Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Volt már csupán attól halálfél...

Volt már csupán attól halálfélelmetek, hogy belegondoltatok abba, hogyan működik a világegyetem? Ki vagy te? Hol voltál? Mivé leszel?

Figyelt kérdés
Eljutottatok odáig, hogy legszívesebben kifutottatok volna a világból, mert rájöttetek, hogy halandóak vagytok? Mitől nyugodtatok meg?
2011. okt. 1. 22:52
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
Igen én is belegondoltam már. félelemmel is eltölt ez az érzés, néha én is elkezdtem szédülni. de ugyanakkor van egy vágyam is,hogy megismerjem az egész univerzumot. aztán rájövök arra, hogy ez lehetetlen. ilyenkor teljesen egyedül érzem magam, magányosnak, kicsinek. de aztán hamar elfelejtem majd később újra eszembe jut ez az érzés.:D
2011. okt. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
47%
Jehova tanui gyulekezete.
2011. okt. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

jehova..


hát, nekem is szokott ilyen lenni, de én úgy vagyok vele, hogy ez izgalmas, hogy egy ilyen felfoghatatlanul érdekes és órási dolognak a része lehetek, hogy egy cseppnyit is megláthatok, megismerhetek a kozmosz világából, és szerencsésnek érzem magam, hogy a létezésnek, az időnek és térnek ebben az apró szakaszában és pontjában itt lehetek, nem csak az én életem rövid, a Föld élete rövid, az emberiség élete. Párezer év semmi. Halálfélelem helyett örüljünk ennek, hogy különlegesek vagyunk, szerencsések, hogy tudunk örülni, csodálhatjuk a természetet, mert ha tényleg a véletlen műve vagyunk, ha tényleg minden véletlenül formálódott, akkor ez művészi, zseniális. A kozmoz is ki fog hunyni, a csillagok sorra kialszanak, és örök sötétség, élettelenség lesz rajta urrá. imádom. Először féltem tőle, de amióta félelem nélkül tanulmányozom hobbiszinten, imádom, teljesen máshová emelte az életemet. Ez a tudomány gyülekezete :)

2011. okt. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
En nem azt mondtam hogy mivel megismertem Istent, akkor mar ki hunyt belolem a termeszet iranti csodalat. Ellenkezoleg. Most mar tudom, hogy ezeket a csodalatos, hatalmas dolgokat ki hozta letre. Az pedig meg nagyobb megelegedetseggel tolt el, hogy szolgalhatom azt az Istent, akinek volt/van hatalma, ezeket a felelmet, es egyben csodalatkelto dolgokat megalkotnia.
2011. okt. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

ne haragudj a pontpontpont miatt, abban hiszel, amiben szeretnél, gyakorold nyugodtan.


Én nem hiszek teremtőkben, nem szoktam imádkozni senkihez. Ha pedig van kihez, az szomorú, mert akkor Istenről a képem nem lenne a legszebb. Szét kell nézni a világban, hogy mennyi rettenetes és borzasztó dolog történik ártatlan emberekkel, gyerekekkel.

2011. okt. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Nem haragszom! Ez igaz amit mondasz. Tenyleg rettenetes dolgok tortennek nap mint nap. De ha belegondolsz, ki okozza a legtobb szenvedest? Nem az ember sajat maganak? Gondolok itt: Bunozes=emberi kapzsisag. Szegenyseg=emberi kapzsisag. Arvan maradt gyerekek= szeretet nelkuli erzelmetlen szulok. Es meg tudnam sorolni. Persze nem mindenert az emberi tokeletlenseg a hibas, de nagyreszt igen.
2011. okt. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
a vulkánkitöréseket, özönvizeket, földrengéseket, hurrikánokat, trópusi viharokat is mi okozzuk, ahol többezer fős városok tünnek el nyomtalanul? Egyébként Isten mi célból teremtett minket, ha óriási korlátok közé szorít?
2011. okt. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

mi egy nagy "kísérlet" részesei vagyunk: mindenki kap vmennyi "kezdőtőkét" én pl normális anyagi helyzetek közé születtem, viszonylag jó helyre, vki meg nem.

mindenkinek az a feladata, hogy gazdálkodjon azzal, amit kapott.

nem mondom h igazságos, de az élet nem az. ha ezt elfogadod, máris könnyebb; ha nem keresed, h vmi miért jó, vagy rossz, attól még kersheted az értelmét, csak el kell fogadni amit találsz, vagy épp nem találsz


bocsi ha kicsit érthetetlen, de ezeken sokszor gondolkodok és mindig rengeteg ötletem van :)

2011. okt. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

jahova tanúisoknak üzenem, hogy azért nem úgy van az teljesen...

amúgy, el lett mondva hogy miért az ember felelős.

vulkánkitörések? OMG!!! te nem tanulsz? a föld is él.. a vulkánkitörés pedig az életéhez kell...

hm..(hívő vagyok)(azaz református :) )


volt már halálfélelmem... nem bírom a csöppnyi emberi eszemmel felfogni:

a mennyei atyám teremtett minket a semmiből. de hogyan? és ő hogy lett? nem mi voltunk az első ilyen "kísérletei?"

talán egy körforgásban vagyunk?

miért vagyok ilyen kicsi ebben a világban?

miért nem törhetek ki?

miért nincs biztonságban az otthonom, aki a kedvesem, aki a Föld??

halálfélelem.. jobb lenne talán meghalni? nem akarom megízlelni a felnőttséggel járó gyötrelmeket... az ősembernek nem volt pénze, mégis boldogan élt...elveszek..szédülök...nem kapok levegőt..és végül felébredek...és inkább elkezdem bővíteni lelkem hatalmas világát, melyben én vagyok a szeretet középpontja, a mese valósággá válik, ezer történet íródik ott... ez a világ megnyugtat.....

egy átlagos jól nevelt hívő 12 éves lány :)

2011. okt. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Szerintem ossze vissza beszelsz kis lany!
2011. okt. 12. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!