Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek a csendességem ellen?

Mit tegyek a csendességem ellen?

Figyelt kérdés

Már gyerekkorom óta zárkózott vagyok. Az oviban se voltak barátaim, csak a suliban egy pár haver. Aztán 7-ben megtaláltam az igaz barátaimat, akik most is a barátaim és mellettem állnak, nagyon szeretem őket, mert igazbarátok.

Most kezdtem a 9. osztályt és órán is és szünetekben is rosszul érzem magam, hogy nem tudok olyan felszabadult lenni a többiekkel, meg egésznap 1-2 lánnyal beszélgetek néha szünetekben. Az igazbarátaim ugyanabban a városban tanulnak, ahol én is, csak más iskolában. Egyszerűen nem tudok beilleszkedni...általában nem vagyok az a féltékeny típus, de amikor látom, hogy a volt osztálytársaim milyen jól elvannak az új osztálytársaikkal, akkor egyből rám jön a féltékenység:/ ...Meg sokszor ideges is vagyok, meg mostanában olyan furán is mozgok. Rossz kedvel megyek suliba és nincs ami motiváljon, (nem gondolkozok pozitívan már). Valamélyknak mondta az egyik osztálytársam, hogy nagyon csendes vagyok, és félek, hogy ilyennek fognak megismerni. És már kezdenek rámszállni ahogy észre vettem: van aki beszól, van aki csicskáztatni akar, meg lenéz, van aki csak kihasznál, de ezek akkor tudnak csak kedvesek lenni, amikor már csak én vagyok ott nekik. Légyszi adjatok tanácsokat, ha tudtok. 15/l


2011. okt. 6. 16:24
 1/7 anonim válasza:
kezdj el sportolni, kosárlabda, focilabda...és ha jól játszol, közelebb kerülnek hozzád az emberek és a kommunikáció ilyenkor elkerülhetetlen( na jó ez egy kicsit hülye ötlet :D) ..........na az a lényeg kerülj olyan helyzetbe , ahol a kommunikáció elkerülhetetlen, legyen néhány emberrel egy közös hobbi....
2011. okt. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
igen tűnj ki valakivel , pl tanulj jobban mint ők készülj többet és sport is szupi ötlet...
2011. okt. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi nektek:)

Arra már én is gondoltam, hogy kitűnhetnék a tanulmányi eredményeimmel, csak most becsúszott egy pár rossz jegy, holnap lesz doga és most arra készülök :) még adhattok tanácsokat, már ha van ötletetek

2011. okt. 6. 17:32
 4/7 anonim ***** válasza:

Én is ilyen típus vagyok, csak idősebb kiadásban és ellenkező nem. Társaságban nem igazán beszélek, max ha kérdeznek, nekem pont a múlthéten jegyezte meg az egyik srác, hogy milyen csendes vagyok. Sajna nem merek kommunikálni, mert tartok attól, hogy hülyeséget mondok vagy untatom őket. Teljesen kívülálló vagyok a világban, másnak tök természetes, hogy beszél én meg...

21/F

2011. okt. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én pont mindig az ilyen emberek társaságát kerestem, régen én is ilyen voltam de aztán megváltoztam. Amúgy szerintem viccesek meg jópofák ezek az emberek csak el kell érni hogy felszabadultabbak legyenek.

Meg én azt szeretem ha 1-2 jó barátom van de ők sokat lógjanak velem ehhez viszont az kell hogy nekik se legyen több.

2011. okt. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is csendes vagyok, de jó a humorom, "szórakoztató" vagyok, talán épp emiatt kedvelik a társaságom:)szórakoztató velem lenni. (önismereti tesztben ez jött ki, és igazak is rám:)) Lehet fejleszteni, a kommunikációs készséget, nekem is tanácsolták már... de velem komoly dolgokról bármikor ellehet beszélgetni. ELég sok mindent tudok, mai világunkról. Nézd meg Titok c filmet, és a The opuss (iránytű) című filmeket! ;) 20/F
2011. okt. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Kösziii:)
2011. okt. 7. 19:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!