Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy próbáljam megszeretni...

Hogy próbáljam megszeretni magam? Többi lent

Figyelt kérdés

önbizalom hiányos vagyok mert a suliban csúfolnak már 3 éve


először a tavalyi .-osok csúfoltak és rámaggattak egy gúnynevet és mindig amikor megláttak valahol,elkezdtek ott ordibálni meg ilyen hülye hangokat adtak ki hogy -Uhh!De rusnya vagy!

és annyira utáltam magam hogy vagdostam a karomat

és nem csak miattuk hanem a mostani 8.-osok (akik ugye tavaly voltak 7.-esek) is csúfoltak és ők is kitaláltam egy másik hülye nevet ... és ők is mikor megláttak valahol,elkezdték mondani hogy Fúúúj!Úristen!!Nézzétek már kvázimódót hogy néz már ki!Fúj!!

és amúgy azóta sem vagyok magammal megelégedve..és még azóta is amikor pl buszon állok,mindig a számat rágom idegességemben és már feltűnően remegek mert félek az emberektől

meg amikor barátnőmékkel vagyok,vagy tesómmal pl,folyton kérdezgetem hogy hogy áll a hajam,hogy nézek ki,nem áll-e rajtam hülyén a ruha,stb. ...

és ezt is azért mert félek hogy mi van ha valaki meglátja hogy hülyén áll a hajam és kiröhög?

és már az utcán is egy kínszenvedés végigmennem,minden szembejövő emberről azt hiszem,hogy engem bámulnak,hogy milyen ronda vagyok

meg néha amikor valaki szembe jön velem és elkezd bámulni,nem tudom miért elvesztem az uralmam a lában fölött és majdnem elesek :/

és amúgy ezekkel a gyerekekkel akik csúfoltak,próbáltam valahogy kibékülni vagy nem tom...és akkor is csak megaláztak az egész iskola előtt

és még a legjobb barátnőm is röhögött rajtam

és volt olyan hogy a sráctól aki terjesztgette rólam ezeket a hülyeségeket,bocsánatot kértem és akkor vagy 2-3 napig békén hagytak de utána újra kezdték elölről ...

meg amikor mentem a folyosón,kigáncsoltak,meg beleorditottak a képembe

de néha így nézegetem magam a tükörbe és elgondolkodok hogy végülis annyira nem is vagyok vészes...de mire hétfőn iskolába megyek,azt a maradék önbizalmamat is pillanatok alatt lerombolják

és most az is rátesz egy lapáttal hogy az osztálytársaim is akármilyen kövérek,magukra kennek 5 tonna sminket,kivasalják a hajukat,felvesznek egy miniszoknyát,egy kivágott felsőt,kitömik a melltartójukat és felvesznek egy 5 centis magassarkút és máris mindenki oda lesz értük ...

és ez csak még jobban elkeserít hogy én meg jó azért nem vagyok nádszál vékony de ahoz képest vékony vagyok hogy soha életembe nem sportoltam ...

47 kiló vagyok és vagy 163-164 cm kb. ...


de ők meg kövéren is szépek és a fiúk odavannak értük,ezért én meg szarnak érzem magam


mit tegyek? honnan szerezzek önbizalmat?

13l


2011. szept. 16. 21:33
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

bocs az első mondatot elrontottam


*először a tavalyi 8.-osok csúfoltak...

2011. szept. 16. 21:35
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Együttérzek veled. Engem ötödikes korom óta teljesen 7. majdnem év végéig cseszegettek az osztálytársaim (most vagyok 8.-os). rám is kitaláltak egy csomó mindent, bár nekem azért volt jobb mert ott volt a "legjobb barátnőm" (amúgy engem azért nem hagytak mert őt utálták, én meg kiálltam mellette...csak a hülye ezt elfelejtette és amióta elköltözött többszáz km-re tőlem arra se képes hogy írjon egy betűt, közbe meg nyáron volt itt a barátnőinél és nekem nem is szólt...ennyit erről durván 3 évet elkurtam miatta). még más osztályokból is csúfoltak meg piszkáltak (idősebbek). Ma már én is ott járok hogy utálok emberek közé menni mert úgy érzem hogy mindenki engem néz és azt mondja magába hogy "úristen ez hogy néz ki..." főleg ha fiatalok vannak ott. Ezért egyedül inkább nem is megyek sehová. Akkor van nagy bajom amikor egyedül jövök haza suliból, akkor is inkább olyan helyen mennék ahol nem lát senki..nagyon rossz így élni de erről csakis az osztálytársaim tehetnek hogy ilyen lettem. És nagyon szégyenlős is vagyok. Nekem van egy pár netes barátom és azért merek neten keresztül ismerkedni mert úgy vagyok vele hogy ők nem ismernek élőbe és így könnyebb. Nem tudom mit lehetne csinálni ez ellen. De kb én is majdnem úgy vagyok ahogy te :/

Kitartás!

