Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért van az, hogy a mai...

Miért van az, hogy a mai világban, mindenki az előítéletek rabja?

Figyelt kérdés
Miért divat gyűlölni, utálkozni, lenézni, megvetni, kinevetni? Miért nem műkődik az -élni, és élni hagyni-elv?
2011. aug. 10. 20:50
 1/6 anonim ***** válasza:

Mert ezt nevelik belénk. A média. Mert nem tanítják meg a mai gyerekeknek sőt tiniknek -mert tévedés, hogy a tinit nem kell nevelni - gondolj csak az újságokra, ahol oldalakon keresztül cikizik a zenészeket, színészeket azért mert éppen nekik nem tetszik, ahogy épp felöltöztek.

Sajnos ezek a problémák a gyermekkorban kezdődnek. Nem tanulják meg becsülni egymást, egymás munkáját. Nem becsülik a művészeteket sőt még a saját nyelvüket sem. Minden a tisztelet és elfogadás hiányán alapszik.

2011. aug. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
44%

Gondolom te is egy hülye p!csa lehetsz...


Bocs, ezt muszáj volt. Ne vedd magadra! :)


---


Ezzel jár a hét milliárd nem tom hány lakos összezsúfolva panelházakba, iskolákba. A médiáról meg már ne is beszéljünk...

2011. aug. 10. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

van a médiának is szerepe benne, de önmagában nem ez, hanem az emberi gyengeség - az hogy nem tudunk uralkodni a primitív ösztöneinken. az ösztönök meg az előítéletekre alapoznak. én is unom már, hogy mindenki előítéletes, sőt, sokan mondogatják, de még nem találkoztam sok olyan emberrel, aki valóban képes is túllépni ezeken.


kíváncsi vagyok hogy a kedves kérdezőnek vajon milyen a hozzáállása

2011. aug. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

hali, újságírónak készülök. :) a kedves kérdezőnek az a hozzáállása, hogy hülyeség vkit elítélni az alapján, mert ilyen vagy olyan vallású, vagy sötétebb a bőre, vagy, hogy iskolás példával éljek, hogy nem jár menő cuccokba, és nem bulizik hetente 5x.

már pedig sajnos mindegyikre elég sok példa van :(

2011. aug. 18. 14:26
 5/6 anonim ***** válasza:

Most a saját kérdésedre válaszoltál? :D (bocs muszáj volt)

Nekem az a meglátásom a sulimba is, hogy azért piszkálnak valakit, mert akkor érzik, hogy tartoznak egy bandához és őket sosem fogják így csúfolni mert az álítólagos barátai majd megvédik. Szerintem ez egyfajta "védekezés" a csúfolás ellen. Mert akárki akármit is mond, ha bekerül egy új közösségbe, igenis megfordul a fejében, hogy vajon be fog-e illeszkedni vagy nem-e fogják utálni.

2011. aug. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
jól van kérdező, ha van kedved beszélgethetnénk privátban, kíváncsi vagyok, mennyi igaz abból, amit mondasz, a remény egy értelmes emberre mindig lelkesítő :)
2011. aug. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!