Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért van az, hogy úgy érzem...

Miért van az, hogy úgy érzem mindneki szemétnek tart?

Figyelt kérdés
Én magamat nem érzem annak, mert mindnekinek szívességet teszek, lemondva arról, hogy valójában én mit szeretnék, de ha egyszer mégis nemet mondok, akkor mindneki úgy cisnál mintha sose tennék semmit, meg sértdősen hozzáteszi, hogy akkor nem kell majd valahogy elintézem és ha azt kérdezem miért sértődik meg akkor egyből leugatják a fejem. Ez megy a családomban is,meg a párkapcsolatomban is és már tényleg én is kezdem azt hinni, hogy jogosan "tartanak szemétnek", hogy már lassan tényleg azért nem azért teszek szívességet mert annyire kedves vagyok és örömet okoz ha segíthetek, hanem azért mert nem akarom, hogy rosszat godnoljanak...
2011. szept. 16. 12:27
 1/7 anonim ***** válasza:

Ajaja mintha saját magamat hallanám!!Tudom miért??Azért mert eddig mindenkinek mindent megcsináltál és fát lehetett vágni a hátadon EDDIG és most megcsapott a felismerés szele hogy lényegében téged csak ki használnak és most akinek nemet mondasz,próbál lelkiismeret furdolást kelteni benned...mert nem ugrasz mindenre mint egy kis hülye gyerek.

Ne legyen bűntudatod mert amikor tudtál segítetté és mivel neked is van saját életed senkinek semmi joga feletted ítélkezni és a saját jogod eldönteni hogy kinek akarsz segíteni vagy kinek nem,hiszen szabad ember vagy és ha esetleg nem segítesz akkor sincs senkinek semmi joga rólad véleményt mondani...

2011. szept. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Már annyira hozzászoktak, hogy mindig segítesz, hogy meglepődnek, ha mégis nemet mondasz. Mondjál gyakrabban nemet. Neked is van egy magánéleted. Azt gondolnak, amit akarnak, ne törődj vele. Egyébként ez már érzelmi zsarolás a részükről, ezt ne hagyd. Mindig azt a lovat hajtják, amelyik húz!

Hálát meg ne várj, mert valami oknál fogva, ez nem divat. Nagyon ritka. Sőt, valaki kellemetlenül érzi magát, ha szívességet tesznek neki.

2011. szept. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Amúgy nálam ugyanez volt a szituáció és szép lassan megtanultam hogy nemet kell mondanom sokszor mert máskülönben kiszívják a vérem,nem kell segíteni és tartsd ehhez magadat majd ehhez is szépen lassan hozzá szoknak...és ne gyengüljél meg,legyél határozott és mond azt ha nincs kedved segíteni,HOGY BOCSI DE MOST KU.RVÁRA NEM ÉREK RÁ ÉS MAGAMMAL VAN DOLGOM!!
2011. szept. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igazából azért esik rosszul mert én ritkán kérek szívességet vagy inkább úgy fogalmaznék h. roitkéán kérek és ritka ha az valaki teljesíti, mert rajtam kívül mindneki tök könnyen lepasszol, de én nem passzolhatom le őket. Csak tudnám, hogy akkor minek vagyok. Mindig meg akartam felelni és mégis úgy érzem sokkal többre tartják azt vagy kedvesebbek azokkal akikkel nincs ilyen kapcsolat akik nem tesznek szívességet,de nem is kérnek tőle.
2011. szept. 16. 12:42
 5/7 Fénysebesség válasza:
Azt javaslom, figyelj oda az általános meggyőződéseidre, gondolataidra, rendszeresen ismételt negatív mondatokra, mert ezek szerint játszol, ezekkel azonosulsz. Anno én egyáltalán nem voltam népszerű srác, mondhatni ki voltam közösítve és nem ritkán szemétkedtek velem. Valójában nagy betűkkel rám volt írva, hogy "én vagyok, akit lehet szívatni". A régi emberek, akiknek akkor ellenszenves voltam és elhúzódtak tőlem, ma már szeretnek, csillogó szemmel néznek rám és közkedvelt vagyok társaságukban. A régi időket nevetve emlegetjük, és nem ők változtak meg, hanem én. Csupán cseréld ki a feliratot, ami rád van írva. Ne arra figyelj, amit nem akarsz, hanem arra, amit akarsz, és légy mindig pozitív! Ez a "titkos" recept.
2011. szept. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mondom én mintha csak rólam beszélnél!:D

Én mindig segítettem de viszont már nem kapta,vagy ha kaptam is,akkor keveset arányosan azzal amit én adtam nekik..

Szerintem ezen mielőbb változtassál és majd rájönnek egy idő után hogy ezzel nem mennek nálad semmire mert az az idő már lejárt,én is szép lassan kezdtem változtatni ezen hogy rájöjjenek a körölütem levők hogy nem vagyok senkinek a csicskája és a kapcája...szép lassan bár duzzogva rájöttek hogy már nem érdemes próbálkozni mert úgy is egy KUR.VA nagy NEMMEL fognak szembesülni,az elején nem tetszett nekik meg most sem párszor,de nagy ívben le.szarom...legyél határozott és magabiztos és ha nemet mondasz valamire akkor egy csepp lelkiismeret furdolásod se legyen mert nincs miért!!!

2011. szept. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mintha csak magamat olvasnám... :) Az emberek önző f.szok.... és ha nem nyalod ki a seggüket megpróbálnak bűntudatot kelteni benned... Te mindig segítesz.. ergo tudják hogy neked fontos ki hogy áll... és gerinctelen módon ott próbálkoznak ahol a legnagyobb sebet ejthetik, és a legnagyobb százalékban jön be nekik a bűntudat keltés.. mint pl nálad. Én már leszarom az embereket, sokat tettem és mégis bunkó voltam.. hát akkor rohadjanak meg :)
2011. szept. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!