Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek, hogy ne érdekeljen...

Mit tegyek, hogy ne érdekeljen mások véleménye?

Figyelt kérdés

Öltözködésről van szó most első sorban. Általában nem érdekel, ki mit gondol a ruháimról, nem követem a divatot, azt veszek fel,ami tetszik/ ami van.

Mégis van egy-két ruha, ami nagyon tetszik, de úgy érzem, hogy biztos nagyon megnéznének miatta. Az osztálytársaimat egyébként alapból lesz*rom, nem vagyok jóban velük, sem senkivel a suliban, mégis ilyen hülyeségeken problémázom,. hogy nem vehetek fel egy tarka-színes hossszú szoknyát...


2011. aug. 26. 18:27
 1/8 anonim ***** válasza:
figyelj nálam gázabb nem lehetsz szóval minden oké
2011. aug. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Bármit felvehetsz amiben jól érzed magad.A többiek le vannak kakálva.Ennyi:)
2011. aug. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy harmadik megoldást ajánlok:

Tudd mi a te véleményed és tartsd azt fontosnak.

De fogadd el hogy másoknak más esetleg a véleménye.

Hallgasd meg és tiszteld, meg fogod látni, akkor ők is tisztelik majd a te véleményed.


Elfogadni nem kell igazságként persze. Légy biztos a te véleményedben, az ő véleményük is csak egy vélemény. Vedd a tiedet előre, aszerint cselekedj aztán kész.


Ha valaki azt mondja hogy "tök trén áll rajtad"

akkor nem kell megsértődni, hanem tarts ki a te véleményed mellett:

"szerintem meg jól nézek ki benne"


Az a baj, hogy nem tudjuk miért mondta hogy tré:

- mert szemétkedni akar

- mert vicces akart lenni csak nem siekrült

- mert irigyel

- mert menő másokat leszólni

- mert fél elismerni hogy tetszik neki is

- mert meg se nézte igazából csak kinyögött valamit

- mert esetleg tényleg segíteni akar


... És még hozhatnám az ötleteket.


Látod rohadt sok oka lehet annak hogy valaki valamit csinál. Nincs értelme foglakozni vele. Valamiért ezt cisnálta. Fogadd el, kész. A te véleményed mellett meg tarts ki.


De aztán ha nem válok be szoknya akkor persze nyugodtan cseréld. Beszólnak hogy váltogatod a stílusod? Ismét lehet sorolni millió okot amiért megtehetik és ezek nagyrásze olyan ok, hogy őket zavarja a te szabadságod, hogy megmered tenni amit akarsz....

2011. aug. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
ez a "vicces" az egészben, hogy senki nem is szól soha semmit! Szerintem tulajdonképpen leszarják, hogy mit csinálok, mi van rajtam, mégis sokszor úgy érzem hogy midnenki rajtam röhög a hátam mögött...
2011. aug. 26. 18:51
 5/8 anonim ***** válasza:
Akkor meg döntsd el ki a fontosabb: önmagad vagy ők, akik kiröhögnek. Aztán járj a kedvében a fontosabbnak!
2011. aug. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Man of the Board ***** válasza:
NE figyelj oda rájuk
2011. aug. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Azt csak úgy érzed mintha kiröhögnének,mi van ha nem is röhögnek ki...arról nem is beszélve,hogy azt veszel fel amit akarsz,ha nem a divatot követed többen észrevesznek pl az útcán is.Neked meg van a saját egyéniséged,nekük nincs.
2011. aug. 26. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Engem is érdekel mit gondolnak mások, de nem az öltözködésemmel, hanem inkább a külsőmmel kapcsolatban. Habár a kettő majdnem ugyanaz.

Nem akarom hogy érdekeljen, és igazából már nem is érdekel annyira mint mondjuk 1 hónapja, de még mindig nem tökéletes.

Apukám szokta erre mondani azt, hogy jó magasról sz.arjam le ki mit gondol, mert hát kit érdekel? Ha valaki néz az utcán, akkor elmegyek mellette aztán kész. Még ha gondol is valami rosszat, akkor mi van? 2 perc múlva már ott se vagyok. Meg amúgyis, mindenki azt gondol amit akar, attól én még jól érezhetem magam a bőrömben. :D

Na hát én ezt szoktam mondogatni magamban, és mostanság beválik, mert nem lesütött fejjel közlekedek, hanem pl. felveszem a szemkontaktust a szembejövőkkel, vagy nem kapom el a fejem ha látom hogy néznek.


22/L

2011. aug. 27. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!