Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan lehet növelni az...

Hogyan lehet növelni az önbizalmat?

Figyelt kérdés
Tippekre, tapasztalatokra lennék kíváncsi.
2011. okt. 11. 20:10
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát meg kell keresni az okot (okokat) és megszüntetni, vagyis a legtöbb esetben nem lehet teljesen megszüntetni de sokat lehet rajta javitani.

pl sztem nekem sosem állt jól a szemüveg, úgyhogy vettem kontak lencsét.

2011. okt. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
csinálj meg olyan dolgokat csak azért is amiktől félsz, vagy nem mered. Sportolj edzz keményen, fejleszd magad, nekem ezek segítettek valamennyire.
2011. okt. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Dr. Joseph Murphy: A tudatalatti csodalatos hatalma, BEnned a gyogyito Ero! A boldogsag titka stb. c. konyvei segitsegedre lesz.

A gondolatoknak teremto ereje van!

2011. okt. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Itt hol a kérdés?


Divatos, márkás ruha és cipő, "szépítő" smink, drága parfüm, szolárium, frizura, fogfehérítés stb.

Az egész csak pénzt kérdése.

2011. okt. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Első nagyon vicces...


Önbizalmat úgy lehet szerezni ha valami új dologba vágsz bele, valamibe amitől nagyon félsz (pl. megszólítani egy lányt aki már régóta tetszik, kiállni magamért olyan dolgokban amikben eddig nem mertem, új hobbit kipróbálni amitől félek). Nagyon félsz tőle és most mégis megteszed, és igazából ez a tudat fog önbizalmat hozni (tehát ehhez nem feltétlenül kell sikert aratnod az adott dologban, mert lehet hogy nem sikerül de akkor is ott lesz a tudat hogy megtetted annak ellenére hogy féltél tőle). Mert akinek van önbizalma az ugyanúgy fél dolgoktól de őt nem a félelmei irányítják, nem hagyja hogy azok irányítsák.

Még valami. Valahol olvastam egy idézetet aminek ez volt a lényege: amikor szembenézel azzal amitől félsz akkor ne fojtsd magadba a félelmet mint érzést. Mindvégig hagyd a felszínen, "cipeld magaddal mint egy kisgyereket oda ahol a félelmed tárgya van".

2011. okt. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Minden dolgot fejezz be, amit eltervezel, ne hagyd félbe, ha elhatározol valamit, akkor tartsd be. Pl. ha azt mondod, ma rendbe rakom a fiókomat, akkor tedd is meg. Vagy, ha azt mondod, leszokom valamiről, akkor szokj is le róla. Ezek a tudatalattidba beépülnek, mint sikerek és ezek javítják az önbizalmad többek között. Ha valamit nem teszel meg, azt kudarcként fogja fel a tudatalattid, és csökkent az önbizalmad. Ezek a kezdeti kis lépések. Ebből nő ki az összes többi nagy dolog, amivel fejlesztheted az önbizalmad.

A másik, ami még erőt adhat, hogy soha előtted, sem utánad nem születik még egy Te. Egyedülálló vagy, mint mindannyian. :)

2011. okt. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Lány vagyok amúgy, szépnek tartanak, van barátom is, mégsincs semmi önbizalmam.

Azt nem hiszem, hogy csak pénz kérdése az egész, hiszen nem csak a külsőségekről szól.

Nekem pl. az is gondot okoz, hogy több ember előtt megszólaljak.

2011. okt. 11. 21:07
 8/8 anonim ***** válasza:

"Nekem pl. az is gondot okoz, hogy több ember előtt megszólaljak."


Szóval félsz megszólalni több ember előtt. Átültetve a gyakorlatba azt amit néhányan írtunk: csak azért is szólalj meg előttük annak ellenére hogy félsz ettől. És írd össze a többi dolgot, helyzetet is amitől félsz. Aztán azokkal is nézz szembe. Meg fogsz lepődni utána hogy erre mind képes voltál egész végig csak nem merted megtenni :)

2011. okt. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!