14L

2011. szept. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

21:45 köszi :)

igen,én is úgy vagyok vele,akkor érzem legkellemetlenebbül magam mikor fiatalok is ott vannak...és hazafelé jövet is direkt kerülök egy csomót hogy még csak véletlenül se találkozzak emberekkel

nagyon rossz :(

2011. szept. 16. 21:51
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Elhiszem :/

az a baj hogy én nem tudok kerülni mert egy zebrán ígyis úgyis át kell mennem..de akkor már tényleg van minden bajom hogy mit gondolhatnak rólam akik az autóba ülnek. Direkt próbálom kiszámolni úgy hogy akkor menjek át amikor nincs ott senki, tudom hülye vagyok :D de na..zavar. Nem is szeretem ha néznek. még itthon is a saját családom elől is sokszor bejövök a szobámba és ez nagyon rossz :S

2011. szept. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

megértelek :S


én is szoktam gondolkodni hogy -Hú most biztos akik a kocsikban ülnek,azt gondolják,milyen rusnya vagyok :S


én a szüleimtől nem félek annyira,velük inkább megnyílni nem tudok ://

2011. szept. 16. 22:01
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is megértelek. Engem ugyan csak páran gúnyolnak folyton, tesiórán mert nem bírok annyit futni, meg bármit elrontok vagy rosszul mondok, már vihognak mint az idióták. Ja igen, meg azért mert 16 éves létemre semmi mellem nincs. Én is vagdostam a karomat, nyugtatót szedtem, de mondjuk nem csak ezért, valahogy nekem minden 'összejött'. Nincsen pénzünk, csúnya vagyok és kövér, nincsen egyetlen barátom se, nem szeret senki. És ez sosem fog változik. Az életem célja mostmár csak az hogy bátorságot gyűjtsek az öngyilkosságra és végül megtegyem. 1-2 év remélem. Érettségizni már nem hiszem hogy fogok... De ki tudja.


Bocsánat hogy igazából nem segítettem, de nincs aki meghallgatna, ezért szeretem néha leírni. Egyébként hogyha neked sincsenek barátaid, én szívesen megismernélek és beszélgetnék veled, mert különlegesnek tűnsz, alapból már azért mert nem vagy olyan mint a többiek. Szóval, ha gondolod, írj egy privátot!

2011. szept. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Jézusom, térj észhez nagyon gyorsan! Mondd meg, hogy miért foglalkozol ennyire értéktelen, szánalmas, gyerekes, primitív, legalja emberek véleményével?


Én most 21 éves vagyok, de amikor 13 voltam, engem is kiközösítettek, kigúnyoltak, csúfoltak, megaláztak, sőt még bántalmaztak is. Nem tudtam magam megvédeni,nem volt barátom se,egyedül voltam ellenük. Az egyetlen fegyverem az volt, hogy megpróbáltam leszarni őket, mert valahol mélyen tudtam, hogy ők 'rosszak' én viszont 'jó' vagyok. Talán mert otthon mindig meg voltak velem elégedve, szerettek/szeretnek. De persze a suliban nem hogy nőnek, még embernek sem éreztem magam abban a közösségben. Valahogy kibírtam 8.-ig, aztán középiskolába mentem és minden jóra fordult. Normális közösségbe kerültem, hozzám hasonlóan jó emberekkel ismerkedtem meg, sok barátot szereztem,(még most is megvannak!) az önértékelésem szépen a helyére állt.

Most már egyetemre járok, nekem is egy csomószor hülyén áll a hajam,sőt, narancsbőrös a seggem,és hájas a hasam, valamint lepukkantak a ruháim, mégis rengeteg barátom, haverom van, akik így is szeretnek, az idegenek véleményét meg magasról leszarom.


Nem tudsz iskolát váltani? Ha nem, akkor próbáld meg kibírni vhogy 8.ig, utána úgyis elmész onnan.


Nem tudsz iskolán kívüli közösségbe járni? Máshol ismerkedni? Pl: valamilyen szakkör, sportkör? Az jó lenne.


Mellesleg neked is csak azt tudom tanácsolni, hogy soha ne foglalkozz mások véleményével. Se most, sem később. Szard le nagy ívben! Nehogy már egy nálad százszor értéktelenebb ember véleménye számítson!

Igenis legyen önbizalmad! Egy teljesértékű ember vagy és semmivel nem rosszabb másoknál! Arra sincs semmi okod,hogy csúnyának érezd magad! Hidd el, én 21 vagyok, volt már 3 pasim és számtalan 'kalandom' és tudom, hogy a normális férfiaknak nem a smink meg a magassarkú számít.


Dóri

2011. szept. 18. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

köszi :)


amúgy járnék suli után ilyen szakkörökre vagy bármire,de anyám nem enged el ...


kosarazni akartam ott ahová barátnőm is jár,de ahogy elmondtam anyámnak hogy havi 5000 Ft,már elkezdte mondani hogy -jajj az túl drága,mennyél a p.csába!


ezért az iskolába akartam kosarazni,de megkérdeztem osztálytársamat és azt mondta,7.-be már nem lehet kosarazni -.-


szóval ezt megszívtam :S

2011. szept. 18. 09:54
 9/11 anonim ***** válasza:
Szép volt Dóri!
2011. szept. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mindenképpen iskolán kívüli helyre kéne járnod, hogy kikerülj abból a közegből.


Én nem vagyok vallásos, de például az ilyen egyházi közösségek nagyon befogadóak és rendesek és nem hiszem, hogy fizetősek.


Vagy próbálj meg valahogy spórolni,(akár anyukád tudta nélkül), vagy olcsóbb edzést keresni.


Dóri

2011. szept. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!