Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Az ilyennel érdemes pszichológ...

Life is beautiful kérdése:

Az ilyennel érdemes pszichológushoz fordulni, vagy hagyjam majd kinövöm?

Figyelt kérdés

sok problémám van nem is biztos hogy eszembe fog jutni mind úgyhogy el is kezdeném.


van mikor történelmet kell tanulnom, egyszerűen nem tudok odafigyelni az anyagra minden kis bekezdést elolvasom hússzor mire marad bennem valami, és ami nagyon felhúz hogy van aki már órán megtanulja semmit sem készül otthon ,és felel négyesre ... a figyelemzavar egyébként most borzasztóan gyötör legalább is a suliba, mindig arra eszmélek fel hogy nekem totál máshol jár az agyam. akár a csajozáson, a délutáni programomon, vagy hogy mit fogok venni a büfébe stb...


a koncentrációm edzésére találtam is egy nagyon jó sportot amit nagyon szeretek ,ez pedig a torna(inkább freeruning) ugyanis itt az egészségem a tét vagy fejre esek vagy beadok és megtanulok egy újabb trükköt. de a suliba nem vagyok képes koncentrálni.. már kisebb korom óta vannak ilyen gondjaim:\

ennyit a suliról


az emberekhez való hozzáállásom is nagyon fura. sok ember van akit kedvesnek ,aranyosnak, jófejnek tartok. de néha egyszerűen nincs 1 értelmes szavam hozzájuk. nyilván ezért nem jönnek oda hozzám ,vagy csak nagyon ritkán, ha lehetne inkább a lányokkal barátkoznék ,jobban bírom őket. talán nem annyira hülyék.nem is az hogy ribancok ,csak ha nem érdeklődőek felém(barátként) akkor nem tudok velük mit kezdeni, pedig én úgy szeretnék egy olyan barátságot ,ha látjuk egymást sokat dumálunk,van sok közös témánk, osztályba nincs ilyen, mindenki más mint én:\

egy jó barátom van, meg haverok. de én úgy istenigazából haverokkal sem érzem annyira jól magam, nem szeretek hülyülni(mégis hülyülök ha velük vagyok, de otthon meg csak azon elmélkedek ,hogy "ez most mire volt jó")..


nagyon elmélkedő típus vagyok, hihetetlen sokat tudok gondolkodni bizonyos dolgokon, ha valami feltűnőt(újat) kell tennem könnyen zavarba jövök, nehezen sz.rom le a dolgokat, már olyan is volt hogy késtem óráról ,bekopogtam, beléptem ,és tök rosszul éreztem magam, mint akit mindenki néz ,a tanár meg faggatott hogy miért késtem én meg zavaromban alig tudtam beszélni:(


olyan rossz hogy ha másnak nem így megy akkor nekem miért?

próbálok tudatosan javítani magamon ,de azért ez mégis csak bosszantó


18f


2011. szept. 13. 21:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
teljesen normális, más is van így..
2011. szept. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

akkor a világ elég rosszul áll.

szerintem a normális=kiegyensúlyozott,egészséges ,én egyiket sem mondhatom el magamról tehát nem vagyok normális. nem hiszem el hogy ennek így kell folytatódnia életem végéig

2011. szept. 13. 21:33
 3/12 anonim ***** válasza:
pedig ebben semmi különös sincs, de ha te úgy gondolod, akkor menj pszichológushoz ..
2011. szept. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
..
2011. szept. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

realizáltam én is hogy velem és az igényeimmel vannak a gondok ,már csak rá kéne jönnöm hogyan "csillapítsam" az azokat:\

egyrészt megnyugtattok ,másrészt meg egyre furábbnak tartom már magam ,nem értem az egész életet..

2011. szept. 13. 21:50
 6/12 anonim ***** válasza:
nyugi.nincs semmi bajod, lehet csak meg kell találnod a megfelelő társaságot.
2011. szept. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
köszönöm.de ez az állapot mindaddig így marad amíg meg nem találom. pedig tényleg nem rossz fejek az osztálytársaim ,csak mintha kissé más humorérzékük lenne
2011. szept. 13. 22:17
 8/12 anonim válasza:
100%

Ha pszichológushoz kéne ezzel fordulnod, akkor nekem is. Konkrétan az elmélkedés, ami nem illik rám, mert egyből tudom, hogy mit gondolok egyes dolgokról és ezt probléma nélkül ki tudom fejteni töprengés nélkül is. A figyelemzavar valószínűleg a leterheltség és mindezek a stresszes helyzetek miatt van, mert nem hagyják igazán koncentrálni a figyelmed.

A társaság pedig olyan, hogy ha megfelelő helyen tanulsz/dolgozol, olyan közegben, ahol szívesen vagy, akkor minden rendben. Nem kell, hogy mindig kedved legyen az emberekhez, nekem is agyamra mennek néha a legkedvesebb barátaim is.

