Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ilyen jellegű hangulatingadozá...

Ilyen jellegű hangulatingadozás esetén érdemes pszichológushoz fordulni?

Figyelt kérdés

21 éves fiú vagyok, és mostanában nagyon extrém mértékű hangulatingadozásokon megyek keresztül. Ráadásul miután befejeztem a gimit, azóta már a barátaimmal se nagyon tartom a kapcsolatot, így nincs senki, akivel megbeszélhetném a dolgot. Ezen kívül egyedülálló vagyok, a szüleimmel pedig nem szoktam ilyen dolgokról beszélni...

Szóval, ha jó a hangulatom, akkor úgy érzem, hogy semmi sem lehetetlen, én vagyok a legjobb, stb. Ilyenkor nagyon egoista vagyok. Viszont ha ez megváltozik (naponta többször is szokott), akkor meg az életkedvem is elmegy. Csúnyának, bénának és jelentéktelennek tartom magamat, és várom, hogy véget érjenek a szenvedéseim.

Elképzelhető, hogy ez bipoláris depresszió?


2011. jan. 22. 22:08
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Hát... Nem tudom. Dilibogyót semmiképp se szedj! Okosabbat nem tudok írni, most én is olyan mélységekben szárnyalok, ahol utoljára 20 éve...
2011. jan. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Keress társaságot, sportolj, legyen egy kreatív hobbid, és legyen életcélod. Ha ezek megvannak, akkor nincs "bipoláris depresszió" meg egyebek. Ha mégis úgy érzed, hogy valami nem jó, elmész egy dokihoz és kivizsgál. Gyógyszereket tényleg csak végső esetben szedj. És illegális, legális drogokba se fojtsd bele.
2011. jan. 22. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

"Elképzelhető, hogy ez bipoláris depresszió?"


Nem igazán, egyrészt mert az efféle öndiagnózisok komolytalanok, másrészt mert a "mániás" fázis egyáltalán nem olyan, mint amilyennek leírod. A mánia ugyanis nem "jó hangulat".


Ingadozik a hangulatod, ami 21 éves korban cseppet sem ritka, és rátesz egy lapáttal, hogy túl sokat gondolkodsz magadban, és egyszer rossz, egyszer jó következtetésekre jutsz, másrészt elszigetelt vagy, nincsenek külső viszonyítási pontjaid, csak a saját fikcióid és félelmeid közé vagy bezárva, a saját démonaid üldöznek.


A megoldás kimenekülni ebből, azaz belefogni valami értelmes és érdekes, odafigyelést igénylő tevékenységbe és kapcsolatot tartani másokkal. Munka, tanulás, hobby, sport.

2011. jan. 23. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!