Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Más is érzett már úgy, hogy...

Más is érzett már úgy, hogy nincs más kiút, csak a halál?

Figyelt kérdés
Nem valami idióta tini vagyok, felnőtt ember, akinek komoly anyagi problémái vannak, és esélytelen, hogy bármikor kilábaljon belőle.
2011. szept. 28. 19:16
 1/10 anonim ***** válasza:
Én is éreztem úgy még is itt vagyok. Csak az tart életben, hogy nem akarok feltrancsírozódni az utcán, szépen lassan és fiatalon akarok meghalni a hófödte mezőkön magányosan. Ha már az életemet nem irányíthatom legalább a halálom legyen az én kezemben.
2011. szept. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sokan vannak most így, mégis élni kell. Régen is voltak az emberek kilátástalan helyzetbe, sok nő nyolc gyerekkel férj nélkül, munka nélkül maradt, még sem engedhette meg magának, hogy eldobja az életét. Mások fogságba estek, kínozták, éheztették őket, még sem ölhették meg magukat. "Minden elmúlik a jó is és a rossz is."
2011. szept. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

És akiket itt hagysz,azoknak jobb lesz,vagy még rosszabb?

Nem lehet feladni.Mindenkinek vannak ilyen időszakai, szedd össze magad és próbálj kilábalni.Költözz el,oldd meg!!!Ezért vagy ember!!!!

2011. szept. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ha megosztanád, milyen kelepcében is érzed magad, talán tudnánk néhányan használható irnyvonalat adni, hogyan is lehetne onnan kikerülni. Kommunikálni kell, hogy rávezessenek a megoldásra. Olyan, hogy kilátástalan helyzet, nem nagyon van. Mindig meg lehet találni a kiutat. Ha beszélgetsz a problémáddal másokkal, talán közben már meg is találod Te magad a jó megoldást. Ne fordulj magadba, vedd észre a kínálkozó lehetőségeket.
2011. szept. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

attól hogy ez van nem kell feltétlenül a halálba menekülni. Nekem Jövöhónapba nem lesz már munkám, a munkanélkülin 42napra kapok lovét szintén telle vagyok adósságal ráadásul albérletbe lakom. Na most akkor öljem meg magam????

Az adóságot ugyse tudom kifizetni, legalábbis most nem, ebbe beletörödtem és nem problémázok rajta inkább munkát keresek hogy legyen hol lakjak. De mindenre lehet megoldást tallni csak utánna kell járni.

2011. szept. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én nap mint nap ezt érzem és egyre rosszabb a helyzet. Csak az vigasztal, hogy egyszer vége lesz az egésznek. Egy önbizalomhiányos ifjú.

21/F

2011. szept. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Régóta ezt érzem mindennap.
2011. szept. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ez butaság. Az élet már önmagában is egy nagy érték. Ne dobja el senki. Nincs kilátástalan helyzet, nézzétek meg Ázsiában, Afrikában, vagy akár Európa, Dél-Amerika egyes részein, milyen a mindennapi (!!!) élet. Írjatok konkrétumokat, hogy mi a probléma és szerintem többen is vagyunk itt akik lehet hogy tudunk segíteni a megoldásban. "Olyan még nem volt, hogy ne lett volna sehogy!"
2011. szept. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 mustafa33 ***** válasza:
Voltam középkáder, vezetőbeosztású, munkanélküli, éjeliőr, kisválalkozó, megint mester, referens, munkanélküli, biztonsági őr, most megint szeretnék felfele menni és fogok is mert akarok. A természetben a hullámzás a normális. De a null szint alá nem szabad menni. Onnan csak felfele. Valaha az adóst börtönbe zárták, ma már ez nem fenyeget, minden kibírható (ha csak nem maffiaadóság). Amikor titkárnő főzte reggelente a kávémat jó dolgom volt, de az élet szépségét éjeliőrként is megláttam. Hát ha még hívő lettem volnra. Minden helyzetben lehet úgy élni, hogy valamiben örömöt leljen az ember. Sokszor az apró öröm tartósabb nymot hagy az emberben mint a nagy élet habzsolása. Az ember bölcsességét ez a hullámzás, a különböző szintek bejárása hozza meg. Ha az anyagi probléma megoldható, lassan megoldod, he akkora, hogy egy élet kevés a megoldásra, arra van a csőd. Ami véget jelent és kezdetet. Válts radikálisan. Olyan meredeken, amit elképzelhetetlennek tartottál régebben. De mindig olyan módon, hogy megmaradjon a tartásod és a becsületed. Fogjál olyan dologba amire soha nem gondoltál. Ha Pesti vagy próbálkozz bármilyen eldugott helyen, ha tanyasi, menj az iparba, ha válalkozó voltál menj pásztornak... Na most ezt ne szó szerint vedd, csak hasonlat a radikális fordulatra. De egy üzletet úgy is újra lehet kezdeni ha zoknit fogsz árulni szatyorból az aluljáróban, csak legyen rajta valami különleges (ne kínai). Az első sikerélmény hozza a másikat és máris kezd megoldódni a helyzett. De ha sikerül véletlenü pásztor boildogságra lelni, soha nem fogsz akarni többé topmenedzser lenni.
2011. szept. 30. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Érdekes válasz.


Én leginkább azt látom , hogy az emberek félnek a haláltól, de még a gondolatától is irtóznak.


Pedig a halál ,mivel mindenképp értelmetlen, ezért a halál a semmi.

Sem nem jó, sem nem megváltás ,sem nem rossz csak semmi. A mindegy. Csak üresség, ha valaki ezt az ürességet vágyja viszont az majdhogynem élve is átérezhető,átélhető.

Nincs fájdalom, nincs sírás, nincs életed, csak minden nap érzelem és értelem nélkül munkába jársz,mint egy zombi. Ez a halál - élve.

2014. ápr. 1. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!