Olyan köteléket pedig, amiket a versek és a filmek mutatnak be, szerintem ne keress. Senki nem lesz, aki úgy megért majd, mint te saját magad és amikor valami igazán fontos történik az életedben, az egyedül éled meg. A barátaid ott lehetnek melletted egy krízishelyzetben, de attól még ugyanúgy egyedül kell feldolgoznod.

A lényeg, hogy sokat mosolyogj, jó hormonokat termel, amiktől boldogabbnak érzed majd magad! (:

2011. szept. 13. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Én inkább úgy fogalmaznák, hogy tök jó, hogy kezdesz változni hogy próbálsz figyelni magadra, kirpóbáltál új dolgokat a koncentrációra


Akkor vegyük sorra.

Tanulás: [link]

Nem biztos, hogy te vizuális típus vagy, verseket és mindig sétálva tanultam meg ugyanígy tanulnak beszédeket is sétálva :-)

E a figyelemzavar mit jelent? Nem tud lekötni az órai anyag, nem érzed elég érdekesnek? Vagy az a nem tudok megülni egy helyben?


Társaság: Miért nincs egy szavad se? Zavarban vagy amikor hozzájuk kell fordulni, beszélni kéne velük? Esetleg félsz h kinevetnek, vagy kínos szituációba kerülsz? Mi az amiben a többiek mások mint te? Miben látod te magad különbözőnek egy társaságban.


Tehát amiatt, hogy te nem vagy annyira társaság középpontja mint mások hanem inkább szeretsz sokat gondolkozni egyedülleni, elmélkedni, attól még nem kell pszcihológushoz fordulni. Egyik ember ilyen a másik amolyan.


Inkább fedezd fel e tulajdonságod előnyeit, például, hogy lehet veled sokmindenről komolyan beszélni, hogy figyelsz másikra meghallgatod, nem ütöd el komoly kérdést azzal, hogy hagyjad aludd ki magad, elmúlik. Ez a barátod biztos értékelné és a többi osztálytársad is ha tudnák, hogy ilyen vagy :-)

2011. szept. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

nem tudnak lekötni az órák anyagai, abszolút nem érdekes:( ,és igen van bennem egyfajta "nem birok egy helyben maradni", sokszor forgolódok a széken ilyen olyan testhelyzetbe, meg nagyon sokszor érzem azt hogy én most dobok egy szaltót mer olyan kedvem van:D ,de aztán mindig elmarad mer' utána meg furának érzem magam mint akit mindenki néz ,ezért inkább nem is csinálom

sajnos nem túl tág az érdeklődési köröm, reál beállítottságúnak tartom magam de a középsuli teljesen elvette a kedvemet a reál tárgyaktól, volt egy nagyon nem jó tanárom. tavaly 2es voltam matekból úgy hogy ált iskolába 4es 5ös. tudom hogy nehezebb nyilván mint az ált iskolai ,de szerintem ez akkor sem okés hogy így állok.

magyarul nem is tud lekötni meg nem is marad meg bennem(ez sztem az elsőből következik:D)


igen, kerültem már számtalan kellemetlen szituba ezt részben(és a társaságomnak) magamnak is köszönhetem, és az ettől való félelmem lehet egy komoly oka annak hogy nem tudok normálisan kijönni velük

mi az amiben más vagyok? sokszor van úgy hogy beszélgetek valakivel, ha valaki közben elszólja magát valami hülyeséggel ,az illető akivel beszélni fogok jót röhög rajta és máris nem rám figyel, ez nagyon gyakori. csak egy példa volt arra hogy nekik semmi sem olyan fontos (nem sportol a többségük rendszeresen, nem kitartóak ,csak a tanulás az amit komolyabban vesznek - sokszor irunk házit suliba, de témazáróra még a leghülyébbek is tanulni szoktak -) erre azt szoktam mondani hogy "leszarom-mentalitást" követik. úgy hogy nem tűnik fel nekik

.... vagy ha megpróbálok bekapcsolódni beszélgetésbe ,sokszor nem sikerül ,pedig tényleg szeretnék. de szerintem az jön le nekik hogy én nem szeretnék ezért nem is erőltetik sokszor a velem való besézlgetést. csak ha padtársal vagyok akkor dumálok velük órán


és én lemerem fogadni hogy ezek sok velem hasonlóan gondolkodó eygénnek ismerős szituk


én abszolút meghallgatom és komolyan veszem a másikat ha nem partyzós sztorikról van szó vagy egyéb hülyeségekről. a legjobb barátommal szoktunk is értelmes dolgokról beszélni.


és igen ez is ismerős "hagyjad aludd ki magad, elmúlik" ,annyira bántó ha én valamit kérdezek komolyan, ők meg legyintenek.. én sosem leszek ilyen pont ezért


bocsi a cifra fogalmazásért

2011. szept. 22. 16:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!