Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy tanulhatnék gyorsabban?

Hogy tanulhatnék gyorsabban?

Figyelt kérdés
Végzős vagyok gimiben, de már nagyon elegem van, hogy amit mindenki megtanul kb fél óra alatt, azt én 2 óra alatt... Ez azért van mert nem tudok közbe koncentrálni, mert nagyon utálom már a tanulást. Hogy tanulhatnék gyorsabban?
2011. okt. 3. 15:47
 1/2 anonim ***** válasza:
én is így vagyok vele, nekem a zene segít, meg az ha közben firkálgatok :)
2011. okt. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én is végzős vagyok, és nekem is gondjaim vannak a tanulással, leginkább a törivel... csak akkor tudok megjegyezni bármit is, ha valaki elmondja nekem sokszor. Pl. vannak olyan részek, amit a tanár minimum ötször elmondott egymás után, na azt szerintem soha nem fogom elfelejteni :D Amire viszont nem hívja fel a figyelmemet, azt kb. meg se hallom. Nagyon sokat segít, ha 4-5 fős csoportokban tanulunk. Akkor mindenki elmondja, amit tud az adott témáról, és rendesen át tudjuk beszélni a dolgot, közben lehet jegyzetelni is. Ez persze általában csak a doga előtti szünetben működik, mert amúgy mindenki magasról tesz a rendszeres tanulásra... Ha a fontos dolgokat felírod vázlatként, az is tök jó módszer, bár én csak más vázlatából tudok tanulni, mert sose tanultam meg rendesen jegyzetelni. Nem tudom eldönteni, hogy mi a fontos - már ha töriről van szó.
2011. okt. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!