Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért álmodik az ember napi...

Miért álmodik az ember napi szinten? Mit mond erről a Biblia?

Figyelt kérdés
ugye minden ember gyakorta vesz részt egy álom nevű élményben, amikor is egy másik világot él meg és ekkor egy másik fizikai testen keresztül tapasztal. a kérdésem, hogy Isten teremtett még testeket és világokat pluszba?
2011. aug. 2. 09:43
 1/7 anonim ***** válasza:
74%
Bioszból nem ártana egy kicsit gyúrni. Az álmokat az agyad generálja, mert szükségesek az emlékek feldolgozásához, és a pihenéshez, ez egy bonyolult élettani folyamat, aminek még nem minden részlete tisztázott, de azért a nagy fekete mesekönyvet nem kell belekeverni a dologba. Amikor álmodsz nem egy másik világban jársz, hanem az agyad dob eléd random képeket, eseményeket melyeket az általa tárolt információkból gyúr össze. Ennek következtében amikor álmodsz nem rendelkezel másik fizikai testtel. Egyébként minden éjjel álmodunk, csak nem mindig emlékezünk az álmainkra.
2011. aug. 2. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
45%
első válaszadó nagyon jól leírta. semmi köze az álmokhoz semmilyen bibliának, meg hókuszpókusznak. az agyunk így regenerál, s az elmúlt napok, vagy régebi események melyeket nemrég hoztak elő történések - ezek térnek vissza rendszerint. ha megfigyeled álmaidban mindig ezeket éled meg így vagy úgy. ezért nincs is jelentése az álmoknak. materiális lények vagyunk, s kell a pihenés az agynak is. ez az álom
2011. aug. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat...bár én direktbe a Biblia alapján adott válaszokra lettem volna kíváncsi elsősorban...talán valaki idetéved és válaszol.


másrészről a biológia, ha jól tudom csak annyit ír le, hogy az agyban tevékenykedés folyik álom alatt, az agy megjelenítő cselekvést folytat, ahogyan napközben ugyanezt teszi...az emberi tudat pihenése nem az álomban zajlik, mivel van egy mélyebb szint is, amit szintén tanít a biológia...az amikor nincsen egyáltalán semmiféle tapasztalat, amikor az egyén öntudatlan...ezt hétköznapi nyelven mély alvásnak nevezik, szóval kissé pontatlan választ adtatok.


egyébként amikor álmodok, akkor nem ugyanaz a fizikai testem van használva, ami ébrenlét alatt, más is a tapasztalat, ráadásul az álom ha jól tudom tökéletesen mentális...az ébrenlét alatti is simán lehet csak az, szóval nem olyan biztos, hogy materiális "lények" vagyunk, de ez most mellékes, csak megjegyeztem. ráadásul nekem olyan élményeim vannak álomban, amiknek konkrét köze sincs a múltamhoz...sőt többször inkább a jövőmhöz...

2011. aug. 2. 10:48
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem is szoktak lenni olyan álmaim amelyek szerintem Istentől vannak. Illetve olyan is volt már ami úgy tűnt hogy inkább a sötét oldal műve.

Nagy különbség van az ilyen össze-vissza értelmetlen álmok között, meg azok között amelyek teljesen valóságosnak tűnnek, és mélyen megértintenek, elgondolkodtatnak.

Még további érdekesség hogy valamiért én általában tudom irányítani a cselekedeteimet álmomban.

2011. aug. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 munyamunya ***** válasza:

Az álmok egyik funkciója valóban az agyunkban eltárolt információk, élmények feldolgozása. A Biblia szerint léteznek olyan álmok, melyek Isten közléseit tartalmazzák, de a legtöbbje csak mellékvágány és nem kell különösebb jelentőséget tulajdonítani nekik.


"Ha valaki az Úr prófétája közöttetek, én megjelenek annak látásban, vagy álomban szólok azzal." (4Móz. 12.6)


"Hiszen szól az Isten egyszer vagy kétszer is, de nem ügyelnek rá! Álomban, éjjeli látomásban, mikor mély álom száll az emberre, és mikor ágyasházokban szenderegnek; Akkor nyitja meg az emberek fülét, és megpecsételi megintetésökkel. Hogy eltérítse az embert a rossz cselekedettől, és elrejtse a kevélységet a férfi elől. Visszatartja lelkét a romlástól, és életét hogy azt fegyver ne járja át." (Jób 33:14-18)


"Mert álom szokott következni a sok foglalatosságból; és a sok beszédből bolond beszéd. /.../ Mert a sok álomban a hiábavalóság is és a beszéd is sok; hanem az Istent féljed." (Préd.5:3,7)

2011. aug. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

kedves munyamunya.


aranyos vagy, hogy írtál nekem idézeteket, de tudnál a kérdésem alá írt megjegyzésre is válaszolni a Biblia alapján? mert az világos, hogy az álom útmutató is lehet,

de miféle testen keresztül tapasztalok amikor álmodom, és miféle világot élek meg eközben?


előre is köszi

2011. dec. 13. 15:35
 7/7 munyamunya ***** válasza:

Kedves kérdező!


Megpróbálok válaszolni. A Biblia alapján nem lehet olyat kijelenteni, hogy Isten "pluszba" teremtett volna még testeket és világokat. A teremtés teljes és tökéletes, "igen jó" úgy, ahogyan az le van írva Mózesnél. Ott nincsen szó másféle testről vagy világról, csak erről az egyről.


Az álom közben tapasztalt érzések, érzetek, látványok, gondolatok, stb. nem függetlenek tőlünk, saját bensőnk termékei (legalábbis a nagy részük), agyunk és emlékeink nem szűnnek meg létezni és hatni alvás közben sem. Erre a korábbi Példabeszéd-idézet is rámutat. Ami meg ezen felüli, Istentől való álom, azt szellemünkkel fogjuk fel, és szellemi úton jut el hozzánk, vagyis ehhez sem szükségeltetik "másik" test vagy világ, csak ugyanaz az éltető szellem, ami fogantatásunktól bennünk van Istentől. (ha szükséges, ez utóbbira is írhatok bibliai idézeteket)


Remélem, érthetően írtam, részemről ennyi gondolatom van.

2011. dec. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!