Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Viharfóbia ellen tanácsok?...

Viharfóbia ellen tanácsok? Az, hogy kintről szemléljem meg az éppen tomboló vihart, nekem sajnos nem jött be.

Figyelt kérdés
Éppen egy hatalmas pusztában ért el minket a hirtelen érkező vihar, de semmi nem volt a közelbe, ahova menekülhettünk volna, csak egy kis elhagyatott ház (aminek éppencsak vas ablakai és ajtaja volt) és mellette 2 fa. Oda bújtunk a ház elé, de nem tudtunk bemenni, ott rámtört a pánik, fél óráig ott rettegtünk amikor elment a vihar és csurom vizesen el tudtunk indulni. Azóta jobban rettegek a vihartól, mint eddig. Más tipp esetleg viharfóbia ellen?
2011. aug. 10. 13:30
 1/4 anonim ***** válasza:
fogd fel úgy, hogy a sors bármikor végezhet veled.. valószínűleg nem egy villámal teszi majd ezt.. főleg, hogy a villámcsapásba kevesebben halnak meg, mint ahányan túlélik. gondolj arra, hogy milyen szép is a villámlás, és hogy ez is csak a természet egyik csodája, mint a szivárvány. a hangja tényleg ijesztő és én is féltem tőle egy időben egy rosszabb élmény után, de így megszűnt.. ne hagyd, hogy besz.rasson egy kis eső!:)
2011. aug. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

:D

Hát én kiskoromban rendesen szerettem a vihart, tetszettek a villámok is... De amint megláttam hogy már a házba meg akárhová is belecsaphat, azóta rettegek tőle. Ha nincsenek ezek a hírek, akkor ugyanúgy semmi bajom nem lenne vele.

2011. aug. 12. 17:26
 3/4 anonim ***** válasza:

Kicsit régi kérdés de hátha valaki idetéved még...


SZóval, ha a pusztában elkap a vihar, a legrosszabb amit tenni lehet az az, hogy fák és más magas helyek közelébe mész. A villám a legmagasabb pontba csap bele, szóval ha egyszerűen lehasalsz a fűbe, jelentősen megnő a túlélési esélyed.

2015. máj. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ még ilyen hosszú idő eltelte után is. :)


Én anno még olyasmit olvastam, hogy guggolni kell ha pusztán ragadsz vihar idején, és ha többen vagytok, akkor legyen pár méter köztetek, ha egyikőtökbe belecsapna a villám, a többi tudjon rajta segíteni. Aztán hogy ez mennyire igaz, nem tudom. :)

Egy biztos: ha szabadtéri programot tervezek, időjárás-előrejelzés és a radarkép folyamatos ellenőrzése nélkül nem indulok el sehová, hála a modern technikának. :D

2015. máj. 11. 12:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!