Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért kívánom azt, hogy...

Miért kívánom azt, hogy bárcsak ne értsek a számítástechnikához?

Figyelt kérdés

Nem, nem azzal van a bajom, hogy antiszociális vagyok meg lenéznek. Sok barátom van, van barátnőm is, nem wowozok, fő hobbim a gitározás, de mégis, az, hogy értek a számítógépekhez, az áldás is meg átok.


Áldás, mivel programozni is megtanultam alapszinten, így az egyetem informatikus szakán nem leszek hátrányban (persze, ott a matek a gyilkos, na), valamint tényleg csomó dolgot meg tudok javítani.


Átok, mivel otthon állandóan engem kérnek meg mindenre, hogy "NEM MŰKÖDIK A GÉP, CSINÁLD MEG!". Na jó, megértem, anyám dolgozik, mellette gondozza a kertet és boltba jár, apám is dolgozik meg megjavít valamit, ha elromlik. Én pedig füvet nyírok, segítek anyám munkájában és én is elszoktam menni a boltba kenyérért. Nővérem pedig nem csinál semmit.


Oké, nem jogos, hogy ezzel bajom van. Az már idegesítő, mikor valamit nem tudok, erre ócsárolóan mondja apám, hogy "DE HISZ TE EHHEZ ÉRETSZ, EZT FOGOD TANULNI, EZ LESZ A MUNKÁD, NEKED ÉRTENED KELL EHHEZ!". Mikor valamiért elszállt a hálókártya azon a gépen (vagyis nem szállt el, csak nem akarja a windows telepíteni az illesztőprogramot, nem ismeri fel, mikor EDDIG MÉG MŰKÖDÖTT), akkor honnan tudjam mit kéne csinálni? Őt se fikáztam, mikor elcseszett egy szekrényajtót, hogy "De hisz te asztalos vagy, neked ehhez értened kell".


2011. aug. 16. 15:34
1 2
 1/11 Réti bubuzér ***** válasza:

Öööö, vicces helyzet, elvárják tőled, hogy IQ-ból oldj meg sokmindent. Ezt úgy érdemes kezelni, hogy kizavarsz mindenkit, a Google-on meg beírod, hogy "How to ..."(persze a ... helyére a problémát.) Az esetek 99%-ban kapsz valami megoldást, és akkor te vagy az alfaalfa :)

Ja, és a Youtube-on is vannak naggyon hasznos videók ;)

2011. aug. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem jól kezeled a dolgot. Ha okos vagy, rendkívül szórakoztató tud lenni, ha olyannak segítesz, aki abszolút nem ért hozzá. Tudod, ez olyan mint az orvosi hivatás, vagy az ügyvéd. Félre magyarázol, amíg rá nem jössz a megoldásra (legalább így megtudod, mi az amit még nem tudsz) vagy óvatlan pillanatban utána nézel a nagykönyvben, vagy a neten (addig is tanulsz)Ebben a szakmában is kell tudni improvizálni, amíg nem tudod, addig is úgy kell tenni, mint aki csinál valamit. Így lesz belőled jól kereső informatikus. (főleg ha órabérben jársz ki az ügyfelekhez :-)))))
2011. aug. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ez igaz, hogyha valami ismeretlen akadályba kerülök, akkor felcsapom a Google-t vagy a gyakorikerdesek.hu-t.
2011. aug. 16. 15:52
 4/11 anonim ***** válasza:
15:50 voltam. Van egy profinak nevezhető informatikus ismerősöm, aki a synergonnak dolgozott, de amikor elhívtam segíteni, láttam ,hogy ő is sok mindent a neten keresgélt, vagy amikor felhívtam, megkérdezte részletesen mi a probléma és mire oda ért hozzám, már felkészült volt. Azóta én is sokat fejlődtem, és a család is mindig engem hív segítségért, ugyanezt alkalmazom. Most nem érek rá, kicsit később, addigra kiokosítom magam. Ez nem csalás, nem hazugság, a számítástechnika ilyen, nem csak minden fehér vagy fekete.
2011. aug. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én azt gondolom, hogy ha valaha is találnának bizonyítékot rá, akkor sem hoznák nagy nyilvánosság elé, mert alapjaiban rengetni meg az eddigi Istenbe vetett hitet, (tudtommal a Bibliában nem esik szó lélekvándorlásról, de ha még is javítsatok ki) de főleg inkább az egyház tiltakozna és az egyház eléggé befolyásos hivatal.
2011. aug. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Bakker, az utolsót nem ebben a témakörbe szántam :-))))))))))9 eltévedtem bocsika
2011. aug. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Semmi baj xD
2011. aug. 16. 16:08
 8/11 anonim ***** válasza:
Ez utóbbi azt bizonyítja, hogy ne üljünk túl sokat a számítógép előtt, mert egy idő után összefolyik minden :-)))
2011. aug. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

"Átok, mivel otthon állandóan engem kérnek meg mindenre, hogy "NEM MŰKÖDIK A GÉP, CSINÁLD MEG!"."


Üdv klubban, haver!. Tisztára ugyanez a helyzet nálam is.

Emlékszek, amikor meglett a az okj-m és felvettek az egyetemre (infó szakra), onnantól kezdve jöttek ezek a kedves kéregetések. Én sem tudom, hogy most áldás vagy átok, de annyira szeretem, amikor végre lefeküdnék korán (23 óra körül) mert sokadik napja hajnalban fekszek és kelek, csörren a telefon és dárgajó haverom, vagy kedves hangú lányismerősöm közli, hogy ilyen meg olyan baja van a géppel, vagy éppen csináljam meg a háziját, ami holnapra (éjfél után "ma") kell.


Az, hogy mikor mit kell csinálni, az nálam úgy néz ki, hogy amire "rutinból" tudok megoldást, azzal nincs para.

Ilyen-olyan problémára van pár módszer, azokat végigpróbálom. Ha nem jön össze. akkor megyek fel a netre és keresek valami okosat. De mint hallottam a hallgatótársaim az egyetemen, meg a munkatársaim a melóhelyen is hasonlóképpen tesznek.


Szóval képezd magad, és ne keseredj el, ez egy ilyen szakma,de bírom, amikor a sok "hozzáértő" qrvára ért hozzá, de jó ha vinyót be tudja szerelni a gépbe, vagy fel tud telepíteni egy Windowst (de csak azt!).

2011. aug. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kérj érte pénzt, ha megjavítasz egy gépet! Egyébként szerintem áldás, mert ha otthon unatkozol, akkor is el tudod foglalni magad. Meg egyébként is egy elég kreatív dolog szerintem, csak a sok r=1 hülye, aki csak azt látja, hogy pötyögsz, ezt nem veszi észre.
2011. aug. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!