Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mivel szerezzek örömet magamna...

Mivel szerezzek örömet magamnak, ha mindenem megvan?

Figyelt kérdés

Szerencsés vagyok, hogy egészséges vagyok, van jó munkám, egy szép lakásban lakom, van egy autóm, számítógép, tévé, mindenféle kütyüvel fel van szerelve. Nézem az újságokat, és vehetnék sok dolgot, de valójában már mindenem megvan, amilyen cuccom nincs, azt már feleslegesnek tartom. Régebben mindig boldog voltam egy új kütyü megszerzésekor, de kezdenek hidegen hagyni a fogyasztói örömök.


Család tervezése folyik, de addig még minimum két év van. Addig is kellenének kisebb célok, de nincs. Szoktunk kedvesemmel kirándulni, mászkálni, ami nagyon jó, de aztán megint jönnek a dolgos hétköznapok. Hiányzik a gyerekkori izgalom, kaland, öröm új dolgok iránt. Soha nem leszek már olyan lelkes? Hogyan lehet megtölteni a hétköznapokat?


2011. szept. 8. 11:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Csinálj nekem szilvásbuktát mert azt szeretem
2011. szept. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én örök gyerek maradok :) igaz egy kissé szegény vagyok és jó pár kütyü hiányzik de elvagyok, él anyum apum az egyik nagymamám is (én 35f) van egy hugim annak egy 3 éves kislánya, sógorommal nagyon jóban vagyunk és ez nekem elég.

Más nem jut így eszembe :-/

2011. szept. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Jó, csak emlékszem, hogy gyerekként mennyire rá tudtam gerjedni egy Nintendora vagy egy új játékra, biciklire, mindenre. Minden olyan izgalmas volt és élvezetes. Most, amikor már meg tudnék szerezni bármit, amire vágyakoztam, már nem kell, nem indítanak be a tárgyak.
2011. szept. 8. 11:19
 4/9 Darcy01 ***** válasza:

Próbálj vagy próbáljatok találni egy új hobbit, amit meg kell 'tanulni', tehát időt vesz igénybe, lekötöd magad vele hosszabb időre.

Pl. új nyelv tanulása, búvárkodás stb.

2011. szept. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
ma 11:20 - Konditerembe járok minden másnap este. Teljesen rászoktam, ha nem csinálom, frusztrált vagyok, de már ez sem okoz akkora örömet, de az izomzatom nem hagyhatom elsorvadni :S.
2011. szept. 8. 11:24
 6/9 anonim ***** válasza:
Pezsgést akarsz? adrenalint? újat? akkor pl. ejtőernyőzzél vagy bandzsi-dzsampingolj!
2011. szept. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Annyira mégsincs jó munkád. Azt ami hiányzik pont egy jó munka adná meg.... De ezek szerint csak jól keresel, de nem izgalmas, örömmel teli számodra a munka.
2011. szept. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha nekem lenne annyi pénzem mint neked, tuti utazgatnék :D Amúgy hiába hogy csak 18 vagyok, én is kezdem úgy érezni, hogy a régi nagy lelkesedés kezd elveszni (karácsony, szilveszter sem olyan már...) de ezt nem szabad hagyni :) Talán segítene ha kiszabadulnál az országból és más népek kultúrájával ismerkednél, vagy ilyesmi.

Ja és a másik! Ne csak fogadd magadba az infókat, hanem add is ki. Írj, rajzolj, fotózz vagy ilyesmi, alkoss valamit. :) Az nagyon jó érzés tud lenni

Bár nem ismerlek szóval nem tudom te csinálod-e ezeket. :D

2011. szept. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem minden a munka.. Nem arra kéne alapozni.


Én ugyanígy vagyok, de mivel gyerek vagyok még, máshogyan állok a dolgokhoz. Amire kinyitom a szám, azt megkapom, de ugyanúgy örülök mindennek és még egy apróság is teljesen fel tud villanyozni, pedig nagyobb dolgokat és kérhetnék.


Nem tudom, ebben az esetben mit is tegyél, de tény, hogy bele kellene vinned valami izgalmat az életedbe. Gyerekvállalás? Haha :)


14/L


És azt is tudom, hogy egy tizennégy éves véleménye itt kevésbé döntő, de azért leírtam, lesz ami lesz.

2011. szept. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!