Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Úgy gondolod, hogy eleget...

Úgy gondolod, hogy eleget teszel egy szebb, jobb, egészségesebb, értelmesebb jövő megteremtésének kezdetéhez?

Figyelt kérdés

Jársz Green Peace tüntetésre, legalább jelentkeztél tagnak? Szelektíven gyűjtöd a szemetet? Ha teheted inkább tömegközlekedéssel jársz, mint saját autóval? Dohányzol? Pazarlod az energiát? (fölösleges lámpa égetés, magas fűtés közben szellőztetés, a lapok mind2 oldalát használod?!) Egy héten hányszor eszel húst? Ha csöves oda megy hozzád adsz neki pénzt vagy kaját? Szoktál szemetelni? ("Véletlenül" elhagyott cigicsikkek, szórólapok) A már nem hordott ruhákat elszoktad vinni gyűjtő helyekre?? Energia takarékos égőket használtok?

Szoktatok könyveket olvasni (mennyit, milyen gyakran?) Ha kérnek segítesz? (Nem pénzügyek, csak meghallgatni, tanácsot adni) És még sorolhatnám..


2009. dec. 10. 18:10
1 2 3
 1/30 A kérdező kommentje:

Én nem járok Green Peace-es dolgokra, nem vagyok tag. Viszont szelektíven gyűjtöm a szemetet, nem hagyok el véletlenül semmit. Nem dohányzom, szinte mindig tk.-sel járok, nem pazarlom az energiát, takarékos égőket használok, egy héten 3-4x eszek húst, csövesnek általában adok kb. 10-20 Ft-ot vagy 1-2 szendvicset de nem mindig, a régi nem használt ruhákat a Cora-ban lévő ruha gyűjtőbe dobom, Sok könyvet olvasok, hogy tágítsam az agyam, ha kérnek bárkit meghallgatok.

Ha mindenki legalább ennyit megtenne, ami nem vesz el az életedből semennyit, máris teszel valamit, amitől a jövő jobb lesz. Amiben lehet te is szerepelsz, de lehet már csak az utódaid. De megéri, nem?

2009. dec. 10. 18:16
 2/30 anonim válasza:
nos én próbálok oda figyelni az ilyen dolgokra de a mai világba h egy kicsit is jobb legyen az élet nem egy-egy emberre van szükség most mondanám h ez reménytelen h sikerüljön de azért próbálok nem pesszimista lenni
2009. dec. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:

Utolsónak nincs igaza... vagyis mégis és mégse. Ha csak azért nem vigyázol a környezetedre,azért nem élsz tudatosan mert senki más sem teszi, akkor eleve el van veszve a dolog. Amúgy ha így nézed igazad van, rajtadkívül még 6 milliárd ember él itt, és attól h te a kukába dobod a csikket és nem a földre, még nem mented meg a világot... Tökre igazad van, de ha nem az emberiséget akarná megváltoztatni mindenki hanem mondjuk saját magát, mindjárt előrébb járnánk.


Részemről... nem járok Green P. tüntetésre mert ahol élek nincs... tömegközlekedést se nagyon nagyon használok, mert kisvárosban élek, de általában gyalog járok, vagy bicajjal..nem dohányzom, és a lámpát se égetem fölöslegesen stb stb stb... próbálok figyelni a környezetemre, de mondjuk nem azért mert ilyen mániákus környezetvédő vagyok, egyszerűen csak jól esik...

2009. dec. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:

nem járok GP tüntetésre, nem is akarok a tagja lenni, nem érdekel a téma

Nem gyűjtöm szelektíven a szemetet

Tömegközlekedéssel járok,és ezt életem végéig így tervezem

Nem dohányzom

Feleslegesen égetem a lámpát

Szellőztetünk,de kp-i fűtésünk van

A lapokkal spórolok

Hetente kb 4x eszek húst

Csöveseknek nem adok semmit,mer piára költik

Nem szoktam szemetelni

Nem viszem gyűjtőhelyre a nem használt ruháimat (pedig ha lenne ilyen hely,elvinném,de nem tudok róla)

E-takarékos égőket is használunk

Nem szoktam olvasni

Nem vagyok valami segítőkész,de akiket szeretek,azokkal igen

2009. dec. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

Ez a baj, hogy úgy gondolják az emberek, hogy attól nem fog változni semmi, hogyha én ezt csinálom... De igen, sok minden változik! Hogyha rendesen minden papír dolgot amit már nem használsz, nem kell azt bedobnád a szelektívbe megmentenél lehet évek alatt de akkor minimum 1 fa életét, ami érted van! A fák lélegeztetnek.. Nem csak úgy van, ha kiírtjuk a fákat magunkat is írtjuk! A dohányosok pedig, ha valaki akivel mondjuk együtt cigizel és te a kukába dobod, ő is oda fogja. Vagy szólsz neki, hogy jó lenne ha a kukába dobnál, avval is lehet érvelni, hogy ne akarja etetni a c.gányok száját. Ennyi.

Meg mostanában nagyon trendi az, hogy milyen jók vagyunk, egyéniségek meg stb. Hát akkor terjeszd az igét gyűjts szelektíven..

