Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi ez az egész? (Bővebben lent)

Mi ez az egész? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés
16 éves lány múltam. Szeretném elősször is tisztázni, hogy nem gondolom, hogy valami tinidepresszióban szenvednék vagy hasonlók:) Egy ideje nem a legjobban alakul az életem. Valamelyiknap egy olyan álmom volt, amit az életemben talán legjobban szeretném, hogy megtörténjen és amikor felébredtem, kishíján elsírtam magam annyira rosszil esett, hogy nem a valóság volt. Ez így kicsit nyálasan hangzik, de mintha egy világ ömlött volna össze bennem, amikor rájöttem, hogy csak álom volt. Van elég sok barátom, de egyre kevesebb dolgot osztok meg velük szívesen, mert rájöttem, hogy az ember a saját dolgait sokkal érdekesebbnek találja és mások nem is értik egyes dolgoknak a lényegét, de ez így van rendjén végülis:) Csak néha úgyérzem, ha mondok valakinek valamit, tegyük fel jó vagy rossz dolgot kicsit többet várnék, mint hogy az legyen a válasz, hogy "hát az gáz...de képzeld el..." és már mondja a saját kis sztoriját még ha életem legnagyobb titkát fedem is fel előtte. Lehet épp ezér zárkózom egyre jobban magamba. Ettől eltekintve egy életerős kiscsaj vagyok aki képes végig nevetni az egész napot, csak ugye magamban érzem, hogy valami nincs rendben. Természetesen vannak családi gondjaim is, ami szinte mindenhol van... Na jó, talán az enyémek kicsit durvábbak. Ezek sokat beletesznek az alapba, hogy ne érezzem magam jól, de ezt hosszú lenne elmagyarázni. Meg még vannak kisebb nagyobb gondjaim, mint egy-egy átlagos embernek és emiatt azt érzem, hogy menekülni kéne erről a helyről ahol lakom. Lehetőleg a legmeszebbre. Nem a családomtól barátaimtól, hanem a lakhelyemtől szinte már írtózom. Mint ha tudat alatt azt remélném, majd hogy máshol jobb lesz, mások az emberek és a kerítés is kolbászból van. Persze tudom, hogy ez nem így van. Mit gondoltok, valóban segíthetne egy költözés?
2011. szept. 15. 19:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy tényleg segítene.

Új emberekkel ismerkedhetnél meg, és új lehetőségek nyílnak meg előtted.

Meg szerintem az ember ahol rossz élmények érték ott rosszabbul érzi magát, mint ahol semmi rossz nem történt még vele, vagy csak jó dolgok történtek meg vele.

Ahol meg rossz történt vele, akkor még ha feldolgozta is, akkor is eszébejut és ha van már a pohárban igenis akkor rosszabb lehet.

Kell egy kis levegőváltozás azt mondom (nem feltétlen elköltözés).

Egyik ismerősöm mondása pedig:

,,Mindenkinek a saját foga fáj legjobban."

2011. szept. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Walk With Me ***** válasza:
100%

Szia,

Megértelek, szerintem kicsit érzékenyebb vagy, mint a korosztályod. Én is eléggé elzárkóztam a világtól 18 éves koromra (most 20 vagyok), és ezt az egészet megértem, hogy taszít a környezet. Nekem is sok családi problémám volt otthon, meg a várost sem szerettem mert egyszerűen csak rossz emlékeim voltak. Ha hazamentem, ott pedig nem is azt éreztem, hogy ez "haza" "otthon", hanem csak egy menedék, ahol meghúzhatom magam. Nemrég más városba költöztünk, így sokkal jobb. Bár továbbra sem vagyok "itthon", de legalább néha el tudok menni sétálni a városba, hogy kiszellőztessem a fejem, és nem érzem azt a nyomasztó, üres érzést.

2011. szept. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Velem is ugyanígy. Bizonyára a környezetváltozás nagyon jót fog tenni az életedben,én is ezt tervezem, hogy elköltözök egy másik városba.
2011. szept. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Egyre inkább azt érzem, hogy el innen. Csak ugye iskolaváltás, család elhagyása, új barátok.. ez se egyszerű:/
2011. szept. 21. 16:09
 5/6 anonim ***** válasza:

nem egyszerű persze

sőt az elején még szoktalan is lesz és rossz is

de akkor sem szabad meghátrálni, ha úgy érzed, hogy ezt kell tenned, akkor tedd azt :)

2011. szept. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Sziiia :) Nagyon megismerlnélek mert tudnék pár tanácsot adni neked :3 És szimpi is vagy :)) Úgyhogy...
2011. okt. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!