Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Sok mániám van, sok dolgot...

Sok mániám van, sok dolgot csinálok másképp, normális?

Figyelt kérdés

Sok dolgot csinálok másképp, mint a többiek. Nem szándékos szembemenés - bár valami olyasmiből alakult ki -, csupán én így tartom logikusnak / kényelmesnek / gyorsnak / egyszerűnek / kellemesnek. Ezért ahogy a nagy tömeg csinálja, idegesít.


Pl. mivel úgysincs barátnőm az osztályban, tehát nem akarok senkivel se beszélgetni, nincs kit bevárni (amúgy vannak barátaim, mostmár lassan kb. túl sok is), ezért kicsengetés után a saját tempómban előresietek, és nem szeretek az árral együtt menni. Nekem lassúak. Általában vagy pisilnem kell, vagy éhes vagyok, vagy (más osztálybeli) barátnőmmel akarok beszélgetni vagy tanulni akarok vagy több együtt, ezért jobb minél hamarabb a saját termünkbe visszaérnem. Ráadásul a gyors tempótól újra felébredek, és ha felidegesített az adott tanár v. az osztály vmivel, akkor a gyors tempó stressz-levezető is.

Nem nagyon szeretek a teremben üldögélni, akkor se, ha nem beszélgetek más osztálybeli barátnőimmel. Sétálgatok vagy odamegyek a másik teremhez tanulgatni rögtön. A teremben vagy sötét van, vagy büdös, vagy nincs levegő, de ha nincs nyűgöm, akkor jön az, hogy azért megyek ki, mert én így szeretem.

A tömegközlekedési eszközökön utálok olyan helyre szállni, ahol majd a lépcső/zebra legközelebb lesz, mert ott szállnak fel a legtöbben, van a legnagyobb tömeg utazás során és szállnak le annyian, hogy egymás lábán taposnak.

Ilyenekre gondoltam és még sorolhatnám.


Tudom, hogy aki mániás, az mindenképpen stresszesebb, mert ragaszkodik a saját elvéhez. Ezért azon, ha máson nem is, mindenképp változtatnunk kell, hogy ha nem sikerül úgy csinálnunk, ahogy megszoktuk, akkor ne idegeskedjünk, majd legközelebb meg azután. :)


S most jönnek azok, amikben reménykedem, nem kell változtatni és reménykedem, hogy esetleg nekem (is) igazam van.

Sokak szerint akik mániások, megadják a módját túl sok dolognak, és szinte semmiben se képesek követni a többieket, azok kvázi koravének, ez az idősek IDEGESÍTŐ szokása. Akik fiatalon is ilyenek, elviselhetetlen öregek lesznek.


Van egy olyan érzésem, hogy még ha tényleg nem gond egy mánia, ha néha logikusabb is, ha nem okoz stresszt esetleg, akkor se normális egy tinitől. Nekünk semmi komollyal nem kéne törődnünk (kiv. tanulás), gondtalannak kéne lennünk. Én nem tudom a dolgokat figyelmen kívül hagyni... Ez nagyon beteges?



Egyébként nagyon sok mindent csinálok, gondolok úgy, mint senki más vagy egy nagyon kis kisebbség. :(



19/L


2011. okt. 10. 20:53
 1/10 anonim ***** válasza:
Szia! Nincs vele tulajdonképpen gond szerintem inkább tömegiszonyod van mint hogy beteges lennél én is így vagyok ezzel,nem nagyon szeretek nagy tömegben lenni más "normális" embernek ez fura lehet nekik nem is leszel más soha csak fura.
2011. okt. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Jah és 19 évesen már nem mondanálak tininek :)
2011. okt. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Hát de mindig ilyen voltam.

Jé most pont három olyat választottam ki, ami a tömeggel kapcsolatos.


Ha tehetek azért, hogy ne legyek tömegben, tehát ha nem szükségszerű, akkor valóban irtóra zavar.

De ha szükségszerű, pl. reggel a metrón, ott észre se veszem.



Most azóta gondolkoztam, és nem jut eszembe olyan mániám, ami nem a tömeggel kapcsolatos. :D

Csak a sok olyan szokásom, amivel nem vagyok 100%-ig egyedül, de kevesen vagyunk.



Amúgy őrült sok dologban túlérett, szerintem koravén a nézetem. Pl. beszélgetünk egy tanárral vmiről órán. Általában a tanárral tudok azonosulni...

2011. okt. 10. 21:09
 4/10 Mitmivan? ***** válasza:

Engem kifejezettem stressz helyzetbe hoz, ha sok az ember körülöttem. Én is mindig előresietek mindenhol, mert zavar a tömeg. A buszon is hülyét kapok, ha belemásznak az arcomba, ideges leszek tőle. Meg hát sok a bunkó ember a tömegközlekedésen, úgyhogy előfordul, hogy kb a hajamat tépve szállok le a buszról vagy a villamosról..

