Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Léteznek olyan közösségek/hely...

Léteznek olyan közösségek/helyek, ahol értelmesebb embereket találok az átlagnál?

Figyelt kérdés

Az átlaghoz képest túlságosan is szabadgondolkodó vagyok, ezért nehéz kialakítanom kapcsolatot nálam egyszerűbb emberekkel. Ezen felül még távolságtartó és kissé zárkózott is vagyok, ami tovább rontja a helyzetet.

Ha valaki hasonló helyzetben van/volt, szívesen venném a tanácsokat.

A támadásokra nem fogok reagálni, ne fáradjatok vele.


2011. szept. 15. 08:31
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
80%

Hát közösséget nem nagyon tudok.

Viszont beszélgetni szívesen beszélgetek ilyen emberekkel, mert én is hiányolom az értelmes társaságot.

2011. szept. 15. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
79%

Hasonlítok hozzád.

Az a meggyőződésem, hogy sokkal jobban kezelem az érzelmeim mint bárki a környezetemben és az IQ-m is bőven átlagfeletti (ez utóbbi nem csak hit hanem mért dolog).


DE!!!


Arra jöttem rá hogy kva nagy baj ha ez ember nem tud kapcsolatot teremteni az "egyszerűbb" emberekkel. Ők képesek egymással. Mi, értelmesebbek meg nem tudunk velük kapcsolatba lépni? Akkor végülis velünk van a baj nem? Hiszen ők képesek rá.


Tehát szerintem csiszold az empátiás és kommunikációs készségeid mert minden embertől van mint tanulni és minden ember értékes. Ha nem találod az értéket bennük te vallottál kudarcot. Én erre jöttem rá és ez a hozzáállás nagyon hasznosnak bizonyul.


Amíg magad külömbnek érzed a többieknél addig veled van a baj.

(És virít hogy különbnek érzed magad: "nem reagálsz támadásokra"... Ez azért 99,9% hogy nagyképűség :D )


Remélem ez elmegy jótanácsnak, támadás helyett.

De nem kommunikálni nem lehet. Ha nem reagálsz erre, akkor tudom hogy nem értetted meg amit tanácsolok....

2011. szept. 15. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
73%

Hasonló helyzetben vagyok mint te, azt, hogy értelmesebb vagyok-e az átlagnál, azt nem tudom, de azt tudom, hogy én is kissé zárkózott vagyok és nehezen alakítok ki kapcsolatot, legfőképp azért, mert a kommunikációval gondjaim vannak.

21/F

2011. szept. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
79%

Ez nagyon furcsa, én is értelmesebb vagyok az átlagnál (az IQ-m is jóval átlagfeletti nekem is) és én is nehezen teremtek kapcsolatot az emberekkel.


Én is rájöttem már hogy minden emberben van valami értékes, de hiába, egy téma még kevés ahhoz, hogy tudj beszélgetni valakivel...


Örülnék neki ha lenne egy ilyen lap értelmesebb embereknek (de nagyképűek vagyunk mi mind, de hát ez az igazság :D) mert mondjuk facebook-ról elég nehéz kiszelektálni az értelmesebbeket, majdhogynem lehetetlen.


Bocs a sok szóismétlésért, csak megörültem ennek a kérdésnek :)

2011. szept. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
78%

Nem érdekel reagálsz e a támadásokra, de én sajnállak téged.


Ennyi blődséget még nem olvastam ilyen fokú önbizalommal megspékelve. Ilyeneket bárki tud írni, tehát, hogy egyedül van (biztos nem azért mert vele van a baj, hanem sokkal inkább azért mert annyival intelligensebb a többinél) áh.. :DxD Én láttam már intelligens embereket, de ők leginkább sikeresek voltak. Na csá.

2011. szept. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként bocs a hangvételért, de a kérdésedből arra következtettem, hogy egy szerencsétlen vagy. Ez nem zárja ki egyébként azt a tényt, hogy magasabb az IQ-d az átlagnál (én is ismerek olyan embert akinek magas az IQja, mégis sok tekintetben egyszerűbbnek tartom őt más buta emberknél... Egyszerűen ez nem ilyen egyszerű. Aki a szociális életét interneten éli és meg sem próbál nyitni az emberek felé az meg is érdemli, hogy egyedül legyen. Más lehetőség még, hogy rákeresel a Mensa szócskára a neten. Elmész szépen kitölteni az IQ tesztjüket és ott rögtön kiderül, hogy szeretnék e , hogy csatlakozz a közösségükhöz :D. Sok szerencsét)



*


"A Mensa a legmagasabb intelligenciájú emberek klubja, közel százezer taggal szerte a világon, melyből nyolcszázan Magyarországon élnek. Célunk az intelligencia népszerűsítése, az intelligenciára vonatkozó kutatások támogatása, valamint ösztönző közeg biztosítása tagjaink számára."

2011. szept. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 Walk With Me ***** válasza:
Attól függ kit, mit tartasz "egyszerűbb" embernek. A mai ValóVilág-on meg facebook-on érlelődött generációt? Hát nem tudom, nem lesz könnyű dolgod. Én középsuliban nem igazán találtam, esetleg valami olyan tanfolyamon vagy előadáson néznék szét, ami csak egy szűkebb réteget érdekel (vagy legalábbis az "egyszerű" embert semmiképp).
2011. szept. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
Szerintem aki nagyon intelligens az nem szokott bekepzelt lenni. Fura, es kulonc esetleg. Egyebkent ha joval atlagfeletti az iq-d, van a mensahungariqanak egy zsenicsapata, csatlakozz hozzajuk. Persze csak ha zseni iq-d van. Sima atlag feletti iq-val a magyar lakossag 10%-a rendelkezik. Keresd az o tarsasagukat. Bar mi nem verbuvalunk csapatokat, es pl en nem kedvelem igazan wazt aki felsobbrendunek tartja magat masoknal. Ha zarkozott vagy az a te gyengeseged, tehat te is "egyszerubb" vagy valamilyen szempontbol. Annyira lenezo ez a szo... Nem elfogadhato hogy lekezelj valakit pusztan mert nem olyan zsenialos langelme mint te. Ha adtal volna valami nagyon jo dolgot a vilagnak meg akkor is visszatetszo lenne.
2011. szept. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:

beképzeltség és IQ között nincs korreláció.

beképzeltség és EQ között már annál inkább. És negatív.

2011. szept. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
100%

Ja és IQ és EQ között sincs korreláció persze...



Attól hogy 4 ábra közül ki tudsz választani egy kakukktojást még nem tudod könnyebben feldolgozni egy szeretted halálát pl. Seeemmmii köze hozzá.

2011. szept. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!