a nyelvükön..Így 4 hónap kínlódás után ott hagytam a tanfolyamot.

Néha elszoktunk menni a párom barátaihoz partira.Ők angolok,vagy ha van más nemzetiségű(pl: van egy spanyol srác is a társaságban) ők csakis angolul beszélgetnek.De nekem ez is kínos,mert bár megértem mit beszélgetnek,csak hozzászólni nem tudok..Így többnyire csendben hallgatom őket.

Én gondoltam arra is,hogy bár nem vagyok vallásos,de eljárok templomba hogy halljam az angol beszédet. Mert sajnos a sok kudarc miatt ma már ott tartok,hogy ki se mozdulok a lakásból,így bár Angliában vagyok,annyi angollal nem találkozom mint más aki nem él itt..

2011. aug. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nincs igaza az elsőnek.

Ismerek olyan embereket akik 10-15 éve élnek Angliában és alig tudnak angolul.Az oka: Hogy hiába élnek kint,egyszerűen nem érintkeznek az angol nyelvvel és az angolokkal.

Nagyon nehéz úgy angolul tanulni ha

-valakinek nincs nyelvérzéke,és mindig is gondot okozott a nyelvtanulása

- ha olyan környezetben van ahol nem érintkezik a nyelvvel

- ha mindig más nyelvet hall maga mellett..

2011. aug. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az angol nyelvhez sok minden kell, csak nyelvérzék nem!


Az tény, hogy nagyon nehéz úgy megtanulni egy nyelvet, hogy azt nem használod, hallod, tanulod. De ha valaki 10 év alatt nem tanul meg angolul Angliában, arra azt kell hogy mondjam, hogy nem is akar megtanulni! Mert olyan nincs, hogy nincs módja tanulni, beszélgetni angolul.

2011. aug. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
en is kint dolgozom angliaban,es nekem is vannak kulfoldi ismeroseim,ha sajat nyelvukre valtanak,megszolitom oket,hogy en nem ertem,kerlek angolul.ha pedig levegonek neznek,keress mas tarsasagot.
2011. aug. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

" Mert olyan nincs, hogy nincs módja tanulni, beszélgetni angolul"


Pedig van.Én írtam hogy 10 éve kint él egy ismerős és nem tud angolul.Az illető kínai.

Kínai negyedben él.Bármily meglepő a világon mindenhol úgy élnek közösségben az emberek hogy a saját honfitáruk egy közegbe költözik.Így vannak még a kisebb városokban is kínai,lengyel,feka,arab negyedek..(talán a magyarok kivétel,mert ők nem akarnak egy csoportban összeköltözni)

Szóval a kínai ismerősöm kínai negyedben él,a kínai családjával,és rokonokkal,barátokkal.Ha megy boltba többnyire kínai boltba megy ahol csakis az anyanyelvükön kommunikálnak.Az étterembe szintén.Ha betéved egy sainsburybe,vagy Aldiba akkor sem érintkezik angol szavakkal,mert az eladók nem igazán beszédesek.Dolgoznak,és kész.De vásárolni még tud.

Olyan helyre mennek ahol csakis a kínai nyelv hallatszik.

Otthon a tévé,rádió kínai nyelven megy..Vagyis kint él Angliában de nem érintkezik az angolokkal,angol nyelvvel.

De ott van a másik kis barátnőm: Ő brazil.Hasonló okok miatt nem képes angolul tanulni. 5 éve él kint és nem igazán érintkezik az angol nyelvel..Neki annyival jobb,hogy ha ügyintézésre kell mennie,vagy munkát keres,mindig van valaki aki tud portugálul,és már így beszélgetnek..Sőt vannak állásajánlatok ahol angolul és portugálul is le van írva..

Nagyon sokan vannak akik külföldön élnek évek óta,de mégis úgy élnek mintha otthon lennének..Ezért nem megy nekik a nyelv...

Amúgy meg én is tapasztalom,hogy egyénileg csak magamtól,könyvekből,lemezekből piszok nehéz tanulni angolul,főleg ha nincs senki akivel kommunikálj.A tanfolyam már leírtam,hogy miért nem megoldás..

2011. aug. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat, kicsit vigasztal, hogy más is jár hasonló cipőben. Nézzük, konkrétan mit lehet tenni?

Svájcban élek,ahol a német nyelv annyira más dialektusát beszélik,hogy az anyanyelvi német egy szót sem ért belőle, sokan tanfolyamra járnak. Angolul perfekt beszélek, ők is. Az irodalmi németet (amit otthon tanítanak,ill. németország nagy részén beszélik) naponta 1-2 órában tanulom (0-ról kezdtem,mikor kijöttem),heti egy nyelvórára is eljárok,többre sajnos nem futja szabadidőmből. Ez arra elég, hogy a "szép" németet értem,illetve megértetem magam, de a svájci dialektusból mai napig még a témát sem tudom kivenni. A svájciaknak az irodalmi német meg ugyanannyira idegen nyelv, mint az angol.. én meg eleve zárkózottabb típus vagyok, azaz nem csinálok olyat pl. hogy beülök egy bárba és szóba elegyedek egy idegennel.. Külföldön élők, ti hogy keresitek a gyakorlási lehetőséget? Milyen általános témák vannak? Egyébként a nyelvórán én vagyok a legjobb,szerettem volna órán kívül is gyakorolni a többiekkel, de nem voltak vevők az ötletre (alig járnak az órára, amit a munkahely ráadásul térít).

2011. aug. 6. 12:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!