Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Akik szociofóbiások, pánikosok...

Akik szociofóbiások, pánikosok, szorongók! Válaszolnátok, segíten. étek nekem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Már lassan 20 vagyok, és már régóta van az, hogy pl. tömegiszonyom van, nem szeretek olyan zárt helyen lenni, ahol sok az ember, elkezdek szorongani, és ez szörnyű:S fóbiáim is vannak...ez leginkább azóta van, hogy kijártam a középsulit, és sokat ülök itthon, mert nincs nincsenek barátaim:( néha pánikolok is:( nem tudom, hogy talán azért lehet, mert nem járok sehova?:(

ami viszont nagyon zavar, hogy még komoly kapcsolatom sem volt, de az inkább még a félénkségem, önbizalomhiányom miatt...és sokat gondolok arra, hogy vajon képes leszek-e így szociofóbiásan, szorongásokkal teli egy kapcsolatra? mi lesz így, ha nem szeretek majd elmenni a párommal erre-arra, mert sok ember van ott, vagy mert félek pár dologtól? aggódom, hogy ezt senki sem fogja elnézni nekem, és miattam nem lehet majd elmenni, csak olyan helyre, ami nem zsúfolt:(

az a baj, hogy mivel nincs kikkel eljárogatni erre-arra, és még nem is volt párkapcsolatom, nem tudom, milyen lennék egy párkapcsolatban, annyira rossz:(

aki olyanok mint én, hogy működnek a kapcsolataitok? leírnátok a tapasztalataitokat?

köszönöm! :)


2011. aug. 18. 11:09
1 2
 1/19 anonim válasza:
100%
Szia!Énis sokmindentől félek, nemtudom miért jött ez elő, de pl már tériszonyom is van, holott régen nem volt. Félek a sötétben,stb... Meg mióta meghalt a papám félek,hogy megint elvesztek valakit így,hogy nem tudok elbúcsúzni se. A páromat megőríti az aggodalmasságom, dehát megérti azért. Nemhiszem hogy ebből gond lenne majd nálatok, szerintem ezt meg lehet érteni. :)
2011. aug. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Fiú vagy, vagy lány?
2011. aug. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
lány:)
2011. aug. 18. 11:14
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Akkor a párkapcsolati résznél neked jóval egyszerűbb dolgod van, hiszen nem neked kell kezdeményezned. Ha nincs lehetőséged élőben ismerkedni, akkor irány valamilyen internetes társkereső és dőlni fognak a levelek. :)
2011. aug. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:
100%

Szia!


Én is hasonló vagyok,bár azért nem teljesen olyan mint te:)Szóval nekem meg az volt a problémám hosszu évek óta(most 23 vagyok) hogy egyszerüen nem voltam képes elfogadni önmagam, ezért nem szerettem társaságba sem járni.21 évesen lett először barátom(internetes társkereső) és már akkor nagyon sokat változtam de teljesen nem oldódtak meg a problémáim, bár azóta már új párkapcsolatom van,vele nagyon jól megvagyok nem szorongok előtte de társaságban még mindig csendes, visszahuzódó vagyok, nem szeretek eljárni sehová. Szegény barátomnak sem jó ez igy ezért most jutottam el oda hogy elmentem pszichiáterhez, ő azt mondta hogy szociális fóbiám van amin lehet segíteni de sajnos csak gyógyszeresen(elvileg fél évig kell szedni antidepresszeánst) és mellette pszichoterápia. Sokáig halogattam de ha 10 év alatt nem voltam képes magamtól megváltozni sajnos csak ez a megoldás maradt ha végre teljes életet akarok élni..:S

2011. aug. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
énis abban bízom, hogy ha majd lesz vki, emiatt nemfog szakítani:( csak mégis bennem van a félelem, hogy ha nem lesz aki tolerálja...de remélem lesz, aki szerethetőnek fog ígyis tartani:$
2011. aug. 18. 11:18
 7/19 anonim válasza:
76%
Ezeket magadnak diagnosztizáltad vagy voltál szakembernél?
2011. aug. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Én is eléggé szorongó típus vagyok, barátaim sem nagyon vannak, 24 éves srác vagyok aki a szüleivel lakik, de nem azért mert élősködni szeretnék rajtuk, hanem azért, mert egyszerűen senkim sincs rajtuk kívül, ők jelentik az egyedüli társaságot számomra. Próbálok a szociofóbiámból kilábalni (sokszor mondják, hogy fejben dől el minden), de ezt egyszerűbb mondani mint végrehajtani. Viszont annyit ajánlhatok, hogy a sport szerintem remek megoldás én pl 1 óra biciklizés vagy súlyzós gyakorlatok után rendkívül felszabadult állapotba kerülök.
2011. aug. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat:) igen a netes ismerkedés nagyon jó, mert ott valahogy nyitottabb tudok lenni...ezt tapasztaltam énis, de még annyira nem próbáltam ki úgy, hogy talizzak is valakivel, csak webkamera meg telefonon beszélgetés:)

egész jól ment, csak ez a szociofóbia, meg az a pánikolásos dolog ami zavar...hogy mennyire okoz problémát egy párkapcsolatban...

a pszichiáterre már énis gondoltam, csak nemtudom, tudom nem jó halogatni:$:)

2011. aug. 18. 11:23
 10/19 A kérdező kommentje:

köszönöm az újabb válaszokat, és a sráctól a tippeket is:)

igazából nem voltam a problémámmal dokinál, de neten keresztül beszéltem már eggyel, aki megerősítette, hogy ez bizony szonrogás és szociofóbia...meg azért tudom magamról, hogy ilyen vagyok, és próbálok tenni ellene, több-kevesebb sikerrel...

2011. aug. 18. 11:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!