Meg szerintem te is jobban érzed magad attól, hogy tettél valamit saját magad vagy épp mindenki más érdekében! Én így gondolom.

2009. dec. 13. 15:52
 6/30 anonim ***** válasza:
0%

Bárcsak ez lenne a legnagyobb gondunk...

Ez úgy tűnik, inkább a gazdagok luxusa.

2009. dec. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:

Lehetsz gazdag vagy szegény, mégis tudsz tenni te is a környezetedért, max nem akarsz (lusta vagy).

Mellesleg pl ha nem járatod a tévét észnélkül, meg hagyod égve a lámpát éjjel nappal, akkor még pénzt is spórolsz, mert nem lesz annyi a villanyszámla, dehát gazdagok luxusa...

Hülyén hangzik, de a környezetünk annyi mindent ad nekünk, és nem értem, h mi miért nem tudunk csak egy kicsit figyelni rá.

És szerinted ez nem elég gond? Jó azis biztos nagyon megrázó, h éppen a politikusok hogy próbálják bemocskolni egymást, de én személy szerint fontosabbnak tartom azt, hogy majd a gyerekeim meg az unokáim is pl levegőt lélegezzenek, de pedig valami levegőnek nevezett szutykot.

2009. dec. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
78%

Én nem azért nem pazarlok mert olyan szegények lennénk, hanem mert nekem fontos, hogy feleslegesen ne fogyasszunk. De természetesen (pl. a víztakarékoskodásból) megmaradt pénznek azért örülünk :D


- semmit nem pazarlok...mindent gondosan elrakok, hátha szükség lesz még rá :D így általában úgy néz ki a szobám mint a szeméttelep :D az elrakott dolgokból új dolgokat csinálok, de mindig újratermelődik...én elmondhatom, hogy ami másnak szemét az nekem kincs és mivel elajándékozom a készült dolgokat, ezért másnak is kincs lesz :D (legalábbis remélem :D)


- ruhákat nem adom oda senkinek. a nem használt ruháimból is mindig varrok valami újat...(pl. foltvarrással kulcstarto és elajándékozom :D)


- szemetelni SOHA


- dohányzás SOHA


- busszal járok minden nap


- áramot, vizet sem pazarlom , sőt az ételt sem...mindig annyi van főzve amennyit meg is eszünk.


-tartós fogyasztási cikkek vásárlásánál a minőségi dolgokat válasszuk, soha nem a divatosat...pl. cipőből megveszem a 20.000 Ft-osat és hordom 5 évig, mind a télit mind a nyárit mert szerintem teljesen felesleges félévente 5000 Ft-ért (kínai) cipőt venni...inkább a minőség és tartósság :D És ez igaz az elektronikai termékekre, ruhára, bútorra.


- élelmiszervásárlásnál megnézem mit veszek...fontos hogy megnézzük a termék csomagolását...pl. nem fogom megvenni a bonbonos dobozt, mikor van a dobozban 10 szem bon-bon, a többi szemét...ez kb. a termék 60%-a


- nem vagyok impulzus vásárló (tehát mindig tudom mit akarok venni, nem szoktam elcsábulni :D)


- kozmetikai termékekből CSAK Beiersdorfot veszek, ez köztudottan nem végez állatkísérleteket (Nivea, Labello...stb)


- takarítani csak természetes anyagokkal (ecet, szódabikarbóna..stb)...ezek nem ártalmasak az egészségre és jobbak mint a legtöbb tisztítószer...ablakpucolásnál is pl. gumis lehúzót használok, hogy ne kelljen feleslegesen törlőpapírt használni.


- nagyon sokat olvasok és próbálom az olvasás szeretetét továbbítani (több kevesebb sikerrel)


húúúú hááát van ám még egy csomo minden :D de remélem ebből is látszik, hogy vannak olyanok akiknek fontos ez a téma ... ha a globális felmelegedést nem is lehet megállítani, de azért még tehetünk, hogy a földet ne öntse el a szemét...

2009. dec. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
jaaj hülyeséget írtam :D ott a takarításnál a természetes anyagoknál az környezetbarát anyagok akartak lenni...bocsánat
2009. dec. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:

Én egyetértek Veled.

Greenp-re nem járok de szelektivezek és járnék Bkv-val de nekem olcsóbban jön ki a kocsival még ha parkolást is kell fizetni.Már többször próbáltam.

Nem dohhányzom,nem iszom,nem eszem húst ,lekapcsolom a tv-t ,a hósszabiton a piros gombotis ha kikapcs a gépet.

A csövesnek kaját adok ,pémnzt nem mer piára költi.

Nem szemetelek mert olyan érzés hogy magam alá teszem.

Ruhagyüjtővel még nem találkoztam de a vörös+-be elszoktam vinni .

Olvasok gyakran ,segitőkész vok mert az úttőrő ott segit ahol tud :-)

És nagyon jól érzem magam ezektől meg ezen felül is.

Nem siránkozom hanem cselekszem meg gondolkodok a megoldásokon.

És hiszem ha mindenki kétszer annyit törődne saját boldogságával és kicsit odafigyelne másokra(nem kerül semmibe)akkor sokkal jobb hely lenne ez a világ!!!Love

2009. dec. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!