Én nem érzem magam furának, egyszerűen ilyen vagyok és kész :D Szóval szerintem nincs veled semmi gáz.

2011. okt. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Kedves a válaszotok meg őszintén örülök a türelmeteknek. De kérlek Titeket, ne menjünk a "tömeg irányába", nem ez a lényege a kérdésnek.
2011. okt. 10. 21:48
 6/10 Walk With Me ***** válasza:

Szeritnem ez nem gáz. Van pár ilyen kis "difid", de nem hinném, hogy ez rossz, negatív dolog lenne. Fogd fel úgy, hogy van egyéniséged, és amíg ezzel nem ártasz másoknak, addig semmi gond nincsen. Nekem is vannak ilyen kis apróságaim, pl rengetegszer ellenőrzöm a hűtőt, vagy bejárati ajtót, hogy be van-e csukva. Akkor is amikor tudom, hogy be van, én odamegyek és megpróbálom megint bezárni, mert egyszerűen jól esik... :D

Tömeggel kapcsolatosan is vannak kisebb nagyobb hóbortjaim, de ebbe ne menjünk bele. :)

20/F

2011. okt. 11. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A kérdésedhez tartozó választ két részre osztanám, mert igazából a kérdésed is két témából áll.


Az egyik az átlagtól eltérő viselkedés normalitásának a kérdése. A válaszom igen, viszonylag normális az, hogy másként csinálsz bizonyos dolgokat, mint az átlag, ugyanis: 1. az átlag helyenként változó, amerikában pl. a legtöbb ember siet, rohan, tehát ott pont az az átlagviselkedés amit te tanúsítasz; 2. az átlag nem feltétlenül jelenti a normálist, valamint épp ezért a normális relatív: ami normális neked az normális neked és kész. Nem kell másokhoz igazodni. Nem biztos, hogy amit a másik csinál az a jó. Ez az élet egyik nehéz pontja amikor odajutsz, hogy megkell bíznod a saját döntéseidben. Könnyebb az árral menni és a tömeg viselkedését utánnozni, azonban lehet választani a saját utadat is, amiben az a nehézség, hogy egy szolid önbizalmat kell kialakítanod, azonban véleményem szerint megéri.


A második rész: a mánia valójában egy 'rendellenesség'- nek felfogott tulajdonság. Azonban vannak pozitív oldalai is, pl. a mániákus emberek precízebbek, pontosabbak és maximaluisták általában abban amit csinálnak. A negatívum, amit te is mondtál az az hogy ídőnként stressz alakulhat ki, azonban ha ezt megtanulod kezelni akkor megfogod látni, hogy a mánia sok esetben még a javadra is vállhat.


Ha egyéb kérdésed van, nyugodtan kérdezd meg.

Sok Sikert

2011. okt. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én reggelente egy világítás nélküli bicikliúton megyek iskolába (4km) aminek mindkét oldalán erdő van (szavasok.vaddisznók stb...)

hogy ne keljen busszal mennem mert sokan vannak rajt :(


tehát hozzám képest normális vagy:D

2011. okt. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Ma, hogy ugye elég hideg volt (bár délutánra jó idő lett), nem nagyon szellőztettünk. Én nagyon nem bírom az elhasznált levegőt, kb. nyűgös leszek tőle és ha tehetném, panaszkodnék. Fizikailag se bírom.



Jó, de ennyi erővel mások pedig már 18-20 fokban fáznak, nem képesek eléggé felöltözni, de ha igen, úgy is fáznak. Ők is nyavajognak, ők is szinte nyűgösebbek, stb-stb.


Ennyi erővel ők is mániásak, legalább, mint én, csak ők a tömeg, nekik könnyebb dolguk van. Ők könnyebben csinálhatnak olyan körülményeket, mint akarnak, és cs*sztetni se fogják őket, hiszen ők a tömeg.


Szóval szerintem relatív a dolog.


Magamban azt nem tartom már normálisnak, hogy majdnem minden szokásomban és mozdulatomban van ilyen "dolog", hogy máshogy/másképpen/szinte túl logikusan...

2011. okt. 11. 16:21
 10/10 Walk With Me ***** válasza:
A normális az az, amit az adott közösség "tömeg" elfogadottnak, normának tart, tehát ez a megfigyelésed helyes. Ha a többség lenne olyan, mint Te, akkor nem éreznéd kényelmetlenül magad mert az lenne a megszokott = nem lennél "fura".
2011. okt. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!