Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi értelme van annak, hogy...

Mi értelme van annak, hogy "álmodik" az ember?

Figyelt kérdés
Mindenhol azt olvasni, valamint hallani az emberektől, hogy így álmok, úgy álmok, de mi értelme? Nem is az, hogy mi értelme, de miért akarják az emberek ugyanazt az életutat bejárni? Ha jobban megnézzük, mindenkinek ugyanaz az "álma". Miért nem lehet egyszerűen tervek nélkül végigélni az életet? Annyi problémát, idegeskedést meg lehetne spórolni. Ha az ember terveket épít, és attól eltér saját hibájából vagy nem saját hibájából, önnmagát fogja hergelni. Ez egy sor problémát indít el és a vége az lesz, hogy az ember idegronccsá vállik.
2009. ápr. 10. 16:26
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Nem értem a gondolatmeneted. Az álmodás ugyanúgy hozzátartozik az emberhez, mint a haj, a kutya, vagy a szemüveg.
2009. ápr. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
88%
Kellenek célok, álmok az életben. Különben mi értelme lenne?
2009. ápr. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Hát én se értem amit leírtál. De azért álmodunk, mert az agyunk az aznapi információt selejtezi le, és miközben selejtez, beugranak képek, és ezeket az agyad összerakja, és kijön egy jó nagy hülyeség, amit álmodtál. De alvás közbeni külső hatások, miatt is álmodhatunk. pl, azt hallottam, hogy egy oasasra éjszaka ráesett egy könyv a nyakára, és ezalatt a néhány mp alatt azt álmodta, ha középkorba van, és lefejezik.:)

Fontos hogy minden nap aludjunk. Azt én se értem, hogy az emberek az álmaikat, mért következtetik a jövőjükre...

2009. ápr. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha jól értelek, akkor a párom is ilyen.

Ő tervek nélkül él. Mindig csak a mának. Az egyetlen amit vállalt, a hitel, de akkor még "fiatal" volt és nem volt tiszta neki, hogy akkor dolgozni is kell. Ezért dolgozik. De bevállalt két gyereket, és a mai napig látom rajta azt, hogy nincs tisztában ennek a felelőségével. Eljár dolgozni, fizeti amit fizetnie kell, de nem azért mert ezt akarta és akarja, hanem mert ez van. Vagyis úgy értem, hogy az titokban számít neki, hogy a családja mit szól hozzá, és miután ők egy dolgos család, ő kilógna a képből. Szégyenkezni nem akar.

Akár hányszor mondok, vagy kérdezek valamit a jövővel kapcsolatban, nem tudom a válasz. Majd kiderül, hogy mit hoz a jövő... Nem is tervez. Pl pont a múlt héten kérdeztem, hogy ha megkapja az utazási csekket elmegyünk e abból nyaralni a gyerkőcökkel. Erre az volt a válasz, hogy majd meglátjuk mi lesz.. Nem értem én őt.

Én, ha dolgozom, dolgozom valamiért. Dolgozom azért, hogy a gyerekeknek enni tudjak adni. hogy félre tehessek egy kis pénzt a nyaralásra. Hogy új ruhát vehessek magamnak. Felkelek azért, mert egy új nap, ami előrébb visz a munkán keresztül az álmaimhoz. Az álmom, hogy vegyünk egy szép kertes házat, ahol a gyerekek boldogak.

2009. ápr. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az álmok valóra is válhatnak, csak küzdeni kell értük. És néha jó álmodozni ki tudja mi lesz még, de ha te nem akarsz ne álmodozz...
2009. ápr. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Valamennyi embernek ugyanaz a célja:emberi módon akar élni.Békét és nyugalmat akar.Otthont vagyis szemétdombot,melyen ő a kakas aki kukorékol.Azonban több a kakas mint egy szemétdomb.És így egymás között meg kell osszátok a dombot és a kukroékolást.A legtöbb baj ebből származik.Mert minden ember körül van egy láthatatlan bűvös kör:az egyéniség köre.Egyiknél kissebb a másiknál nagyobb,de ne hidd azt hogy bárkinél hiányozhat.És minden kör 3 részre oszlik,mivel minden ember 3 részből áll:egy remetéből,egy despotából és egy művészből.Az emberi társadalom világa ezeknek a láthatatlan köröknek hihetetlen összezsúfoloódását hozta létre.A körök midnenütt érintkeznek összeütődnek ,sőt metszik egymást.Ügyelj a körülötted élők köreire,és válaszd a szabadságot.

A szabadság azt jelenti hogy jogod van az élethez,épp úgy mint a pillangónak vagy a madárnak vagy a vaddisznónak:DSzerintem is a legjobb tervek nélkül és a mának élni..én sokszor azt sem tudom hogy milyen hónapban vagyunk,meg milyen nap van ma..

2009. ápr. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Miért akarják az emberek ugyanazt az életutat bejárni? Mert nincs jobb ötletük. Valamivel ki kell tölteniük az élet és a halál közti időszakot, és erre vannak bevált forgatókönyvek. Ha a bevált forgatókönyv szerint gürcölni kell (és ebben nem lehet egy hónap szünet sem, mert a lakáshitelt törleszteni kell!), az annál jobb, mert kitölti a születés és halál közti időrés jelentős részét. Ha van feleséged, aki nagyobb lakás vagy egyre nagyobb lakások vásárlására ösztönöz, az mégjobb, mert még többet gürcölhetsz és az életed még jobban ki lesz töltve. A gyereknevelés is segíti kitölteni az idődet, meg az is, ha a feleséged tele van igényekkel (nekünk mikor lesznek olyan bútoraink, mint a szomszédnak?). Az élet értelme: család, lakás, kocsi. Minél előbb elhasználódsz az ezekért folytatott harcban, annál tökéletesebben kitöltötted a kitöltendő időintervallumot. (Idegronccsá válni pedig főnyeremény, de mégjobb egy szívinfarktus 56 évesen, és akkor majd a rokonság gyászol: ez áldott jó ember volt, beleszakadt a munkába.) :)))
2009. ápr. 17. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!