Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most tényleg én csinálok...

Most tényleg én csinálok valamit rosszul a kislányom etetésénél? Vélemények? Csináljak másképp valamit?

Figyelt kérdés
Kislányom 26-án lesz 9 hós,koraszülötten 1980 g-mal és 51 cm-vel született.Pontos adatokat írok:1hós:3 kg,2hós:3900 g,3 hós:4400 g,4 hós:5000g,5 hós:5600g,6hós:5900 g,7hós:6300 g ma mért adat:6400 g és 74 cm.A kiskönyvében van egy görbe miszerint a 2 kg körüli születési súlyú babáknak általánosságban 9 hósan 6 és fél kg-nak és 74 cm-nek kell lenni.Hozzátartozik hogy a mérleg ma 6470 g-ot mutatott.Ezenkívül napi 5ször eszik most váltunk majd 3-as Bebára:tápszer reggel este,reggel általában 200-at este vagy ennyit vagy kevesebbet.délben főzelék ma pl zöldbab(saját magunknak készített)abból 80ml de üveges majdnem egész husi gyümivel 200(ha azt kap)változatosan hol üveges hol én csinálom hol vegyesen és mindig kóstol mellé,tízóraira krémtúró(volt hogy két doboz vagy joghurt estleg hozzá pékárú de ált. elég csak az(tejtermék)délután gyümi kekszel babapiskótával(pl két banán két keksz vagy ma épp kipróbáltam a corn flakest(egy marék és egy banán meg fél alma ez volt 220 ebből megevett 140-et.Soha nem erőltetem ha még kér akkor kap,de ha nem akkor ellöki a cumiüveget vagy a kanalat és összezárja a száját.Mellesleg ebben a hónapban jött ki az első két foga és rengeteget mozog szinte csak akkor nem ha alszik.Egyébként a földön van kúszik forog felfedez.Nyugodt kiegyensúlyozott jókedvű.Védőnő szerint rá kell gyúrni a súlyra mert ez kevés.Kb ennyi.
2009. dec. 11. 17:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Sztem semmit nem csinálsz rosszul, szépen fejlődik és eszik is eleget. Az, hogy nem úgy fejlődik, ahogy a nagykönyvben, ( vagy a kiskönyvben .-)) elő van írva, sztem nem baj. Engem is ezzel idegesítenek folyton, hogy nem hízik az előírás szerint, már mondtam is, hogy akkor levágok 2 cm-t a lábából, mert nagyobb, mint az előírt. Persze, hogy egy idő után nem híznak annyit, egyrészt már mozognak meg a foguk is jön.
2009. dec. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kevés a fenét, a védőnő elmehet a suttyba...^^

Te csak úgy etesd ahogy eddig és ügyes vagy ne hallgass rá ^^


Ada és Abi :3

2009. dec. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem értem a védőnődet. Ha 26-án lesz 9 hónapos, és most 6400 g, akkor addig még hízhat 100 g-ot, nem?

Egyébként szerintem jól csinálod, ne aggódj!

2009. dec. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A görbe szerint az én lányomnak meg 10 kiló fölöttinek kellen lennie, de csak 75 6 centinek. (4 kg val és 56 cetivel születte) , ő is 9 hónapos és csak 8,5 kiló viszont78 cm. És így is hurkás meg cicis.

Ez van.

Ez a táblázat egy hülyeség.

2009. dec. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Jól csinálod! (Még ötletet is lestem most tőled, köszi!:))

Az én babám átlag súllyal született időre, 3 kg-mal. Kéthetes korában komoly sárgaság miatt visszaesett a súlya 2800 g-ra. Most 7 hónapos és 6700 g. Tök átlagos kis súlya van és 69 cm , tehát hosszú baba.

Etesd így szépen tovább és nem lesz semmi baj! Az én védőnőm véleménye: Nem súly szerint ítéljük a babákat.

Ő csak akkor szól, ha valóban túl kevés, vagy sok.

2009. dec. 11. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem tökéletesen csinálod!

Nem tömöd, mégis változatosan eteted!


így tovább! a védőnők általában jó tanácsokat szoktak adni, de nem mindig kell megfogadni őket ha úgy érzed (és mások is ezt mondják, mint pl. itt, mi :))

2009. dec. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi aranyosak vagytok,már egy hónappal előbb is kevésnek mondta meg még az jutott eszembe hogy megtömni úgysem engedné magát a törpém akkor és annyit eszik amikor akar.minthogy én is meg apa is meg mindenki más sem időre eszik na mindegy nektek hiszek nem neki köszi még1szer
2009. dec. 11. 19:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!